Çağlar Çorumlu’dan ‘Zeki Müren’ Eleştirilerine Videolu Yanıt

Zeki Müren'i taklit ettiği banka reklamı ile 'Sanat Güneşi'nin anısına saygısızlık etmekle' eleştirilen ünlü oyuncu Çağlar Çorumlu, eleştirilere Zeki Müren'in bir videosunu paylaşarak yanıt verdi.
Takip et
Çağlar Çorumlu’dan ‘Zeki Müren’ Eleştirilerine Videolu Yanıt
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Oyuncu Çağlar Çorumlu, ‘Sanat Güneşi’ Zeki Müren’i bir bankanın kredi kartının 20’nci yılı etkinlikleri nedeniyle çekilen reklam filminde canlandırdı.

View this post on Instagram

A post shared by Caglar Corumlu (@caglar_corumlu)

Daha önce Cem Yılmaz’ın Gora V 216 filminde de Zeki Müren rolüyle beğeni toplayan Çorumlu’ya sosyal medyadan hem tepki hem de beğeni yağdı.

Bir kesim Çorumlu’nmun oyunculuğunu ve taklit yeteneğini alkışlarken bir kesim de Sanat Güneşi Zeki Müren’e saygısızlık yapıldığını savundu.

Çağlar Çorumlu, eleştirilere MedyaRadar Sinema-TV yazarı Murat Tolga Şen’in gündeme getirdiği, Zeki Müren’in yıllar evvel TRT’ye verdiği bir röportajın videosuyla yanıt verdi.

Çağlar Çorumlu’dan ‘Zeki Müren’ Eleştirilerine Videolu Yanıt

Müren videoda taklitlerden rahatsız olmadığını söylüyordu. Çorumlu’nun takipçileri bu videoya beğeni yağdırırken bir takipçisinden “Eleştirilere ancak bu kadar akıllıca ve bu kadar müspet bir cevap verilebilirdi” yorumu geldi.

Zeki Müren, bir dönem komedyenlerin kendisini taklit etmesi üzerine şunları demişti: “Neden rahatsız olayım? Taklitler aslını yaşatır.”

Nilgün Belgün ve Zafer Algöz de Sanat Güneşi’nin bu sözlerini hatırlatarak, Çağlar Çorumlu’ya destek verdi.

Çağlar Çorumlu’dan ‘Zeki Müren’ Eleştirilerine Videolu Yanıt

Çorumlu daha önce de Cem Yılmaz’ın senaryosunu yazıp yönettiği “Arif V 216” filminde Zeki Müren’i oynamış ve başarılı bulunmuştu.

PaSanatçının hatırasına hakaret edildiğini öne süren Zeki Müren hayranları reklamın bir an önce yayından çekilmesini istedi.

Twitter’da “trend topic” olan Çağlar Çorumlu hashtag’i altına yorum yapan sosyal medya kullanıcılarının bir kısmı reklamı başarılı bulduğunu ifade etti.

Ünlü oyuncu Nilgün Belgün de Çağlar Çorumlu’ya destek verenlerin başında geldi; “Zeki Müren reklamı kendisine saygısızlık mı oldu onu bilemem. Ben, onu tekrar hatırlattığı için mutlu oldum. Çağlar Çorumlu’yu da tebrik ederim, çok iyi canlandırmış. Taklitlerin aslını yaşattığına inanıyorum” dedi.

Usta oyuncu Zafer Algöz de Sanat Güneşi’nin anısının yaşatıldığını söyledi: “Zeki Müren yaşasaydı, ‘Tebrik ediyorum efendim’ derdi. Alnından öperdi. Çünkü kendisi de reklam filmlerinde oynamıştı.”

Öte yandan reklam filminin sonunda Çağlar Çorumlu’nun, rolünü bitirmesinin ardından yanındaki kişiye ‘Nasıl oldu’ sorusunu yönelttiğinde ‘Çok iyi iş çıkardın Çağlar’cığım ama tabii ki bir Sanat Güneşi gibi değil’ demesinin üzerine ünlü oyuncunun ‘Kimsenin onun gibi olamayacağını ve taklitlerin asıllarını yaşatacağını’ söylemesi de dikkat çekti.

Bu detaya yer verilmesinin aslında başlı başına bir ‘ahde vefa’ örneği olduğu yorumları sosyal medyada dikkat çekti.

Çağlar Çorumlu’dan ‘Zeki Müren’ Eleştirilerine Videolu Yanıt

ÇAĞLAR ÇORUMLU KİMDİR?

Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Çağlar Çorumlu, 4 Aralık 1977 tarihinde dünyaya geldi. Eğitimci bir aileden gelen Çağlar Çorumlu’nun annesi ve babası öğretmendir. 1994 yılında Merzifon Lisesinden mezun oldu.

Daha sonra Eskişehir’e yerleşti. 2000 yılında Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümünden mezun oldu. Eskişehir’de yaşadığı yıllarda, okuduğu üniversitenin tiyatro kulübüne katıldı. Kendisindeki oyunculuk yeteneğini ilk olarak, bu tiyatro kulübünün yönetmeni olan Tolga Evren’in desteği ile fark etti.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra, tiyatro eğitimi almak ve tiyatro hayatına profesyonel olarak devam etmek için 2000 yılında İstanbul’a yerleşti. Bir yıl “MSM ACTOR STUDIO”da tiyatro eğitimi aldı ve 2001 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra, hemen televizyon ve tiyatro sektöründe kendine yer buldu. Profesyonel olarak çalıştığı ilk tiyatro olan Kabare Taksim’e katıldı.

Ardından, Kabare Taksim ekibinin yaptığı bir dizi olan 7 Numara dizisinde Yusuf Güdük karakterini canlandırdı. “Kabare Taksim”den sonra Komedi Kılçık adlı grupta kabare oyunculuğu yapmaya devam etti. Daha sonra 2007 yılında İstanbul Efendisi adlı oyun ile İstanbul Şehir Tiyatroları’na katıldı. 2013 yılında, altı yıl oyuncu olarak çalıştığı bu kurumdan istifa etti. Yine 2013 yılında kendi tiyatrosu TiyatrOPS’u kurdu. Yazar Koffi Kwahulé’nin “Big Shoot” adlı oyunu TiyatrOPS tarafından 18 Ocak 2014 tarihinde sahneye konmuştur. 2013’te Cem Yılmaz ile beraber İş Bankası reklamlarında oynadı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
XXX
10 Eylül 2021, 12:13 tarihinde yazildi

valla biz bayildik bu reklama harika yapiyor ve gercekten acayip benziyor Rahmetli Zeki Mürene ne varmis elestiri yapacak cokda güzel olmus ondan baskasida bu Kadar güzel yapamaz birde Film cevir harika.

  • Cevapla
  • 0