Çalışanlar Dikkat! Tazminatınızdan Olabilirsiniz

İstanbul'da çalıştığı gayrimenkul firmasından hasta olduğu gerekçesiyle aldığı sağlık raporunu vererek izin alan ve sonrasında tatile gittiği anlaşılan çalışan işten tazminatsız kovuldu.

İstanbul’da bir gayrimenkul firmasında çalışan Esin A., 16 Haziran 2014’te girdiği işten 17 Eylül 2017 tarihleri arasında çalıştığı firmadan tazminatsız bir şekilde işten çıkarıldı. Esin A.’nın çok defa aynı yola başvurarak, firmadan izin aldığı fakat bu süreçte sağlık problemi olmadığı ve tatile gittiği tespit edildi.

RAPOR ALDIĞI TARİHLERDE TATİLE GİTMİŞ

İş iadesi için mahkemeye giden Esin A., işine geri dönmek için dava açtı. Firma, Esin A.’nın 16 Ocak 2017’de sunduğu raporun kapsadığı tarihler olan 15-16 Ocak 2017 tarihlerinde Bolu’daki Kartalkaya’da, 19 Şubat 2017 tarihinde verdiği raporun içerdiği tarihlerde 20-21 Şubatta Kartalkaya’da ve son olarak 14-15 Eylül 2017 tarihli verdiği raporda yer alan 16 Eylül’de bir şirket yöneticisiyle Bodrum’da tatilde olduğunu tespit etti.

Otellerde çekilmiş fotoğraflarının da bulunduğu bilgilerin sunulduğu mahkemede karar, Esin A.’nın ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırı hareket ettiğini tespit etmesi sebebiyle firmayı haklı buldu. Kadın, tazminatsız bir şekilde işten çıkarıldı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı