Çakar Lambası Bitti, Tepe Lambası Sorunu Başladı

Çakar lambaların yasaklanmasının ve sökülmesinin sonrasında bu sefer de tepe lambası sorunu başladı. Tepe lambasını yakan araçlar emniyet şeridini ihlal ediyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemeyle kamu ve yerel yönetimlerde bulunan üst düzey yönetici, genel müdür ve daire başkanlarının araçlarında bulunan çakar lamba kullanımı yasaklandı. Bu süre içerisinde birçok araçtan çakar lamba sökülürken, bu sefer de trafikte tepe lambalı araçlar görülmeye başlandı.


İçişleri Bakanlığı’nın düzenlemesiyle 1 Kasım itibariyle trafikte geçiş üstünlüğü sağlayan çakar lamba kullanımı kısıtlandı. Yasak kapsamında Kamuda, yerel yönetimler de, öbür mesleklerde ve üniversitelerin üst düzey yönetici , genel müdür ve daire başkanlarının araçlarında bulunan çakar lamba sistemleri söküldü. Fakat geçen süre içerisinde bu sefer de yasak olmasına karşın bazı araçlarda tepe lambası kullanımı başladı.

TRAFİĞİN EN YOĞUN OLDUĞU SAATLERDE ORTAYA ÇIKTI

Kullanması yasak olmasına tepe lambası kullanan bir çok yetkisiz araç İstanbul’da trafiğin en yoğun olduğu saatler olan sabah ve akşam saatlerinde tepe lambalarını yakarak emniyet şeridini kullanmaya devam ediyor. Meydana gelen bu anlar ise kameralar tarafından an be an kaydedildi.

Kameraların çekim yaptığını gören bazı araç şoförleri emniyet şeridinden çıkarken kimileri da hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam ettiği görüldü.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı