Cami Katliamında Ölenlerin Yakınlarına Bedava Hac!

Suudi Arabistan yönetimi, Mart ayında Yeni Zelanda'da yaşanan cami katliamında yakınlarını kaybedenlerin ülkelerinde bedava hac turizmi yapabileceğini açıkladı.

4 ay önce, Yeni Zelanda’da camilere düzenlenen saldırıda, cuma namazı kılan 51 Müslüman şehit edilmiş, 49 Müslüman da yaralanmıştı. Dünyanın günlerce gündemine oturan bu saldırılar sonrası Suudi Arabistan’dan, yakınlarını kaybedenlere bir çağrı geldi. Arap yönetimi, yakınlarını kaybedenlerin ülkelerinde bedava hac turizmi yapabileceklerini açıklarken tüm masrafların kendileri tarafından karşılanacağını duyurdu.


Suud medyasında yayınlanan habere göre yönetim böylece teröre karşı adım atmak ve yakınlarını kaybedenlerin yanlarında olduğunu göstermek istiyor. Şehit yakınlarından da bu teklife sıcak bakanların olduğu vurgulanıyor. Şehit yakınlarından oluşan ilk kafilenin ise Kurban Bayramı’nda ülkede olması ve 1 hafta lüks otellerde konaklaması bekleniyor.

CEPHANELİKLE CAMİ BASMIŞTI

15 Mart 2009’da, Yeni Zelanda’daki camilere saldıran Brenton Tarrant isimli cani, bagajını silahlarla doldurduğu bir otomobil ile katliama gitmiş, yaşattığı vahşeti de sosyal medya hesabından canlı yayınlamıştı. Kafa kamerası ile olup biteni kaydeden cani, sık sık arabasına dönüp silahına yeni şarjör takmış ve katliamına devam etmişti. Yargılanmasına başlanan Tarrent, avukat istememiş ve kendi kendini savunacağını söylemişti. Tüm dünyanın lanetlediği saldırganın Türkiye’yi tehdit eden sözleri de gündeme oturmuştu.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı