Çağlayan Adliyesi’nin Önünde Havaya Ateş Eden Şahıs Tutuklandı

İstanbul Çağlayan Adliyesi'nin önünden aracıyla geçerken camdan çıkıp havaya ateş eden ve "Herkes akıllı olacak" diyen şahıs tutuklandı.

İstanbul’daki Çağlayan Adliyesi’nin önünde video çeken ve sosyal medyada paylaşan maganda tutuklandı. Videoda, arabada yolda ilerlerken elindeki silahla havaya ateş açan magandanın yanındaki kadına, ‘Herkes akıllı olacak, Çağlayan Adliyesi’ni çek’ dediği duyuluyor. İşte çıkarıldığı mahkemece tutuklanan magandanın cep telefonuna yansıyan görüntüler…


Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nın yanında bulunan yoldan arabasıyla geçtiği sırada elindeki silahla havaya ateş eden ve yanındaki kadına ‘Herkes akıllı olacak, Çağlayan Adliyesi’ni çek’ diyerek bağıran şüpheli Emrullah Kılıç, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının sonrasında İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilmişti.

CEZA HAKİMLİĞİNE SEVK EDİLDİ

Savcılığa çıkarılan şüpheli Kılıç, ‘Korku, kaygı ve panik yaratabilecek biçimde ateş etme’ ile ‘Ruhsatsız silah bulundurma’ suçlarından tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

SİLAHTA ALEV GİZLEYEN BULUNMADIĞI TESPİT EDİLDİ

Savcılığın sevk yazısında, silahın kurusıkı silahlarda olması gereken alev gizleyeninin bulunmadığı, olayın gerçekleştiği yer itibariyle büyük yerleşim alanları ile seyreden trafiğin içerisinde kaldığı ve İstanbul Adalet Sarayı’nın yan yolunda kaldığı kaydedildi.

‘HERKES AKILLI OLACAK’

Görüntülerde zanlının, ‘Herkes akıllı olacak, Şişli Adliyesi’ni çek, Çağlayan Adliyesi’ni çek, çek adliyeyi’ biçiminde söylemlerinin bulunduğunun yazıldığı sevk yazısında eylemindeki kastın yoğunluğu ile bu eylemlerin yer itibariyle kişilerde korku, kaygı ve panik yaratabilecek biçimde gerçekleştirilmiş olduğu söylendi.

SİLAHI DA RUHSATSIZ

Şüpheli Emrullah Kılıç, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince ‘Korku, kaygı ve panik yaratabilecek biçimde ateş etme’ ile ‘Ruhsatsız silah bulundurma’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı