adplus-dvertising

Çalışır vaziyetteki kargo aracını çaldı, birkaç sokak ileride pazar yerine bırakıp gitti

Antalya’nın Manavgat ilçesinde dağıtıma çıkan kargo görevlisinin çalışır durumda bıraktığı araca binen kimliği belirsiz kişi, aracı 3-4 sokak ilerideki pazar yerine park edip kayıplara karıştı. Bulunan araçtaki kargo paketlerinde eksik olmadığı bildirildi.
Takip et
Çalışır vaziyetteki kargo aracını çaldı, birkaç sokak ileride pazar yerine bırakıp gitti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bir kargo şirketinin Manavgat şubesine ait 07 ASD 433 plakalı hafif ticari araç, Yukarı Hisar Mahallesi 4588. Sokak’ta görevli aracı çalışır durumda bırakıp yol kenarında bulunan adrese kargo paketini vermek için ayrıldığı sırada kimliği belirsiz bir kişi tarafından çalındı. Aracın hızla uzaklaşmasının ve vaziyetin kargo firmasına bildirilmesinin sonrasında GPS aracılığıyla aracın çalındığı yere 3-5 sokak mesafede bulunan Perşembe Pazarı civarında olduğu tespit edildi.

Çalışır vaziyetteki kargo aracını çaldı, birkaç sokak ileride pazar yerine bırakıp gitti

Kargolarda eksik çıkmadı

Pazara gelen kargo şirketi görevlileri ve Manavgat Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri aracı bulurken, Olay Yeri İnceleme ekibi tarafından araç üstünde inceleme yapıldı. Kargo şirketi yetkilileri ilk araştırmalarında araç içerisinde eksik kargo olmadığını bildirirken, aracın çalındıktan sonra 3-5 sokak ileride bırakılmasına kimse bir mana veremedi.

Yetkililer, son günlerde gerek kargo firmaları gerekse kuryelerin işlerinin kısa olması sebebiyle aracı çalışır durumda bırakması sebebiyle sık sık hırsızlık olayı meydana geldiğini, araç kullananların dikkatli olması gerektiğini dile getirdiler.

Kargo aracının çalınma ve Perşembe Pazarı’na bırakılma anları ise güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, görevlinin kargo aracından kargoyu aldığı sırada aracın yanında bir kişinin belirdiği, birkaç metre bile uzaklaşmadan araçtan içeri baktığı ve görevli tam eve girdiği sırada araca binip hızla uzaklaştığı görüldü.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.