Camide Çav Bella çalanlara Tunç Soyer’den tepki!

İzmir'in çeşitli bölgelerinde bazı camilerin hoparlörlerinden kimliği belirsiz kişilerce 'Çav Bella' çalınması olayı ile ilgili İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den açıklama geldi, Soyer, "Asla kabul etmeyeceğimiz bu provokasyonu gerçekleştirenleri lanetliyor, güzel İzmir'in adını bu olayla yan yana getirip politika malzemesi yapanları da kınıyorum" dedi.

İzmir’de dün akşam saat 17.00 sıralarında kimliği belirsiz kişilerce merkezi sistemle ezan okunan Konak, Karşıyaka, Çiğli ve Buca ilçelerindeki bazı camilerin frekansına korsan bir biçimde müdahil olunarak cami hoparlörlerinden ‘Çav Bella’ çalındı.

Konuya ilişkin açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Mübarek Ramazan ayının sonunda milletçe bayrama hazırlanırken İzmir’de dün bazı camilerin minarelerinden şarkı çalınması benimle beraber bütün İzmirlileri üzmüştür. En fazla birlik beraberlik içinde olmamız gereken günlerde halkımızı birbirine düşürmeye, kutuplaştırmaya çalışanların bu kadar alçakça provokasyona tevessül etmeleri niyetlerini açıkça ortaya koyuyor. Hedefleri halkımızın dirliği, birliğini bozmaktır. Bu oyuna gelmeyelim. Diyanet İşleri Başkanlığımıza bağlı camilerin kimilerinin ses sistemine girerek bu eylemi gerçekleştirenleri devletin yetkilileri, emniyet kuvvetlerinin en kısa zamanda yakalayarak yüce Türk adaleti önüne çıkacağına inanıyor, İzmirliler ismine bekliyoruz. Kesinlikle kabul etmeyeceğimiz bu provokasyonu gerçekleştirenleri lanetliyor, güzel İzmir’in ismini bu olayla yan yana getirip politika malzemesi yapanları da kınıyorum” ifadelerini kullandı.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı