Buz Lazer Uygulaması Nedir? Buz Lazer Nasıl Uygulanır? Buz Lazer Fiyatları Ne Kadar?

Buz lazer uygulaması lazer ve epilasyon teknolojisinde en son çıkan uygulamalardan biridir. Genellikle ağrısız ve acısız olmasıyla bilinir.
Takip et
Buz Lazer Uygulaması Nedir? Buz Lazer Nasıl Uygulanır? Buz Lazer Fiyatları Ne Kadar?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

810 nm dalga boyunda diode lazer isminde son teknoloji bir cihaz ile çalışmaktadır. Buz lazer uygulaması ile adeta masaj yaptırırmış hissine sahip olarak istenmeyen tüylerinize veda edebilirsiniz. Buz lazer fiyatları hakkında bilgi almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Buz Lazer Uygulaması Nedir? Buz Lazer Nasıl Uygulanır? Buz Lazer Fiyatları Ne Kadar?

Aşırı tüylenme sorununun sebepleri nelerdir?

Aşırı tüylenme sorunu hemen hemen çoğu kişide bulunan ve birçoğumuzun şikayetçi olduğu bir rahatsızlıktır. Aşırı tüylenmenin belli başlı sebepleri bulunur. Bu lazer yaptırmadan önce aşırı tüylenmenin asıl sebebini bilmek önemlidir. Bu doğrultuda sizin için en uygun tedavi yöntemi belirlenir. Aşırı tüylenmeye sebep olan sorunlardan bazıları şunlardır:

Yaş artışı ve yaşlanma dönemi Cımbız, ağda ve tüy dökücü gibi benzer ürünlerin çok sık kullanımı Birtakım ilaçlara verilen reaksiyonlar Kalıtsal özellikler Hamilelik dönemi İnsülin direnci Hormonal bozukluklar Hirsutizm

Buz lazer uygulaması nasıl yapılır?

Buz lazer epilasyon uygulamasında kullanılan kademeli ısıtma yöntemi ile kıl kökleriniz son derece başarılı bir performans sonucunda tahrip olarak cildin herhangi bir zarar görmesini engeller. Buz lazer epilasyon sonrası ciltte yanık gibi deformasyonlar oluşmasını önler.

Buz lazer uygulamasında kullanılan bu kademesi ısıtma metodu ile diğer lazer epilasyonlara oranla daha yüksek enerji seviyesi sağlanır. Bu durum da oldukça ince yapıda ve açık renkte bulunan kıl köklerinde bile buz lazerin etkili olmasına olanak tanır. Buz lazer epilasyonun kullanıcı yorumlarına göre masaj işlevi gördüğü de belirtilmiştir. Geleneksel lazer türlerine kıyasla iz bırakmak riski sıfıra yakındır. Buz lazer işlemi sırasında cilt soğutularak epilasyonun ağrısız ve acısız geçmesi sağlanır.

Buz lazer fiyatları değişiklik gösterir. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizi arayabilirsiniz.

Buz Lazer Uygulaması Nedir? Buz Lazer Nasıl Uygulanır? Buz Lazer Fiyatları Ne Kadar?

Buz lazer epilasyon için doğru adaylar kimlerdir?

Aşırı tüylenme probleminden mustarip olan her kişi gönül rahatlığı ile buz lazer operasyonunu yaptırabilir. Ancak gebe adaylar için uygun bir yöntem değildir. Bu nedenle hamilelere uygulanmaz. Ek olarak kişinin hormonal birtakım problemleri var ise bunu doktora bildirmelidir. Bu durumlar seans sayısını ve tedavi sürecini etkiler.

Buz lazer epilasyon için en uygun seans aralığı nedir?

Buz lazer uygulamasında seans sayısı hastadan hastaya ve lazerin uygulanacağı bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Buz lazer epilasyon için yapılan araştırmalar doğrultusunda genel olarak çoğu hastada 6 ila 8 seans arası uygulanan buz lazer epilasyonun oldukça etkili sonuçlar verdiği gözlenmiştir. Üstelik seans süreleri de oldukça hızlıdır.

Buz lazer uygulamasında seans süresi ne kadar?

Buz lazer epilasyonun seans süresi uygulama yapılan bölgeye göre farklılık gösterir. Hastanın cilt rengi ve yapısı, tüy rengi, kıl kalınlık durumu ve yoğunluğu gibi etmenlere bağlı olarak seans süresi de değişiklik arz eder. Kişinin kullandığı ilaçlar ve eğer hormon bozukluğu var ise bu durum da seans süresini tetikler.

Genel olarak buz lazer uygulamasında daha geniş bölgelerde tek seans süresi 20 ila 45 dakika arasında değişmektedir. Ancak çene veya bıyık gibi daha küçük bölgelerde 5 veya 10 dakika gibi kısa sürelerde işlem tamamlanır. Tüm vücuda uygulanan buz lazer seans süreleri ise hastadan hastaya değişiklik gösterir. Genellikle kadınlarda 1 ila 1,5 saat arasında erkeklerde ise bu süre 2 ila 2,5 saat arası sürer.

Buz lazer uygulaması hangi bölgelerde uygulanır?

Buz lazer uygulaması vücudun hemen hemen her bölgesine uygulanabilen bir işlemdir. Bilhassa acı eşiği yüksek olmayan ve kıl kökleri oldukça sert olan erkek hastalarda buz lazer uygulaması ense, sırt ve yanağın üst kısımlarına da uygulanır ve oldukça etkilidir.

Buz lazer epilasyon zararlı bir işlem midir?

Buz lazer epilasyon herhangi bir kalıcı risk veya zarar vermeyen bir işlemdir. İşlemden sonra tedavi bölgesinde hafif hassaslık ve kızarma gibi yan etkiler görülebilir. Ancak bilinmelidir ki bu yan etkiler geçicidir. Herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Neden buz lazer uygulamasını yaptırmalıyım?

Aşırı tüylene günümüzde çoğu insanın problemidir. Herkes vücudunda bulunan bu aşırı tüylenmelerden haz etmemektedir. Geleneksel metotlara başvurularak uygulanan çeşitli tüy alma yöntemleri ise pek işe yaramamakta ve kalıcı olmamaktadır. Ancak yeni nesil buz lazer teknolojisi ile istenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulmanız mümkün. Buz lazer lazer epilasyon teknolojisi alanında en çok gelişmiş teknoloji olarak dikkat çeker. FDA’nın da onayını alan buz lazer teknolojisi diğer yöntemlere kıyasla en ağrısız ve etkili olan lazer yöntemidir. Buz lazer uygulamasında bir diğer öne çıkan özellik ise her kıl tipinde başarılı sonuçlar vermesidir. İnce yapıda ve açık renkte olan tüylerde de memnuniyet düzeyi yüksek sonuçlar alınır. Siz de tüylerinizden kalıcı olarak kurtulmak için hemen şimdi buz lazer fiyatları hakkında bilgi alın.

Buz Lazer Uygulaması Nedir? Buz Lazer Nasıl Uygulanır? Buz Lazer Fiyatları Ne Kadar?

Buz lazer işlemi sonrasında bakım nasıl uygulanır?

Buz lazer işleminden sonra özellikle atopik cilt yapısına sahip kişilerde tedavi bölgesinde geçici olarak kızarma, kaşınma, ödem ve kabarcıklanma gibi yan etkiler görülebilir. Ancak bu komplikasyonlar oldukça normaldir. Bu yan etkiler işlemden sonraki birkaç saat içerisinde kendiliğinden yok olurlar. Buz lazer uygulamasından sonra doktorun önerdiği kremler yardımıyla tedavi bölgesi yatıştırılır. Cildin bu dönemde nemli kalması önemlidir.

Buz lazer epilasyon eğer doğru kişi tarafından bir doktor gözetiminde uygulanır ise işlem sonrasında ciltte herhangi bir renk değişimi gözlenmez. Bu nedenle buz lazer mutlaka dozunda verilmelidir. Bunu da ancak profesyoneller başarabilir.

Buz lazer işlemi sonrasında güneş ile olabildiğince az temas etmek gerekir. Bu dönemde sık sık cilde güneş koruyucu losyon ve kremler sürmek cildi korur.

Buz lazer fiyatları ne kadar?

Buz lazer epilasyon fiyatları hastanın kıl tipine, kıl yapısına, kıl yoğunluğuna, hatta hastanın kilo ve cinsiyetine göre değişiklik gösterir. Buz lazer fiyatları uygulamanın yapılacağı bölgenin genişliğine göre de farklılık arz eder. Ek olarak uygulamanın yapılacağı yere göre de fiyatlandırma etkilenir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle +90 212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak buz lazer fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Op. Dr. Leyla Arvas

Web Site: https://www.drleylaarvas.com

Facebook  : @drleylaarvas

Instagram : @drleylaarvas

YouTube: LeylaArvas

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.