adplus-dvertising

Çad’da madenciler arasında çatışma

Çad’ın geçici hükümeti tarafından yapılan açıklamada, Libya sınırına yakın dağlık Kouri Bougoudi bölgesindeki kaçak bir altın madeninde madenciler arasında çatışma çıktığı ve çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi. Çatışmalarda, 200 kişinin yaşamını yitirdiği, 500 kişinin yaralandığı ileri sürüldü.
Takip et
Çad’da madenciler arasında çatışma
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Afrika ülkelerinden Çad’da madenciler arasında şiddet olayları patlak verdi. Çad’ın geçici hükümeti tarafından yapılan açıklamada, Libya sınırına yakın dağlık Kouri Bougoudi bölgesindeki kaçak bir altın madeninde madenciler arasında çatışma çıktığı ve çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiği bildirilerek, vaziyeti değerlendirmek ve bölgede sükuneti temin etmek için bir heyetin gönderildiği aktarıldı.

Çad’da madenciler arasında çatışma

Hükümet tarafından ölü ve yaralı sayısına ilişkin net bir sayı verilmezken, Çad Değişim ve Uyum Cephesi (FACT) tarafından olay yerinden kaçan görgü tanıklarına dayandırılarak yapılan açıklamada, Kouri Bougoudi’deki çatışmalarda en az 200 kişinin yaşamını yitirdiği ve 500 kişinin yaralandığı iddia edildi.
Çad basınında yer verilen haberlerde madendeki çatışmanın Tama etnik grubu ile bir Arap topluluğu arasında çıktığı ifade edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.