adplus-dvertising

Çağatay Akman’a darp etme suçundan 10 yıl hapis talebi!

Çağatay Akman'ın eski sevgilisi Öykü Uslu ile kapısına dayandığı Uslu'nun, yardımda bulunmaya çalışan arkadaşını darp ettiği iddiasına yönelik yürütülen soruşturmada iddianame tamamlandı. Çağatay Akman'ın, 2 kişiye karşı 3 ayrı suçtan toplamda 10 yıl 8 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.
Takip et
Çağatay Akman’a darp etme suçundan 10 yıl hapis talebi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Şarkıcı Çağatay Akman’ın darp davasında iddianame tamamlandı. Çağatay Akman, 23 Temmuz 2021’de eski sevgilisi Öykü Uslu’nun evinin önüne gittiği ve Uslu’nun bu durumu arkadaşı olan Furkan Ayaz’a haber vermesi üzerine uzaklaşmak istemeyerek ikisini de darp ettiği iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.

Çağatay Akman’a darp etme suçundan 10 yıl hapis talebi!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, müşteki şüpheliler Öykü Uslu ile Çağatay Akman’ın eski sevgili oldukları, müşteki şüpheli Furkan Ayaz’ın, Öykü’nün evinin önüne giderek Çağatay’ı uzaklaştırmak istemesi nedeniyle taraflar arasında tartışma çıktığı aktarıldı.

Çağatay Akman’a darp etme suçundan 10 yıl hapis talebi!

Hazırlanan iddianamede, tartışma sırasında Öykü ve Furkan’ın, Çağatay’a küfürlü şekilde hakaret ettiği, Çağatay’ın ise ‘sizi Cihangir’de barındırmam’, ‘sizi öldüreceğim’ şeklinde ikisini de hakaret ve tehdit ettiği kaydedildi. Hazırlanan iddianamede daha sonra tartışmanın kavgaya dönüştüğü, bunun sonucunda da müşteki şüpheliler Furkan ve Öykü’nün Çağatay’ı darp ettikleri, Çağatay’ın da Furkan ile Öykü’yü darp ettiği belirtildi. İddianamede ayrıca Adli Tıp Raporuna göre tarafların birbirlerini basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde birbirlerini yaraladıkları da aktarıldı.

Çağatay Akman’a darp etme suçundan 10 yıl hapis talebi!

Öte yandan iddianamede, müşteki şüphelilere isnat edilen suçların uzlaşmaya tabi suçlardan bulunması nedeni ile dosyanın uzlaştırmaya gönderildiği ancak taraflar arasında uzlaşma sağlanamadığı belirtildi.

TOPLAMDA 10 YIL 8 AYA KADAR HAPİS CEZASI TALEP EDİLDİ

Hazırlanan iddianamede, müşteki şüpheli Çağatay Akman’ın, Öykü ve Furkan’a yönelik ikişer defa ‘basit yaralama’ suçundan 8 aydan 2 yıla, ‘tehdit’ suçundan 1 yıldan 4 yıla ve ‘hakaret’ suçundan 7 aydan 4 yıl 8 aya olmak üzere toplamda 2 yıl 3 aydan 10 yıl 8 aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Çağatay Akman’a darp etme suçundan 10 yıl hapis talebi!

USLU VE AYAZ’A DA HAPİS İSTENDİ

İddianamede, müşteki şüpheliler Öykü Uslu ile Furkan Ayaz’ın ise ayrı ayrı ‘basit yaralama’ suçundan 4 aydan 1 yıla, ‘hakaret’ suçundan ise 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları talep edildi. Müşteki şüpheliler, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.