adplus-dvertising

Camdaki Kız hakkında bütün bilgiler! Camdaki Kız tüm karakterlerin gerçek hikayeleri

Kanal D ekranlarının sevilen dizisi Camdaki Kız'ın gerçek hikayesi dizinin takipçileri tarafından araştırılıyor. Gerçek bir hayat hikayesini ekrana taşıyan Camdaki Kız dizisi Gülseren Budayıcıoğlu'nun kitabından uyarlama. Camdaki Kız'ın gerçek hikayesi nedir? Camdaki Kız kitabının konusu ne? Camdaki Kız kitabının konusu ne? İşte Camdaki kızın özeti ve tüm karakterlerin gerçek hikayesi...
Takip et
Camdaki Kız hakkında bütün bilgiler! Camdaki Kız tüm karakterlerin gerçek hikayeleri
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kitaplarında genellikle gerçek hayat hikayelerini konu edinene yazar Gülseren Budayıcıoğlu, Camdaki Kız romanı ile ilgili şu “Bu kitapta her zamanki gibi gerçek bir yaşam hikâyesi anlatacağım sizlere. Hep lüks içinde yaşamış ama kaderi daha baştan kötü yazılmış Camdaki Kız ile bir varoş çocuğunun aşk hikâyesi bu.” demişti. İşte dizi severler tarafından araştırılan “Camdaki Kız’ın gerçek hikayesi nedir?” sorusunun cevabı ve kitabın konusu

CAMDAKİ KIZ’IN GERÇEK HİKAYESİ

Küçük yaşlarda lüks bir hayat yaşayıp, daha sonra yine zengin ve köklü bir aileye gelin giden Nalan bir gün zorla bir psikiyatri kliniğine getirilir. Onu buraya getiren yedi yıldır birlikte yaşadığı sevgilisi Hayri’dir. Hayri Nalan’a hayatında başka biri olduğunu söyleyince, Nalan’ın bütün dünyası yıkılmış krizler geçirerek intihar edeceğini söylemeye başlamıştır. Geldiği her seansta doktoruna bütün hayat hikayesini yavaş yavaş anlatır Nalan.

Nalan, sıcakkanlılığı ile herkesin ilk görüşte sevgisini kazanan, dünyalar güzeli bir genç kadındır. Ailesinin tek çocuğu olduğu için el bebek gül bebek büyütülmüş, hayatını varlık içinde yaşamış ve en iyi okullardan dereceyle mezun olmuştur. Nalan, Türkiye’nin en büyük oteller zinciri Koroğlu’nun şirketinde mimar olarak çalışırken birden kendisini Sedat Koroğlu’yla evlilik arifesinde bulur. Nalan ve Sedat, geçmişlerinde sakladıkları karanlık sırlardan uzaklaştıklarını düşünerek, umutla bu masalda el ele yürümeye başlasalar da; kısa bir zaman sonra hayatları, gerçek bir karanlığa gömülecektir.

CAMDAKİ KIZ KİTABININ KONUSU

Başta Hayri ile olan ilişkisini ve Hayri’nin onu terk etmesinden ne kadar korktuğunu anlatır. Bir iç mimar olan Nalan, şirketinde çalıştığı zengin iş adamının oğlu Sedat ile evlenir. Her ne kadar Kayınvalidesi ve kayınpederi onu her zaman desteklese, onlarla arasında bir sorun olmasa da kocası ona hiçbir zaman sevgi, şefkat gibi duygular göstermez. Aklı sadece en son moda şık kıyafetler giymek, en güzel yerlerde gezmek, lüks arabalar almak, arkadaşlarıyla takılmak ve babasından gizli kumar oynamak olan Sedat, Nalan’ın kendisine gösterdiği yakınlığa karşılık vermez. Hamileliği ve bebeğini kaybetmesinin ardından ağır bir depresyona girer ve bir süre işten ayrılır. Bu arada anne ve babasını da kaybeder. Bir zaman sonra kayınbiraderinin desteği ile tekrar işe döner. Şoförlüğü ve korumalığını yapması için emrine şirkette çalışan Hayri verilir. Hayri’nin uzun zamandır Nalanda gözü vardır. Onun bu ruh halini de fırsat bilerek onu elde etmek için her şeyi yapar. Zaten sevgiye, ilgiye aç olan Nalan bir süre sonra Hayri’den çok etkilenir. Ama evliyken böyle bir ilişki yaşamayacak kadar namuslu olduğu için kocasından boşanır ve Hayri ile 7 yıl sürecek olan bir ilişkiye başlar.

CAMDAKİ KIZ UYARLAMA MI, GERÇEK HAYAT HİKAYESİ Mİ?

Camdaki Kız Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabından uyarlamadır. Camdaki Kız kitabında gerçek hayat hikayesi anlatılmaktadır. Bir psikiyatrist olan Gülseren Budayıcıoğlu, hastalarından deneyimlediği yaşamlara yer verdiği romanlarını okuyucu ile buluşturmaya devam ediyor. Bunlardan biri olan Camdaki Kız kitabı da hikayesiyle, sizi alıp derin düşüncelere daldıracak türden bir roman. Çocuklukta yaşanılan her bir olayın, geleceğimizde ne gibi izler bırakacağını mükemmel bir dil ile anlatan usta yazar, engin bilgi ve tecrübelerini bizler ile paylaşıyor. Siz de sevginin gücünün, hayatta hep başka kapıları aralayabileceğini düşünüyor ve kaderinizi yeni baştan yazmak istiyorsanız, baş ucu kitabı niteliğindeki bu esere mutlaka sahip olmalısınız.

CAMDAKİ KIZ KİTAP ÖZETİ!

Nalan ve Sedat’in hikayesi aslında temelde, “Doğduğun evde mutlu olmayı öğrenemediysen hayatın başında neyin peşinden koşacaksın” sorusuna odaklanıyor. Nalan’ın doğduğu evde bulamadığı mutluluğu arayışı seyirciyi bambaşka sorgulamalara itmeye hazırlanıyor. Nalan, evinin camından hayatı izleyen genç bir kızdır. 25 yaşında ve mimar olan Nalan’ın yaşamı ilginçtir. Çünkü naif ve çevresindeki herkesten farklı olan Nalan, kötülüğü hiç bilmez ve tamamen iç dünyasında yaşar. Toplum içerisine karışmayı tercih etmeyen Nalan adeta bir fanusun içinde gibi hayatını sürdürür. Tek çocuk olan Nalan aslında oldukça varlıklı bir ailenin kızıdır. Her şeye sahip olmasına rağmen kendi halinde bir hayatı tercih eder.

Maddi olarak sahip olduklarının yanında Nalan ruhen büyük bir yalnızlık içindedir. Aile ilişkileri bir hayli bozuk olan Nalan, annesinin bütün kötü davranışlarını ve soğuk tavırlarını da her daim alttan alarak içine atar. Hikayenin diğer kahramanı ise Sedat’tır. 30’lu yaşlarının başında olan Sedat, Türkiye’nin önde gelen iş insanlarından biri Rafet Koroğlu’nun oğludur. Sedat çocukluğundan beri babasının gölgesi altında kalmıştır. Tek amacı onun gözüne girebilmektir. Ancak bunu hayatı boyunca bir türlü beceremez ve babasının devamlı olarak aşağılamalarına maruz kalır. Sedat dışarıdan oldukça güçlü gözükse de aslında iç dünyasında yarım kalmıştır. Nalan, küçük yaşlarda lüks bir hayat yaşayıp, daha sonra yine zengin ve köklü bir aileye gelin gitmiştir.

Bir gün zorla birlikte yaşadığı sevgilisi Hayri tarafından psikiyatri kliniğine getirilir. Hayri, Nalan’a hayatında başkası olduğunu söylemiş, Nalan’ın bütün dünyası başına yıkılmıştır. Sinir krizleri geçiren Nalan, intihar edeceğini söylemeye başlamıştır. Nalan, seanslarda doktora hayatını anlatır ve hikaye başlar.

Hayri’yle olan aşkını ve onu bırakmasından ne kadar korktuğunu anlatır. Nalan bir iç mimardır ve şirketinde çalıştığı zengin iş adamının oğlu Sedat ile evlidir. Kayınvalidesi ve kayınbabası onu her ne kadar desteklese de, kocası Sedat ona sevgi, şefkat gibi duygular vermez. Sedat’ın aklı yalnızca son moda kıyafetler giymekte, markalarda, güzel yerlerde gezmekte, yemekte, lüks arabalara binmekte, arkadaşlarında ve babasından gizli kumar oynamaktadır. Nalan hamileliği ve bebeğini kaybetmesinden sonra depresyona girer ve işten ayrılır. Bu arada hem anne hem de babasını kaybeder. Bir süre sonra kayınbiraderinin desteğiyle toparlanır ve işe döner. Hem şoförlüğü hem de korumalığını yapması için şirkette çalışan Hayri Nalan’ın yanına geçer. Hayri, Nalan’ı sevmektedir. Hayri, fırsattan istifade onun bu ruh halini de kullanarak elde etmek elinden geleni yapar. Zaten sevgiye, ilgiye oldukça aç olan Nalan da dayanamaz ve bir süre sonra o da Hayri’den etkilenmeye başlar. Ama Nalan, evliyken böyle bir ilişki içinde olamayacak kadar erdemli olduğu için kocasından boşanır ve Hayri ile 7 yıl sürecek olan bir aşka başlar.

Bu sırada Hayri de evlidir ve üç çocuk babasıdır. Hayri’nin karısı Türkan köyden kuma hayatına alışkın olduğu için Nalanı kabullenir. Nalan da çocukları babasız kalmasın diye Hayri’den boşanmasını isteyemez. Bir gün Hayri karısını ve çocuklarını Nalan’la tanıştırır. Türkan Nalanı çok sever, sürekli kızlarını alıp onu görmeye gider. Ona göre Nalan görgülü, terbiyeli hanım bir kadındır o yüzden bu ilişkiden hiç rahatsız olmaz.

Fakir, cahil bir köylü olan Hayri, Nalan’a hayatı boyunca görmediği sevgiyi ve şefkati yaşatır. Hayri kendini bir aşk adamı olarak nitelendirir. Ona göre kalbi o kadar geniştir ki, aynı anda bir sürü kadını sevebilir. Nalanla ve karısıyla ilişkisi devam ederken bir gün bir meyhanede tanıştığı Laz kızına aşık olur. Bu Laz kızı zengin bir işadamının metresidir. Genç kızlığında öz babası tarafından tecavüze uğramış, sonrasında toplum ve aile tarafından dışlanmıştır. Laz kızı, Hayri’den evlenme sözü alır ve bütün umutlarını Hayri’ye bağlar. Ama Hayri resmi nikahlı evlidir ve karısı Türkan’dan boşanmak istemez. Kız, hem Hayri’yi hem de karısını sürekli tehdit eder. Hayri bir türlü bu işin içinden çıkamaz ve bir gün kendi evinin bahçesinde Laz kızı tarafından bıçaklanarak öldürülür.

Hayri’nin ölümü hem kendi ailesini hem de Nalanı perişan eder. Nalan babasından kalan maaşla küçük bir eve yerleşir. Nalan’ın boşanma kararının aksine Hayri eşi Türkan’dan ayrılmaz. Nalan durumu kabul eder ancak bir gün Hayri başka birine aşık olduğunu söyleyerek karşısına çıkar. Nalan bütün bu yaşadıklarından sonra Gülseren Budayıcıoğlu’nun kliniğinin kapısını çalar.

Nalan, bu durumdan doktorun yardımlarıyla kurtulmaya çalışır. Daha sonra, gittiği bir resim atölyesindeki hocasının hiç görmediği babası olduğunu öğrenir. Babası Nalan’dan af diler ve bir gün çok kıymetli eserlerini ona bırakarak birden ortadan kaybolur. Nalan, artık dayanamaz ve hayatına yeni bir perde açmaya karar verir!

CAMDAKİ KIZ SEDAT KOROĞLU’NUN GERÇEK HİKAYESİ

Camdaki Kız dizisinin Sedat’ı, ülkenin en zengin ailelerinden biri olan Koroğlu ailesinin biricik oğlu. En büyük zevki pahalı elbiseler giyip, spor arabalarıyla gezmek ve arkadaşlarıyla takılmak olan Sedat’ın dünyayı umursamaz halleri babasını oldukça rahatsız etmektedir. Babası Sedat’ın artık bir yuva kurup işlerin başına geçmesini ve sorumluluk almasını istiyor. Babası tarafından “bir baltaya sap olamamakla” suçlanır. Annesi onu el bebek gül bebek büyüttüğü için rahata alışkındır, şımarıktır. Ama özünde sevgi dolu, kalbi kırık bir çocuktur. Babasına kendisini nasıl kanıtlayacağını bilememektedir. Babası tarafından evliliğe zorlanır ve kader karşısına Nalan’ı çıkarır. Sedat ve Nalan’ın yolları kesiştiğinde, Nalan’ın göz alıcı güzelliği herkesi olduğu gibi Sedat’ı da etkiliyor. Ancak Sedat’ın babası Rafet bey, ikisinin evlenmesini herkesten daha çok istiyor. Sedat ile Nalan’ın evliliğinden oldukça mutlu olan Rafet bey gelininin üzerine titriyor. Çocukluğundan beri ailesinden başlayarak kimseden sevgi görmeyen Nalan, bir sevgi kırıntısı bulurum umuduyla Sedat ile evlense de beklediği sevgiyi ne yazık ki Sedat’tan da bulamıyor.

Camdaki Kız hakkında bütün bilgiler! Camdaki Kız tüm karakterlerin gerçek hikayeleri

CAMDAKİ KIZ NALAN’IN HİKAYESİ

Psikoloğa geldiğinde Nalan sevgilisi Hayri ile birlikte yaşamaktadır ama sevgilisinin onu terk edeceğinden çok korkmaktadır. Hayri de artık bu ilişkiden ve Nalan’ın sürekli kendisini terk etmemesi için yalvarmasından sıkılmıştır. Üstelik zaten başka bir kadınla, Türkan’la evlidir ve ondan çocukları da vardır. Türkan bu evlilikten haberdardır ve hiç de itiraz etmez. Ona göre Nalan, bilgili ve görgülü bir kadındır ve hatta bazen çocuklarını da alarak Nalan’ı ziyaret eder. Aslında tanıştıklarında Nalan’ın şoförlüğünü yapmakta olan Hayri ise birden fazla kadını aynı anda idare edebileceğine dair kendine güvenir. Türkan’dan boşanmaz istemez ve Nalan’dan da çok sıkılmıştır.

NALAN’IN EVLİLİĞİ

Çok yalnız ve sevgisiz büyüyen Nalan büyüdüğünde başarılı bir iç mimar olmuştur. Ama ne hayatına sahip çıkacak ne de kendisine sevebileceği birisini seçecek kadar güvenir. Anneanne ve dedesi, onu layık buldukları yine çok zengin bir ailenin çocuğu olan Sedat’la evlenmesi konusunda ikna eder. Camdaki Kız romanının başkahramanı aradığı mutluluğu evliliğinde de bulamaz. Sedat lüks düşkünü, pahalı kıyafetler ve arabalar peşinde olan kumarbaz birisidir. Nalan’la hiç ilgilenmez ve genç kadın evliliğinde de hiç ilgi ve sevgi bulmaz. Kayınpederi ve kaynanası onunla yakından ilgilense de evliliği hiç iyi gitmez. Bir süre sonra hamile kalır ama bebeğini doğmadan kaybeder. Bu olay kendisini daha da yıkar ve iyice içine kapanır. Uzun süre bunalımda kaldıktan sonra kayınbiraderi toparlanmasına yardımcı olur ve iç mimarlığa geri dönmesini sağlar. Yanına da hem koruma hem de şoför olarak Hayri’yi verir.

HAYRİ’NİN ÇAPKINLIĞI

Doktora geldiği sırada Nalan ve Hayri yedi yıldır birliktedir. Ama Hayri artık bir Laz kızına âşık olmuştur. Hem karısını hem de Nalan’ı aldatmakta ve artık onunla birlikte olmak istemektedir. Aslında halen karısından ayrılmak istemez ama artık Nalan’la birlikte olmak istemediğini söyler. Nalan ise bu ayrılığı kaldıracak durumda değildir ve onu terk etmesin diye Hayri’nin ayaklarına kapanır. Hayri kendisini toparlaması için onu doktora getirir ve Camdaki Kız da Nalan’ın doktora gelmesi ile birlikte başlar.

SORUNLU GEÇEN ÇOCUKLUK

Camdaki Kız romanında Gülseren Budayıcıoğlu’nun en çok anlatmak istediği konu bir insanın çocukluğundaki eksiklikleri kapatmanın çok zor olduğudur. Nalan’ın çocuklukta yaşadığı yoksunluklar katlanarak artmış ve kendisini çok zor bir durumda bırakmıştır. Hayri ‘siz yapamayacağını ve o giderse kendisini bir daha toparlayamayacağını düşünür. Hayri de bu durumdan çok yorulmuştur ve ona göre artık bu ilişkiye bir son vermenin zamanı gelmiştir. Nalan ise kendi sorunları çözebilecek hatta fark edebilecek durumda bile değildir. Hayri de giderse kendisini iyice çaresiz ve yapayalnız hissetmekten korkar ve ona sürekli kendisini terk etmemesi için yalvarır.

HAYRİ’NİN ÖLÜMÜ

Camdaki Kız romanındaki dönüm noktalarından birisi de Hayri’nin ölümüdür. Nalan’dan ayrılmak isteyen Hayri bir süre sonra Laz kızından da sıkılır ve eski karısının yanına dönmeye karar verir. Daha doğrusu artık ne Nalan’la ne de Laz kızıyla birlikte olmak istemez. Ama Laz kızı ayrılmak değil evlenmek ister. Bir gün bahçede tartışırlarken Hayri Laz kızı tarafından bıçaklanır. Hayri bu olay sırasında hayatını kaybeder. Nalan ise bu durumdan en çok etkilenen kişidir. Karısı Türkan’dan daha çok etkilenir ve artık hayatta kalamayacağını düşünür. Bu sırada seanslara da devam eder ve doktor hanım sayesinde kendisini anlatmaya ve sorunlarını çözmeye her gün biraz daha yaklaşır.

NALAN’IN TOPARLANMASI

Nalan bu olayı unutarak hayata devam etmek için çabalar. Bu çabasında seansların da büyük bir katkısı olur. Son olarak bir resim kursuna yazılmaya karar verir. Bu resim kursu Camdaki Kız romanındaki hikâyenin de bir anlamda son mekânı olur. Çünkü aslında resim hocası Nalan’ın hiç tanımadığı babasıdır. Babası yaptıklarından ve Nalan’ın çektiklerinden dolayı kendisini affetmesini ister. Bütün resimlerini ona bırakarak ortadan yok olur. Nalan ise son bir gayretle ayağa kalkmaya ve hayatına sahip çıkmaya karar verir.

NALAN’IN İYİLEŞME SÜRECİ

Nalan uzun süren seansların sonunda kendisini daha iyi hissetmeye başlar. Hayri’nin ölümü ve hayatındaki diğer olumsuz noktaları yavaş yavaş kabullenip unutmaya başlar. Camdaki Kız bir anlamda Nalan’ın toparlanma ve hayata dönme hikayesidir. Babasının af dilemesi de bu toparlanma sürecine katkıda bulunur. Nalan’ın geçmişi ile yüzleşmesi çok uzun sürmüştür. Camdaki Kız romanında bir kez daha açığa çıkmıştır ki maddi durumu çok iyi olan ve çok güzel evlerde büyüyen insanlar bile arkasında pek çok sorun bırakmaktadır. Asıl önemli olan ise sorunların kökeninin tam olarak bilinmemesidir. Hastaların sürekli bunları görmezden gelmeye ve unutmaya çalışmasıdır.

Camdaki Kız hakkında bütün bilgiler! Camdaki Kız tüm karakterlerin gerçek hikayeleri

CAMDAKİ KIZ SEMA’NIN GERÇEK HİKAYESİ

Camdaki Kız dizisinde Sema karakteri aslında Nalan’ın gerçek annesidir. Nalan, ergenliğe girdiği günden itibaren annesi Feride tarafından sürekli kontrol edilmiş, ancak kısıtlı hayatına rağmen kendisini geliştirmiş bir kızdır. Anne Feride’nin geçmişte yaşadığı, sır gibi sakladığı bir travması vardır. Bu travmanın acısını, en çok Nalan’a çektirir. Bu travma ise Nalan’ın gerçek annesi Sema ile ilgilidir. Aynı adı taşıyan kitaptan uyarlanan hikayeye göre Nalan’ın annesi öz dayısı tarafından tecavüze uğramış ve Nalan’ı dünyaya getirmiştir. Sema Nalan’ı dünyaya getirirken vefat etmiştir. Kızının ölümü ardından bir daha eskisi gibi olmayan Feride, bir daha aynı şeyi yaşama korkusuyla Nalan’ın hayatını kabusa çevirmiştir.

Camdaki Kız hakkında bütün bilgiler! Camdaki Kız tüm karakterlerin gerçek hikayeleri

CAMDAKİ KIZ FERİDE KİM?

Nalan’ın annesidir. Aristokrat bir aileden gelir ve emekli edebiyat öğretmenidir. Çok kitap okur, bitkilere düşkündür. Her şeyin organik olanını tercih eder, sağlıklı olmak onun için bir takıntıdır. Çok titiz bir kadındır. Evde fazla eşya sevmez. Her şey yerli yerinde olsun ister. Ailesine oldukça düşkündür. Her şeyi kontrol etmeyi sever. Kontrolü dışında bir durum yaşanırsa, sert tepkiler verir. Sevgisi de, öfkesi de güçlüdür. Geçmişte yaşadığı, sır gibi sakladığı bir travması vardır. Bu travmanın acısını, en çok Nalan’a çektirir. Kitaba göre ise Nalan’ın annesi Feride değildir. Kızının vefat etmesi Feride’yi herkese tepkili yaklaşan, korumacı, kimseye güvenmeyen biri halline getirir. Budayıcıoğlu’nun kitabına bakıldığında, Nalan’ı anne ve babası büyütmedi. Nalan’ın annesi küçükken abisi tarafından tecavüze uğradı ve Nalan’a hamile kaldı. Nalan’ın annesi doğum yaparken hayatını kaybetti ve bu nedenle de Nalan’a anneanne ve dedesi bakmaya başladı. Nalan, ailede yaşanan bu ensest ilişki nedeniyle hiç sevgi görmedi, çünkü anneanne ve dede bu olayın etkisiyle iyice içine kapanarak torunlarına bir sevgi gösteremediler.

Camdaki Kız hakkında bütün bilgiler! Camdaki Kız tüm karakterlerin gerçek hikayeleri

NALAN’IN ANNESİ KİM, FERİDE DEĞİL Mİ? BABASI ADİL DEĞİL Mİ?

Diziye göre Feride Nalan’ın annesidir. Aristokrat bir aileden gelir ve emekli edebiyat öğretmenidir. Çok kitap okur, bitkilere düşkündür. Her şeyin organik olanını tercih eder, sağlıklı olmak onun için bir takıntıdır. Çok titiz bir kadındır. Evde fazla eşya sevmez. Her şey yerli yerinde olsun ister. Ailesine oldukça düşkündür. Her şeyi kontrol etmeyi sever. Kontrolü dışında bir durum yaşanırsa, sert tepkiler verir. Sevgisi de, öfkesi de güçlüdür. Geçmişte yaşadığı, sır gibi sakladığı bir travması vardır. Bu travmanın acısını, en çok Nalan’a çektirir.
Kitaba göre ise Nalan’ın annesi Feride değildir. Kızının vefat etmesi Feride’yi herkese tepkili yaklaşan, korumacı, kimseye güvenmeyen biri haline getirir. Budayıcıoğlu’nun kitabına bakıldığında, Nalan’ı anne ve babası büyütmedi. Nalan’ın annesi küçükken abisi tarafından tecavüze uğradı ve Nalan’a hamile kaldı. Nalan’ın annesi doğum yaparken hayatını kaybetti ve bu nedenle de Nalan’a anneanne ve dedesi bakmaya başladı. Nalan, ailede yaşanan bu ensest ilişki nedeniyle hiç sevgi görmedi, çünkü anneanne ve dede bu olayın etkisiyle iyice içine kapanarak torunlarına bir sevgi gösteremediler

Camdaki Kız hakkında bütün bilgiler! Camdaki Kız tüm karakterlerin gerçek hikayeleri

CAMDAKİ KIZ ADİL KİMDİR?

Kitaba göre dedesidir… Adil rolündeki oyuncu Şerif Erol’dur. Nalan’ın babasıdır. Vali emeklisidir. Görev yaptığı dönemde çalıştığı her şehirde, ahlakı, iş disiplini, iyi huyu ve adilliğiyle herkesin takdirini toplamış bir insandır. Sanatla ilgilenmekten, kitap okumaktan hoşlanır. Çok güzel piyano çalar. Sanat müziği aşığıdır. İlerlemiş yaşına rağmen dinçtir ve hayata bağlıdır. Kızı Nalan’ı çok sever. Karısı Feride’nin kızlarına uyguladığı baskından memnun olmasa da, elinden bir şey gelmez. Hayattaki en büyük çabası, Nalan evlenene kadar kızını mutlu ve güvende tutmaktır.

CAMDAKİ KIZ MUZAFFER’İN GERÇEK HİKAYEDİ NE?

Camdaki Kız dizisinde Muzaffer karakteri evin oğullarından birisidir. Kitaptaki bilgilere göre; Muzaffer ailenin küçük oğludur. Önce Sedat, sonra Suat ve en son Muzaffer doğmuştur. Dizide kitaptaki Suat, Selen karakterine dönüşmüştür. Kitapta Hayri’nin anlattığı bilgilere göre; Muzaffer için kitapta Kambur Muzo denilmektedir. Hiç görülmez. Koroğlu ondan utanır. Muzaffer ve Suat ikizdir. Anne karnında kardeşinin altında kalan ve olması gerektiği gibi gelişemeyen Muzaffer, doğuştan bazı fiziksel rahatsızlıklara sahip, kambur olan ve yürüme güçlüğü çeken Muzaffer kendini bundan dolayı odaya kapatmış ve insan içine çıkmıyor. Camdaki Kız dizisinde Sedat’ın kardeşi olan Muzaffer, fiziksel farklılıklarından dolayı insan içine çıkmıyor. Sıklıkla vakit geçirdiği odasında kendine bir dünya kuran Muzaffer, kendini teknolojiye vermiş durumda. Muzo odasına kurduğu uzay üssüne benzeyen mekanda vakit geçiriyor. Kendine burada bir dünya yaratan Muzo, Nalan ve ailesi tanışmaya geldiklerinde bile onların yanına çıkmıyor

Muzo karakteri, doğuştan bir takım fiziksel gelişim sorunlarıyla doğmuş, çok ağır tedaviler almış ve acı çekmiştir. Bu sebeple çocuk yaşlardan itibaren insanlardan uzak durmuştur. Çok zeki ve yetenekli bir mimardır. Özellikle babası Rafet Koroğlu ve diğer aile üyelerinin fikirlerine saygı duyduğu tek kişidir.

Camdaki Kız hakkında bütün bilgiler! Camdaki Kız tüm karakterlerin gerçek hikayeleri

CAMDAKİ KIZ CAVİT VE GÜLCİHAN’IN GERÇEK HİKAYESİ NE?

Camdaki Kız dizisinde Cavit, Gülcihan’ın ilk aşkıdır. Hatta gençlik yıllarında buluşan çift birbirlerine hediye verirler. Ancak araya giren zamanda Cavit ile Gülcihan yolları ayırır. Gülcihan’ın eski sevgilisi olan Cavit, askere gidip geldiğinde Rafet ile Gülcihan’ın evlendiğini öğrenir. Cavit bunun üzerine Gülcihan’ın kardeşi Gülizar ile evlenerek Rafet ile bacanak olur.

Rafet’le evlenmeden önce son derece güçlü bir karakter olan Gülcihan, Rafet’le evliliğinden sonra zamanla daha pasif bir kadın olmuştur. Dizide Koroğlu ailesinden sadece Muzo ile yakınlık kuran Cavit ile Gülcihan’ın büyük sırrı Muzo’dur. Camdaki Kız dizisinde Cavit, Muzo’nun akıl hocasıdır. Muzo başı derde girdiğinde ilk onun kapısını çalar. Cavit Muzo’nun gidişini öğrenince soluğu Gülcihan’ın yanında alır. Gülcihan oğlunun gideceğini duyunca çok üzülür. Rafet ile Cavit arasındaki savaşın nedeni belli oldu. Gülcihan’ın aslında Cavit’e aşık olduğu ortaya çıktı. Ancak açığa çıkmayan bir şey var.

Muzo babasının onu sevmeme nedenini hep engelli oluşuna bağlamaktadır ve her fırsatta kendisinin sevilmediğini dile getirmektedir. Aslında gerçek Muzo’nun düşündüğünden çok farklıdır. Birçok izleyici Muzo’nun Cavit’in oğlu olduğunu düşündü. Kitapta bu ayrıntı yer almıyor fakat Rafet Koroğlu’nun Muzo’ya soğuk ve tepkili olma nedeni büyük ihtimalle bu sebep gibi görünüyor…

Camdaki Kız hakkında bütün bilgiler! Camdaki Kız tüm karakterlerin gerçek hikayeleri

CAMDAKİ KIZ KORSENİN SIRRI NE?

Başrollerinde Burcu Biricik’in yer aldığı Camdaki Kız dizisi, yayınlanan ilk bölümünde izleyiciler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Dizide Nalan karakterinin ilk regl olduğu günden itibaren giymeye başladığı korse ve çift kat iç çamaşırı ise dikkat çekti. Gülseren Budayıcıoğlu’nun aynı isimli kitabından uyarlanan dizide, Nalan’ın ailesinin çok tutucu olmasının nedeni, kitaba göre ailenin geçmişte yaşadığı travmalar. Kitaba göre, Nalan anne ve babası tarafından değil anneannesi ve dedesi tarafından büyütülmüştür. Annesi küçükken ağabeyi tarafından tecavüze uğramış ve Nalan’a hamile kalmıştır. Annesi Nalan’ın doğumu sırasında hayatını kaybedince, Nalan’ı anneannesi ve dedesi büyütmüştür.

Camdaki Kız hakkında bütün bilgiler! Camdaki Kız tüm karakterlerin gerçek hikayeleri

Anneanne ve dede, ensest olayının ardından içine kapanır ve Nalan hiç sevgi ve yakınlık görmeden büyür. Camdaki Kız dizisinde senaryonun birebir kitaba göre ilerleyip ilerlemiyor fakat kitaba göre olsaydı korse takıntısı bu şekilde açıklanabilirdi. Camdaki Kız Feride’nin Kızı Nalan’a Korse giydirme Sebebi Nedir? Dizide Nur Sürer Nalan’ın annesi Feride rolüyle ekrana geliyor. Nalan’ın annesinin kızına korse giydirdiği sahneler ise sosyal medyada çok konuşuldu. Her ne kadar dizi kitaptan uyarlansa bile birebir aynısı yapılmıyor. Nalan, küçük yaşlarından itibaren kıyafetlerinden beslenmesine kadar annesinin yönetiminde olan bir çocuk. Hatta o kadar ki kızının ilk regl olduğu gün kendisine namus ve erkekler konusunda direktifler veren Nalan’ın annesi, kızına giydirdiği korse sahnesi ile de en çok izlenen anlara imza attı. Kızı Nalan’ı banyodan sonra giydiren Feride’nin katı tavırları merak uyandırırken, Nalan’ın geçmişte yaşadığı ve sır gibi sakladığı travması ilk sahnede bazı ipuçlarını verdi. Geçmişi hatırlayan Nalan’ın ilk regl olduğu döneme gittiği anda annesinin, “Bunu da giyeceksin. Her genç kıza bu yaşlarda başlar. Namusunla evlenene kadar bu giyilecek.” diyerek telkinde bulunması ekranlara geldi.

Kızına sıkı bir korse giydiren anne Feride’nin, “Kendini erkeklerden korumalısın. Nikah memurunun karşısına çıkana kadar kimsenin sana dokunmasına izin vermeyeceksin. Eğer öyle bir şey yaparsan, seni evlatlıktan reddederim. Benden gizli bir şey yaparsan nasıl olsa duyarım, sana dünyayı zindan ederim.” sözleri ilk bölümde yer alan çarpıcı gelişmelerden oldu. Nalan’ın annesinin erkeklere karşı takıntılı duyguları var. Bunun sebebi kitaptaki şekliyle ilerlemiyor dizide. Senaryoya göre daha önce çok yakın bir sevdiğini kızı ya da kız kardeşini, bir erkek yüzünden kaybetmiştir. Mezuniyetini bile göremeden öldüğünü dile getiren Feride’de bu travma olur ve korkularını Nalan üzerinden bastırır. Korse alttan giyilen sımsıkı bir şeydir ve gün içinde istediği gibi çıkarılamaz. Çıkmasın diye su bile içmesi yasaktır. Korsesi sımsıkı şekilde bedenini sarıyor, sonra bağlanıyor, hatta açılmasın diye ucu yakılıyor. Bu yakılması da çıkarılırsa fark edilsin diyedir. Annesinin, kızın bedeni üzerindeki korumacılığını temsil ediyor. Daha önce yaşadığı olayda sırf birini sevdi diye başına gelenler yüzünden sevdiğini kaybeden Feride bu şekilde kızının bekaretini ve dolaylı yoldan yaşamını garanti altına aldığına inanmaktadır.

Camdaki Kız hakkında bütün bilgiler! Camdaki Kız tüm karakterlerin gerçek hikayeleri

CAMDAKİ KIZ’IN GERÇEK HİKAYESİNDE HAYRİ EVLİ Mİ?

Bu arada Hayri evli ve üç çocuk babasıdır. Karısı Türkan köydeki kuma hayatına alışkın olduğu için Nalanı kolayca kabullenir. Nalan da çocukları babasız kalmasın diye Hayri’den boşanmasını istemez. Bir gün karısını ve çocuklarını Nalanla tanıştırır. Türkan Nalanı çok sever, sürekli kızlarını alıp onu görmeye gider. Ona göre Nalan görgülü, terbiyeli hanım bir kadındır o yüzden bu ilişkiden hiç rahatsız olmaz.

Nalan her seansa geldiğinde doktoru onda Hayri’nin kendisini terk etmesi korkusundan başka çocukluğunda yaşadığı ağır travmalar olduğunu fark eder. Uzun bir zaman sonra Nalan yaşadığı çocukluk acılarını, korkularını da anlatır. Anne ve baba dediği kişilerin aslında anneannesi ve dedesi olduğunu, annesinin ortaokul yıllarındayken yanlarına gelen küçük dayısı tarafından hamile kaldığını ve kendisini doğururken öldüğünü gözyaşları içinde anlatır. Anneannesi ve dedesi onu yanlarına alıp en güzel okullarda, lüks bir hayat içinde yaşatmış ama kendi yaşadıkları acı ve utanç yüzünden asla onu sevmemiş bir kez olsun başını bile okşamamışlardır. Nalan bütün bunları evlendikten sonra babası öldüğünde öğrenmiş ve yaşadığı onca acının üstüne bir de bu eklenmiştir.

Bütün bunlardan sonra hayatına giren, fakir, cahil bir köylü çocuğu olan Hayri ona hayatı boyunca ne ailesinden ne kocasından görmediği sevgiyi, şefkati, aşkı yaşatır. Hayri kendini bir aşk adamı olarak görür. Ona göre kalbi o kadar geniştir ki bir sürü kadını sevebilir. Nalanla ilişkisi devam ederken bir gün bir meyhanede tanıştığı Laz kızına aşık olur. Bu kız zengin bir işadamının kapatmasıdır. Genç kızlığında öz babası tarafından tecavüze uğramış, sonrasında toplum ve aile tarafından dışlanmıştır. Hayri’den evlenme sözü alır ve bu hayattan kurtulacağı için bütün umutlarını ona bağlar.

Camdaki Kız hakkında bütün bilgiler! Camdaki Kız tüm karakterlerin gerçek hikayeleri

Ama Hayri resmi nikahlı evlidir ve aslında karısı Türkan’dan boşanmak istememektedir. Laz kızı hem Hayri’yi hem karısını sürekli tehdit eder. Hayri bir türlü bu işin içinden çıkamaz ve bir gün kendi evinin bahçesinde Laz kızı tarafından bıçaklanarak öldürülür. Hayri’nin ölümü hem kendi ailesini hem de Nalanı perişan eder. Doktorunun telkinleriyle eski hayatına dönmemek ve hayatında yeni bir sayfa açmak için uzun süre uğraş verir Nalan. Son olarak gittiği resim atölyesindeki hocasının hiç bilmediği görmediği babası olduğunu öğrenir. Babası ondan af diler ve çok kıymetli eserlerini ona bırakarak ortadan kaybolur. Nalan artık eski kaderine ve acılarına dur diyerek yeni bir hayata başlama kararı alır. Yaşam tarzını değiştirir ve bir işe başlar. Artık kaderin onu götürdüğü yolun önüne duvar örmüş ve yeni ışıklı bir yola girmiştir.

Bir psikiyatrist olan Gülseren Budayıcıoğlu kendi deneyimlediği bu olayı kişilerin tanınmamasına özen göstererek roman şeklinde okuyucuyla buluşturuyor. Camdaki Kız kitabında çocukluğumuzda yaşadığımız, bize yaşatılan her duygunun ördüğümüz kader motifi ile hayatımızın her döneminde karşımıza nasıl çıktığını, sevginin insan hayatını tamamıyla nasıl değiştirdiğini birkaç kısa hikaye daha ekleyerek sade bir dille anlatıyor. İnsan davranışlarının nedenlerini anlamada yardımcı olabilecek örnek bir eser.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.