Caddebostan Sahillinde Temizlik Operasyonu!

İstanbul sahillerinde deniz kirliliği ile ilgili operasyon başlatıldı. Operasyonun ilk adresi olan Caddebostan sahillerinde yapılan temizlik çalışmasının sonuçları görenleri hayrete düşürdü.

İstanbul Belediyesi’nin katkılarıyla başlatılan temizlik operasyonu gün boyu devam etti. Çok sayıda dalgıcın katıldığı temizlik faaliyetini çevredeki vatandaşlarda saatler boyu izledi. Ortaya çıkan sonuçlar bazı vatandaşları güldürürken durumun ne kadar vahim olduğunu da bir kez daha gözler önüne serdi. Denizin içerisinden çıkartılan çöp yığınları sahilde adeta bir tepe oluştururken içerisinde traktör lastiklerinden tutun tencere kapağına kadar birçok materyalin olduğu gözlendi.

DENİZİ EN ÇOK SEVENLERİ KİRLETİYOR

Caddebostan’dan toplanan çöplerin içerisinde en çok dikkat çeken ise balıkçı kurşunları oldu. Deniz sevgisini ve balık ağına karşı olan tutkularını her fırsatta vurgulayan balık ağı tutkunları farkında olmadan mavi sulara en çok zarar verenler içerisinde oldu. Oltalardan kopan kurşunların onlarca kiloyu bulduğu bildirilirken uzmanlar bu kurşunların zaman içerisinde yapmış oldukları salınım ile deniz kirliliğinin tehlikeli bir boyuta gelebileceğini vurguladı.

Bazı vatandaşlar ise mavi suları temizlemeye çalışan dalgıç ekiplerine sahilden yardımcı olmaya çalıştılar. Dalgıçların sahile çıkarttıkları çöp yığınlarını bir araya getirerek yardımcı olan Caddebostan sakinleri çevreye karşı olan duyarlıklarını da bir kez daha göstermiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı