adplus-dvertising

Camdaki Kız Feride’nin Gerçek Hikayesi Ne? Feride Nalan’ın Annesi Değil mi?

Psikolog Gülseren Budayıcıoğlu, gerçek hikayelerden derlediği kitaplarını senaryolaştırarak Türk dizi hayatına sokmaya başladı. Başrollerinde Burcu Biricik'in yer aldığı Camdaki Kız dizisi, yayınlanan ilk bölümünde izleyiciler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Budayıcıoğlu'nun aynı isimli kitabından uyarlanan dizide, Nalan'ın ailesinin çok tutucu olmasının nedeni ailenin geçmişte yaşadıkları...
Takip et
Camdaki Kız Feride’nin Gerçek Hikayesi Ne? Feride Nalan’ın Annesi Değil mi?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Aynı zamanda TRT1 kanalındaki Masumlar Apartmanı dizisi de Budayıcıoğlu’nun eseri. Budayıcıoğlu bu dizilerle kalmadı bir de Kanal D’ye yeni bir dizi daha geldi. Ünlü psikoloğun kitabından uyarlanan Camdaki Kız, geçtiğimiz hafta ilk bölümüyle izleyici karşısına çıktı ve daha ilk bölümden herkesi etkisi altına aldı.

Özellikle dizideki Nalan karakterinin yer aldığı duş sahneleri herkesin tüylerini ürpertti. Burcu Biricik’in canlandırdığı Nalan karakteri dizide regl olduğu ilk andan itibaren korse ve çift kat iç çamaşırı giymeye başladı ve bu izleyicinin dikkatini epey bir çekti. Kitaptan uyarlanan dizide korse ve çift iç çamaşırının bir nedeni var.

CAMDAKİ KIZ FERİDE KİM?

Nalan’ın annesidir. Aristokrat bir aileden gelir ve emekli edebiyat öğretmenidir. Çok kitap okur, bitkilere düşkündür. Her şeyin organik olanını tercih eder, sağlıklı olmak onun için bir takıntıdır. Çok titiz bir kadındır. Evde fazla eşya sevmez. Her şey yerli yerinde olsun ister. Ailesine oldukça düşkündür. Her şeyi kontrol etmeyi sever. Kontrolü dışında bir durum yaşanırsa, sert tepkiler verir. Sevgisi de, öfkesi de güçlüdür. Geçmişte yaşadığı, sır gibi sakladığı bir travması vardır. Bu travmanın acısını, en çok Nalan’a çektirir.

Kitaba göre ise Nalan’ın annesi Feride değildir. Kızının vefat etmesi Feride’yi herkese tepkili yaklaşan, korumacı, kimseye güvenmeyen biri halline getirir.

Camdaki Kız Feride’nin Gerçek Hikayesi Ne? Feride Nalan’ın Annesi Değil mi?

Budayıcıoğlu’nun kitabına bakıldığında, Nalan’ı anne ve babası büyütmedi. Nalan’ın annesi küçükken abisi tarafından tecavüze uğradı ve Nalan’a hamile kaldı. Nalan’ın annesi doğum yaparken hayatını kaybetti ve bu nedenle de Nalan’a anneanne ve dedesi bakmaya başladı. Nalan, ailede yaşanan bu ensest ilişki nedeniyle hiç sevgi görmedi, çünkü anneanne ve dede bu olayın etkisiyle iyice içine kapanarak torunlarına bir sevgi gösteremediler.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.