adplus-dvertising

Çakarlı araçla yakalandı, ‘Abartıyorsunuz, vatan haini miyim?’ dedi

Aksaray’da uygulama alanına çakar lambaları açık giren ve polisi fark edince çakar lambayı söndüren şoför, “Abartıyorsunuz, vatan haini miyim?” diye kendini savundu. Şoföre bin 823 TL para cezası uygulandı.
Takip et
Çakarlı araçla yakalandı, ‘Abartıyorsunuz, vatan haini miyim?’ dedi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Aksaray’da İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şubesi ekiplerince şehrin huzur ve güven ortamının sağlanması maksadıyla düzenlenen uygulamada polis ekipleri Ereğli Kapı Mahallesi Atatürk Bulvarı’ndaki noktada denetim yaptı. Uygulama esnasında noktaya yaklaşan bir minibüste çakar olduğunu fark eden polis “Dur” ihtarında bulunurken, polisi gören şoför çakar lambalarını kapattı. 51 KC 855 plakalı Volkswagen marka kamyonetin şoförü polis tarafından durduruldu. Araç şoförü Ö.T. (35) polis ekiplerine ilk olarak çakar lamba olmadığını belirtti. Daha sonra araç içerisinde yapılan aramada çakmaklığa takılı elektronik düzeneği fark eden bekçiler çakar lambayı yakarak buldu. Şoför, çakar lambanın bulunmasının sonrasında bu defa polis ekiplerine enteresan savunmada bulundu.

Polislere, “Öyle bir diyorsunuz ki adeta ben vatan hainiyim. Sende benim yerimde olsan aynıyı söyleyebilirsin. Sende olsan söyleyebilirsin. Abartıyorsunuz. Haklısınız dedim kabul ettim o anki psikoloji ya” şeklinde konuştu.
Çakarlı lambası sökülen şoföre çakarlı araç kullanmaktan bin 823 TL para cezası uygulandı. Araç denetimler çerçevesinde incelendikten sonra gönderildi.

Çakarlı araçla yakalandı, ‘Abartıyorsunuz, vatan haini miyim?’ dedi

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.