adplus-dvertising

Cami cemaati şadırvanın musluklarının çalındığını görünce şaşkına döndü

Kastamonu’da cuma namazı için camiye gelen cemaat, şadırvanın çalınan muslukları nedeniyle abdest alamadı.
Takip et
Cami cemaati şadırvanın musluklarının çalındığını görünce şaşkına döndü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kuzeykent Mahallesi’nde cuma namazını kılmak için camiye gelen cemaat, gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü. Şadırvanın bakır musluklarının çalınması nedeniyle cemaat abdestini alamadı. Bazı vatandaşlar evlerine dönerek abdest alırken, bazı vatandaşlar da tuvalette abdest almak mecburiyetinde kaldı. Şadırvanın bakır musluklarının çalınması nedeniyle cami görevlilerince yapılan uyarıda, “Kıymetli cemaatimiz, hırsızların muslukları çalması nedeniyle şadırvan kapalıdır. Abdestinizi aşağıda alabilirsiniz” dendi.

Cami cemaati şadırvanın musluklarının çalındığını görünce şaşkına döndü

Hırsızların Kuzeykent Mahallesi’nde Merkez Cami, Pirdede Camii, Yavuz Bey Camii ile İsmail Havuş Camii’nin şadırvan ve tuvaletlerinde bulunan bakır muslukları çalması nedeniyle cami görevlileri ve dernek yöneticileri karakola giderek şikayette bulundu. Şikayet üstüne emniyet kuvvetleri, zanlıların yakalanması için çalışma başlattı. Öte yandan ortalama 2 ay önce de aynı camilerden benzer biçimde bakır muslukların çalındığı öğrenildi. Öte Yandan şadırvandaki bir musluğun sökülememesi sebebiyle bırakıldığı görüldü.

Cami cemaati şadırvanın musluklarının çalındığını görünce şaşkına döndü

“Lüzumlu yerlere müracaatlarımızı yaptık, inşallah tez zamanda hırsızlar bulunur”

Kuzeykent Mahallesi Muhtarı Hakan Çölez, “Mahallemizde son 2 ay içerisinde gerçekleşen hırsızlık olayları nedeniyle açıklama yapmak mecburiyetinde kaldım. Kıymetli mahalle sakinlerimiz ve Kastamonu kamuoyu müsterih olsunlar. Bundan 1-1,5 ay önce Pirdede Camii’nde gerçekleşen tekrar bir musluk hırsızlığı olmuştu. Bunun sonucunda biz Emniyet Müdürlüğü birimleriyle görüştük. Mahallemizde bekçi sayısının, özellikle gece ekip sayısının arttırılması noktasında yardım talebinde bulunmuştuk. Ancak dün gece gerçekleşen camilerimizde musluk soygunları bizleri de tedirgin etmektedir. Yeniden Kastamonu Emniyet Müdürlüğü ekiplerine konuyla ilgili başvurumuzu gerçekleştirdik. Mahallemizde ivedi bir biçimde bekçi sayısının arttırılması, huzurun ve refahın yeniden sağlanması noktasında lüzumlu müracaatlarımızı yaptık” şeklinde konuştu.

Cami cemaati şadırvanın musluklarının çalındığını görünce şaşkına döndü

Şadırvanlardaki muslukların tamamının söküldüğünü söyleyen Çölez, “Ben, bu soygunların kentin içerisindeki birileri tarafından yapıldığını düşünmüyorum. Daha önceki aylarda da başka bir mahallemizde iki kez muslukların çalınması olayı meydana gelmişti. Bunu yapsalar bile yerli hurdacı esnafımızın ben bu muslukları da alacaklarını düşünmüyorum. Çünkü ben esnaflarımıza güveniyorum bu konuda. Onlarla beraber çok çalıştık. Muhtemelen şehir dışından gelen insanların şadırvanlardaki muslukları çaldıkları kanısındayım. Umarım biran önce bu olayları gerçekleştirenler bulunur, bizler müracaatlarımızı zaten lüzumlu yerlere yaptık. Çünkü toplumun huzuru her şeyden önce gelir. İnşallah tez zamanda olayı gerçekleştirenler bulunur” dedi.

Cami cemaati şadırvanın musluklarının çalındığını görünce şaşkına döndü

Daha önce de benzer biçimde bakır muslukların çalındığı Pirdede Camii’ne namaz kılmaya gelen Sabi Şık ise, “Vatandaş camiye gelecek namaz kılacak ama musluk yok, sular kesik. Kimin çaldığı belli değil. Muslukların geceden çalındıklarını düşünüyoruz. Musluk olmadığı için cemaatin çoğu abdest alamadı. Kimileri aşağıda tuvalette aldı, kimileri da sağa sola gitti” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.