Çadır Kampı İçin Gerekenler ve Önemli Püh Noktaları

Son dönemlerin en popüler aktivitelerinden biri haline gelen çadır kampı için yapılması gerekenleri ve önemli noktaları sizin için listeledik.
Takip et
Çadır Kampı İçin Gerekenler ve Önemli Püh Noktaları
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

KAMP HAZIRLIĞI NASIL YAPILIR?

Türkiye, tüm güzelliklerinden faydalanabileceğimiz bir coğrafyaya sahip. Havası, denizi, güneşi, doğası, ne kadar özel bir noktada yaşadığımızın kanıtlarından biri son yıllarda milyonlarca kişi tarafından tercih edilen çadır kampları.

Kamp etkinliğinin en önemli noktası hazırlık kısmı, kampa çıkmadan önce yapılması gereken önemli hazırlık aşamalarını ve gerekli malzemeleri sizin için sıraladık.

Çadır kurulacak yerin fiziki durumuna göre hazırlığın yapılması gerekir. Mevsim ve fiziki duruma göre kamp malzemelerinin eksiksiz tamamlanması önemlidir.

Çadır Kampı İçin Gerekenler ve Önemli Püh Noktaları

KAMP İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

Kamp hazırlığı için atılması gereken birkaç önemli adım vardır.

İlk olarak, kampa katılacak kişi sayısı ve konaklanacak gün sayısını belirlemeniz gerekir. Çadırın büyüklüğü kişi sayına göre tercih edilir. Çadırın olumsuz mevsim koşularına karşı dayanıklılığı önem taşır.

Uyku tulumu veya şişme yatak, pompa edinmeniz gerekir. Mevsime göre pike ve battaniye desteğine de ihtiyaç duyulabilmektedir.

Günlük yemek pişirme araç gereçleri, oturmak için katlanır masa ve sandalye takımı, yiyecek ve içecek stoku, kişisel bakım ürünleri, ani gelişen rahatsızlıklara karşı ilaç takviyesi, özel kremler, bakım ürünleri ve yetecek kadar kıyafet çeşitlerinin bulundurulması gerekir. El feneri, radyo, bıçak, çakı ve testere gibi gerekli malzeme teminini de sağlamak önemlidir.

Çadır Kampı İçin Gerekenler ve Önemli Püh Noktaları

KAMP HAZIRLIĞINDA GEREKEN DETAYLAR

Kamp hazırlığı yaparken ilk olarak liste yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Keyifli ve huzurlu bir kamp tatili için gerekli malzemelerinin eksiksiz olduğu dikkat edin.

İstanbul sahil kamp yerlerinde tatil yapmak oldukça keyiflidir; ancak tamamen doğa ile baş başa kaldığınızda ihtiyacınız olan her şeyi yanınıza aldığınızdan emin olun.

Kampın en önemli kısımların biri gerekli tüm malzemelere sahip olmaktır. Yemek yapmak ve dinlenmek için gereken eşyalar oldukça önem taşır. Buradaki önemli nokta ise tüm eşyaların pratik ve hafif eşyalar olmasıdır. Gerekli malzemelerin çokluğundan dolayı kullanılacak malzemeler kolay taşınabilir ve pratik kullanıma uygun olarak seçilip, yerleştirilir.

Çadır Kampı İçin Gerekenler ve Önemli Püh Noktaları

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.