adplus-dvertising

Camdaki Kız Adil, Nalan’ın Babası Değil mi? Nalan’ın Anne ve Babası Kim?

Gülseren Budayıcıoğlu'nun kitabına göre Nalan'ın annesi Feride değildir. Kızının vefat etmesi Feride'yi herkese tepkili yaklaşan, korumacı, kimseye güvenmeyen biri haline getirir. Peki Camdaki Kız Nalan'ın annesi Feride'nin hikayesi ne? Camdaki Kız Nalan'ın gerçek anne ve babası kim? Feride'nin travma nedeni tacize uğraması mı? Adil aslında kim, dedesi mi?
Takip et
Camdaki Kız Adil, Nalan’ın Babası Değil mi? Nalan’ın Anne ve Babası Kim?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gülseren Budayıcıoğlu’nun aynı simli kitabından uyarlanan Camdaki Kız yayınlandığı andan beri ilginç senaryosu ile seyircileri ekran başına kilitlemeyi başardı. Dizi ilk bölümü kadar, yayınlanan fragmanı ile de merak uyandırdı.

Camdaki Kız Adil, Nalan’ın Babası Değil mi? Nalan’ın Anne ve Babası Kim?

2. bölümde Feride’nin “Merak ediyorum öz babalar da, kızlarını vermeye bu kadar meraklı oluyorlar mıdır” demesi üzerine Adil “Ben Nalan’ın öz babasıyım” diyerek tepki gösteriyor

Bu durum herkesi meraklandırdı. Adil Nalan’ın babası değil mi? Kitabı özetleyerek bu konuya açıklık getirelim..

Camdaki Kız Adil, Nalan’ın Babası Değil mi? Nalan’ın Anne ve Babası Kim?

NALAN’IN ANNESİ KİM, FERİDE DEĞİL Mİ? BABASI ADİL DEĞİL Mİ?

Diziye göre Feride Nalan’ın annesidir. Aristokrat bir aileden gelir ve emekli edebiyat öğretmenidir. Çok kitap okur, bitkilere düşkündür. Her şeyin organik olanını tercih eder, sağlıklı olmak onun için bir takıntıdır. Çok titiz bir kadındır. Evde fazla eşya sevmez. Her şey yerli yerinde olsun ister. Ailesine oldukça düşkündür. Her şeyi kontrol etmeyi sever. Kontrolü dışında bir durum yaşanırsa, sert tepkiler verir. Sevgisi de, öfkesi de güçlüdür. Geçmişte yaşadığı, sır gibi sakladığı bir travması vardır. Bu travmanın acısını, en çok Nalan’a çektirir.

Kitaba göre ise Nalan’ın annesi Feride değildir. Kızının vefat etmesi Feride’yi herkese tepkili yaklaşan, korumacı, kimseye güvenmeyen biri haline getirir.

Budayıcıoğlu’nun kitabına bakıldığında, Nalan’ı anne ve babası büyütmedi. Nalan’ın annesi küçükken abisi tarafından tecavüze uğradı ve Nalan’a hamile kaldı. Nalan’ın annesi doğum yaparken hayatını kaybetti ve bu nedenle de Nalan’a anneanne ve dedesi bakmaya başladı. Nalan, ailede yaşanan bu ensest ilişki nedeniyle hiç sevgi görmedi, çünkü anneanne ve dede bu olayın etkisiyle iyice içine kapanarak torunlarına bir sevgi gösteremediler

Camdaki Kız Adil, Nalan’ın Babası Değil mi? Nalan’ın Anne ve Babası Kim?

Feride’nin travması ne?

Kitaptaki, hikaye yukarıda anlattığımız gibi fakat dizide farklı şekilde ele alınmış.

Camdaki Kız dizisinin ilk bölümünde Feride’nin travmasına dair ipucu verildi. Nalan’ın babası Feride’ye “Bırak artık geçmişi! Bu kızı rahat bırak. Sana da yazık! İyileş artık” demesi akıllara Nalan’ın tecavüz sonrası mı dünyaya geldiğini sorgulattı.

İzleyenler Nalan’ın tecavüz sonrası dünyaya geldiğini ve Feride’nin bu nedenle travma yaşadığını iddia etti. Gülseren Budaycıoğlu’nın kitabından uyarlanan Camdaki Kız merak uyandırdı.

Camdaki Kız Adil, Nalan’ın Babası Değil mi? Nalan’ın Anne ve Babası Kim?

CAMDAKİ KIZ ADİL KİMDİR?

Kitaba göre dedesidir… Adil rolündeki oyuncu Şerif Erol’dur.

Nalan’ın babasıdır. Vali emeklisidir. Görev yaptığı dönemde çalıştığı her şehirde, ahlakı, iş disiplini, iyi huyu ve adilliğiyle herkesin takdirini toplamış bir insandır. Sanatla ilgilenmekten, kitap okumaktan hoşlanır. Çok güzel piyano çalar. Sanat müziği aşığıdır. İlerlemiş yaşına rağmen dinçtir ve hayata bağlıdır. Kızı Nalan’ı çok sever. Karısı Feride’nin kızlarına uyguladığı baskından memnun olmasa da, elinden bir şey gelmez. Hayattaki en büyük çabası, Nalan evlenene kadar kızını mutlu ve güvende tutmaktır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.