Buzluktan çıkan tavuk zehirledi! Tavuklu keşkek yiyen iki kişi öldü

İstanbul Başakşehir'de meydana gelen olayda daha önce kullanıldığı iddia edilen buzluktan çıkan tavukla keşkek yapan kadın annesi ve halasını iftara çağırdı. Yemek sonrası ise anne ve hala fenalaşarak yaşamını yitirdi.
Takip et
Buzluktan çıkan tavuk zehirledi! Tavuklu keşkek yiyen iki kişi öldü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

6 Mayıs Perşembe günü Güvercintepe Mahallesi’nde meydana gelen olayda, iddiaya göre, 15 gün önce kullandığı tavuğu tekrar buzluktan çıkararak keşkek yapan Nurcan Görgülü, annesi Günay Görgülü (57) ve halası Gülsen Seçim’i iftara çağırdı. İftar yemeğinde bir araya gelen akrabalar, Nurcan Görgülü’nün yaptığı yemeği yedikten sonra fenalaşarak, hastaneye kaldırıldı.

KESİN ÖLÜM NEDENLERİ OTOPSİNİN SONRASINDA ORTAYA ÇIKACAK

Hastaneye kaldırılanlardan Gülsen Seçim, bütün müdahalelere karşın kurtarılamadı. Anne Görgülü ise 7 Mayıs sabahı yaşamını yitirdi. Görgülü ve Seçim’in cenazeleri otopsi için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Yaşamını kaybeden kişilerin kesin ölüm nedenleri, otopsi raporunun incelenmesinin sonrasında belli olacak.

Buzluktan çıkan tavuk zehirledi! Tavuklu keşkek yiyen iki kişi öldü

KÜÇÜK KIZIN TEDAVİSİ DEVAM EDİYOR

Nurcan Görgülü ve 1 buçuk yaşındaki kızı B.G.’nin ise hastanedeki tedavisi devam ediyor. Aynı yemekten yiyen anne-kızın ise vaziyetlerinin iyiye gittiği öğrenildi. Adli Tıp Kurumu’ndaki araştırmanın sonrasında Görgülü’nün cenazesi Ordu, Seçim’in ise İzmir’e gönderildi.

Buzluktan çıkan tavuk zehirledi! Tavuklu keşkek yiyen iki kişi öldü

“HASTANEDE YOĞUN BAKIMDALAR”

Günay Görgülü’nün ev sahibi Veysel Köroğlu, yaşananlar ile ilgili, “Günay hanım buraya taşınalı 4 ay oluyor. İyi bir kadındı. Yemekten dolayı zehirlendiğini işittim. Yalnızca budur. Başka bir bilgim yok. Allah rahmet eylesin. Bir yerden bir erzak aldıklarını işittim. Görümcesinin oraya gidiyor. Orada yemek yapıp yiyorlar. O yemekten sonra ilk görümcesi ağırlaşıyor. 1 gün sonra da Günay abla ağırlaşıyor. Keşkek ve tavuk dediler. Hastaneye gitmişler. Görümcesi ile beraber. Biri ufak 1 buçuk yaşında, diğerinin yaşını bilmiyorum. Orta yaşlarda. Hastanede yoğun bakımda diyerek işittim” ifadelerini kullandı.

“ZEHİRLENMİŞ DİYORLAR”

Nurcan Görgülü’nün bir komşusu ise “Ben annesini tanıyorum eskiden. Zehirlenmiş ölmüş diyorlar. Yemekten değilmiş ama neden olduğunu bilmiyorlar”.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.