Cami İmamından Takdir Toplayan Hareket

Yaz aylarında ücretsiz kuran kursuna katılımın az olduğunu fark eden imam, miniklerin ilgisini çekmek için çeşitli aktiviteler düzenliyor.

Kocaeli’de aynı camide yıllardır görev yapan imam her yıl düzenlediği etkinliklerle, kuran kursuna olan talebi artırmayı başarıyor. İşini severek yapan imam, tatilde olan miniklere ücretsiz kuran kursu verilmesine rağmen ilgi olmadığını fark edince çareyi farklı çözümlerde buldu.Uzun yıllardır görev yaptığı camide,her yıl farklı etkinlikler düzenleyen imam, görev süresince derse katılan öğrenci sayısını 5 katına çıkarmayı başardı.


CAMİ BAHÇESİNDE EĞLENCE PARKI

Derslere ilgi olmadığını fark eden din adamı ilk yıl kursuna gelen miniklere ikramlarda bulunmaya başladı. Bu ikramlarla derslere katılımda gözle görülür bir artış olduğunu farkedince ise caminin bahçesinde minikler için eğlence hazırlama kararı aldı. Camiye olan ilgiyi büyük oranda artırmayı başaran imam, olumlu tepkilerle karşılaşırken, tatilde olan minikler ise camiye gitmek için can atmaya başladı. Hem kuran eğitimi alıp hem gönüllerince eğlenme imkanı bulan miniklere dersten sonra, pamuk şeker, kağıt helva ve dondurma ikramında da bulunuluyor.

Caminin olduğu çevre mahallelerde oturan vatandaşlar ise durumdan oldukça memnunlar. Çocuklarının hem kuran öğrenip hem eğlendiğini dile getiren veliler ise işini severek yapan İmam Çelikiz’e teşekkür ettiler.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı