adplus-dvertising

Çağrılara kulak verip teslim olan örgüt mensupları aileleriyle buluştu

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il binası önünde bin 35 gündür evlatları için nöbette olan iki aile daha evladına kavuştu. Bu buluşma ile beraber evlat nöbeti tutan ailelerde 36 ve 37’inci aile çocuğuna kavuştu.
Takip et
Çağrılara kulak verip teslim olan örgüt mensupları aileleriyle buluştu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Diyarbakır, Bitlis İl Jandarma Komutanlıkları ve İstihbarat Komutanlığı ile beraber Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü İkna Süreçleri Uzmanlarınca (İSU) yapılan müşterek ikna çalışmaları sonucunda 2015 senesinde terör örgütüne katılım yapan M.A ve A.T., 1 Temmuz’da Şırnak’ta güvenlik kuvvetlerine teslim olması sağlandığı söylendi.

Teslim olan örgüt üyelerinden A.T. ve M.A.’nın aileleri HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önüne gelerek oturma eylemine dahil olmuştu. Aileler, kararlı duruşlarıyla oturma eylemlerini sürdürürken 2 örgüt üyesinin çağrılara kulak verip teslim olmasıyla evladına kavuşan aile sayısı 37 oldu.

Çağrılara kulak verip teslim olan örgüt mensupları aileleriyle buluştu

Baba İhsan A. Ve anne Sevgil A., kızları Merve A.’yı, ağabey İlhak T. ve anne Fahime T., oğlu Abdurrahim T’. ile kavuştu.
Gözyaşları arasında evlatlarına kavuşan aileler, güvenlik kuvvetlerine ve devlete teşekkür ettiklerini ifade etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.