adplus-dvertising

Camide hırsızlık kamerada

1 Ağustos 2022, 10:06 tarihinde eklendi
Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı Kuruçay beldesinde cami içerisinde gerçekleşen hırsızlık olayı güvenlik kameralarına yansıdı. Olay, Tavşanlı ilçesi Kuruçay Camii’nde öğle namazından önce yaşandı.
Takip et
Camide hırsızlık kamerada
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edinilen bilgiye göre, saat 11.00 civarında camiye giren bir şüpheli, önce etrafı kolaçan ettikten sonra para ve bilgisayar kasasını çaldı. Kuruçay Camii’nde Yaz Kur’an Kursu’na giden çocuklar için dondurma, çikolata gibi hediyelerin alınması ve cami ihtiyaçları için ayrılan ortalama 3 bin TL para ile imam odasında bulunan bilgisayar kasasını çalan şüpheli güvenlik kameralarına an be an görüntülendi.

Belde de yaşayan ve elektrik ile alakalı işyeri bulunan Mehmet Özerdem, “Saat 11.00 gibi yaşanan, beldemizde meydana gelen bu olay bizleri üzmüştür. Meydana Gelen olay sonrası din görevlisi beni aradı. Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine hediyeler almak için ayrılan 3 bin TL civarı paralar vardı, bunları almışlar. Kameraların bilgisayara kaydettiğini düşünen kişi bilgisayar kasasını hocanın cübbesine sarıp dışarı çıkmış. Biz bu tür olayların bir daha yaşanmasını istemiyoruz. Camide meydana gelen bu olay üzmüştür burası bir ev değil ibadethane” şeklinde konuştu.
Güvenlik birimleri camiden hırsızlık yapan şahsın yakalanması için çalışma başlattı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.