Camdaki Kız Muzo neden kambur? Muzaffer’in hastalığı ne?

Muzo karakterini Enis Arıkan canlandırıyor. Muzo karakteri, doğuştan bir takım fiziksel gelişim sorunlarıyla doğmuş, çok ağır tedaviler almış ve acı çekmiştir. Bu sebeple çocuk yaşlardan itibaren insanlardan uzak durmuştur. Peki Muzo'nun hastalığı nedir? İşte kamburluğunun sebebi..
Takip et
Camdaki Kız Muzo neden kambur? Muzaffer’in hastalığı ne?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yayınlandığı günden bu yana izleyici tarafından beğenilen Camdaki Kız dizisinin, geçtiğimiz iki bölümünde yüzünü göstermeyen, odasından çıkmayan ve tüm aile fertlerinin fikirlerine saygı duyduğu Muzo karakterini Enis Arıkan canlandırıyor.

CAMDAKİ KIZ MUZO NEDEN KAMBUR?

Camdaki Kız dizisinde Muzaffer karakteri Gülcihan ve Rafet Koroğlu’nun oğullarından birisidir.

Kitaptaki bilgilere göre; Muzaffer ailenin küçük oğludur. Önce Sedat, sonra Suat ve en son Muzaffer doğmuştur.

Dizide kitaptaki Suat, Selen karakterine dönüşmüştür. Kitapta Hayri’nin anlattığı bilgilere göre; Muzaffer için kitapta Kambur Muzo denilmektedir. Hiç görülmez. Koroğlu ondan utanır.

Muzaffer ve Suat ikizdir. Anne karnında kardeşinin altında kalan ve olması gerektiği gibi gelişemeyen Muzaffer, doğuştan bazı fiziksel rahatsızlıklara sahip, kambur olan ve yürüme güçlüğü çeken Muzaffer kendini bundan dolayı odaya kapatmış ve insan içine çıkmıyor.

Muzaffer için Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabında Kambur Muzo denilmektedir. Hiç görülmez, odası uzay istasyonu gibidir. Mühendislik üzerine çalışmaları mevcuttur. Babası Rafet, kendisinden çekinir ve Muzaffer’in sözüne itimat eder.

Camdaki Kız dizisinde Sedat’ın kardeşi olan Muzaffer, fiziksel farklılıklarından dolayı insan içine çıkmıyor. Sıklıkla vakit geçirdiği odasında kendine bir dünya kuran Muzaffer, kendini teknolojiye vermiş durumda. Muzo odasına kurduğu uzay üssüne benzeyen mekanda vakit geçiriyor. Kendine burada bir dünya yaratan Muzo, Nalan ve ailesi tanışmaya geldiklerinde bile onların yanına çıkmıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.