adplus-dvertising

‘Çağrı’ filmi 45 yıl sonra yeniden vizyona giriyor

Hz. Muhammed (Sallallahü teala aleyhi ve selllem)’in yaşamını ve İslamiyet’in doğuşunu anlatan 1977 yapımı “Çağrı: İslamiyetin Doğuşu” filmi 45 sene aradan sonra 4K görüntü ve 2D dijital ses kalitesi ile yenilenip tekrardan vizyona giriyor. Filmin yönetmeni Musatafa Akkad’ın oğlu Malek Akad, “Bu benim için büyük bir gurur. En iyi teknolojiyi kullanmaya çalıştık. Keşke şu an babam da bizlerle olabilseydi” şeklinde konuştu.
Takip et
‘Çağrı’ filmi 45 yıl sonra yeniden vizyona giriyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Mustafa Akkad’ın yönetmenliğini yaptığı Hz. Muhammed (Sallallahü teala aleyhi ve selllem)’in yaşamını ve İslamiyet’in doğuşunu konu alan 1977 yapımı “ Çağrı : İslamiyetin Doğuşu “ filmi 4K görüntü ve 2D dijital ses kalitesiyle yenilendi. Yaşamını kaybeden yönetmen Mustafa Akkad’ın oğlu Malek Akad tarafından yenilenen film, 15 Nisan’da vizyona girecek.

İstanbul’da filmin basın gösterimine katılan yönetmen Mustafa Akkad’ın oğlu Malek Akad soruları cevapladı.
Yaptıkları işle büyük gurur işittiğini belirten Akkad, “Bu Şekilde büyük bir film yapmak benim için büyük bir gurur. Yalnızca babam için değil bu film dünya için mühim. En iyi teknolojiyi kullanmaya çalıştık. 4K film yaptık. Çok uzun süre oldu ama bunu yapmak benim için büyük bir onur oldu. Şuanda tekrar sinemada görmek bu şekilde güzle bir filmi tekrar görmek çok güzel” ifadelerini kullandı.

‘Çağrı’ filmi 45 yıl sonra yeniden vizyona giriyor

İstanbul’da olmaktan mutluluk işittiğini belirten Akkad, büyükannesinin Türk olması sebebiyle Türkiye ile kuvvetli bağlar hissettiğini belirtti.

Babası Mustafa Akkad’ın Çağrı filmi ve ardından meydana gelen süreçte büyük zorluklar çektiğini anlatan Akkad, “Çok faza zorluk yaşadık. Birçok ülkede yasaklandı birkaç sene önceye kadar. Dünyada film çok sevildi ama babam ara sıra dünyada gösterimlerine katılamadı. Keşke şu an burada bizimle olabilseydi. Ama onun yaptığı işler hala bizimle” dedi.

Filmin Türkiye dağıtımcısı şirketin yöneticisi Pamir Demirtaş ise, “Film benim çok küçük yaşlardan beri izlediğim ve sevdiğim bir film. Malek’in filmi tekrar yenilediğini biliyorum, Malek zaten benim görüştüğüm bir arkadaşım. Film Orta Doğu’da da bu konuma gelmişti. Ben de Türkiye için bu şekilde bir düşüncem olduğunu kendisine söyledim. Beraberce Türkiye’ye getirmeye karar verdik. Filmden ticari olarak bir beklentimiz, kaygımız yok. Daha çok babaya olan saygı ve hürmetten dolayı Malek’in çok emeği var. Eğer çok insan izlerse biz tabii ki çok mutlu oluruz. Çünkü çok güzel yenilendi her şey. Önceliğimiz filmin beğenilmesi. Televizyonda değil de sinemada farkının görülmesi. Sinemanın çok farklı bir etkisi olacağını biliyoruz. İnşallah bunu gerçekleştiririz yeniden” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.