Call of Duty oyununda kana bulanmış Kur’an-ı Kerim sayfaları için Blizzard özür diledi!

Dünyaca meşhur oyun firması Activision-Blizzard, son oyunu ‘Call of Duty: Vanguard’da yer verilen kana bulanmış Kur’an-ı Kerim sayfaları için okuyucularından özür diledi. Arapça yapılan açıklamada ‘Derinden özür dileriz’ ifadelerine yer verildi.
Takip et
Call of Duty oyununda kana bulanmış Kur’an-ı Kerim sayfaları için Blizzard özür diledi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Activision, geçtiğimiz aylarda Call of Duty’nin yeni oyunu Vanguard’ı duyurmuştu. Merakla beklenen oyun geçtiğimiz hafta resmi olarak yayınlandı. Oyunun yayınlanmasıyla beraber bir münakaşa da yaşandı.

Oyunun ‘zombi’ modundaki Stalingrad haritasında bir zemine dağılmış ve kimileri ise kana bulanmış Kur’an-ı Kerim sayfaları görüldü.

Müslüman kullanıcıların tepkisini çeken sahnelerden dolayı Activision-Blizzard’dan da açıklama geldi.

Call of Duty Orta Doğu sosyal medya hesapları üstünden yayınlanan açıklamada, görüntülerin oyuna yanlışlıkla dahil edildiğini söyleyerek, “Call of Duty herkes için yapılır. Geçen hafta yanlışlıkla dahil edilen, Müslüman toplumuna duyarsız içerikler vardı ve fark edildiği an oyundan çıkarıldı. Oyundaki gibi görünmemeliydi. Derinden özür dileriz. Gelecekte bu tür olayların yaşanmaması için, vaziyeti ele almak için kendi içimizde acil adımlar atıyoruz” ifadelerine yer verdi. Sonrasında oyundaki Kur’an sayfaları yerine boş sayfalar dahil edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.