adplus-dvertising

Büyükşehir Belediyesi Online Spor İstanbul Sitesi Yoğunluk Nedeniyle Çöktü

Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbulluların hizmetine sunulan kurs kayıtları, ziyaretçiler için eziyete döndü. İstanbullu vatandaşlar kendileri veya çocuklarını kaydetmek için uğraşmalarına rağmen sürekli hata mesajı ile karşılaştılar ve birçok insan online.spor.istanbul girişi kayıt ekranına ulaşamadı.
Takip et
Büyükşehir Belediyesi Online Spor İstanbul Sitesi Yoğunluk Nedeniyle Çöktü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbulluların hizmetine sunulan ve cüzi bir ücretle birçok dalda hizmet veren kurslara kayıtlar online.spor.istanbul adresinden yapılıyor. Fakat sabahın ilk saatlerinde başlayan erişim sıkıntısı hala devam ediyor.

Vatandaşlar, bu kadar saate rağmen sistemin düzeltilememesi karşısında da tepki gösterdi

Büyükşehir Belediyesinin sisteminin yoğunluğu kaldıramaması da eleştirilere neden oldu.

Ziyaretçiler saatlerdir kayıt yapamıyor.

Büyükşehir Belediyesi Online Spor İstanbul Sitesi Yoğunluk Nedeniyle Çöktü

Ulaşılama hatası alan ziyaretçiler belediyenin ALO 153 numarasına ulaşarak bilgi alabilir.

Büyükşehir Belediyesi Online Spor İstanbul Sitesi Yoğunluk Nedeniyle Çöktü

Okçuluktan, buz patenine, yüzmeden, yogaya kadar birçok dal mevcut.

SPOR İSTANBUL HAKKINDA

İstanbul Spor Etkinlikleri ve İşletmeciliği Ticaret AŞ (Spor İstanbul), 1989 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketi olarak kurulmuştur. İstanbul halkının fiziksel ve ruhsal sağlığını güçlendirmek, yeteneklerini geliştirmek için spor tesislerinden yararlanmalarını ve spor etkinliklerine aktif olarak katılımlarını öncelemiştir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait spor salonlarını işletmek; sporun her dalında ulusal ve uluslararası nitelikte; bilimsel, teknik, eğitsel, sportif, turistik, kültürel yarışma, festival, sergi, gezi, kamp, konferans, seminer, kurs gibi organizasyonlar düzenlemek; araştırma ve eğitim çalışmaları yapmak öncelikli faaliyetleri arasındadır. Kurulduğu yıldan bu yana spor tesisi işletmeciliği, ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarının düzenlenmesi ve gerçekleştirilmesi konularında önemli başarılar ve tecrübeler edinmiştir.

Spor İstanbul, sosyal yaşam kalitesinin yükseltilmesi hedefiyle tüm spor tesislerinde kent sakinlerinin çağdaş koşullarda, düzenli ve bilinçli spor yapmasına yönelik çeşitli imkanlar sunmaktadır. Ayrıca Türk sporuna modern bir alt yapı kurmak, yeni sporcular kazandırmak ve engelli sporcularımıza imkanlar sağlayabilmek için önemli adımlar atmaktadır.

Kültürden sanata, siyasetten çevreye birçok önemli uluslararası etkinlik ve toplantıya ev sahipliği yapan ve 2010 Avrupa Kültür Başkenti seçilen İstanbul, geçtiğimiz 2012 yılını da Avrupa Spor Başkenti olarak tamamlamıştır. Satrançtan karateye, basketboldan voleybola, kürekten yelkene, atletizmden masa tenisine, faklı birçok dalda gerçekleştirdiği onlarca uluslararası organizasyon sayesinde kazandığı bilgi birikimi ve organizasyon kabiliyeti ile öne çıkan Spor İstanbul, ülkemizin sportif başarılarında aktif rol üstlenmekten ve sportif alanlarda verdiği hizmetlerden gurur duymaktadır.

Ülkemizin ve İstanbulumuzun dünyaya tanıtımında özel bir öneme sahip olan, her yıl binlerce atletin ve spor severin katıldığı İstanbul Maratonu da Spor İstanbul’ un organizatörlüğünde devam etmektedir.

İstanbul, Uluslarası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından 2008 yılında Amsterdam, Tokyo, Prag, Roma gibi dünyanın tanınmış şehir maratonları ile birlikte “Silver Rad Race” kategorisine layık görülmüştür. 16 ekim 2011 de düzenlenen 33. Avrasya Maratonu ile büyük bir organizasyon başarısı elde edilerek, 2012 yılında koşulmuş 34. Avrasya Maratonuna dünyanın sayılı major maratonlarının da arasında bulunduğu “Altın Kategori” (Gold Label) ünvanı kazandırılmıştır. Bu maraton da büyük bir organizasyon başarısı elde etmiş, 17 Kasım 2013′ te şehrin markalaşması adına ilk kez “İstanbul Maratonu” adı ile koşulan efsane maraton bir kez daha altın kategoriye layık görülmüştür. Başarının sürekliliğini ilke edinmiş, büyük bir özveri ve profesyonel bir ekip tarafından yürütülen maraton, 2016 yılında beşinci kez “Altın Kategori” unvanı ile koşulmuştur. Yine Spor İstanbul tarafından düzenlenen ve uluslararası nitelikte İstanbul Yarı Maratonu Nisan 2017’de 12. kez düzenlenmiş ve IAAF (Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği) kriterlerini yerine getirerek 2017 yılı için Altın Kategori’ye (Gold Label) kabul edilmiştir.

Ayrıca 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası, 2010 Avrupa Gençler-Yıldızlar Masa Tenisi Şampiyonası, 2011 WTA Championships Dünya Kadınlar Tenis Şampiyonası, 2012 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası ve 2012 Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’na 2013 WTA Championships , Uluslararası Ritmik Cimnastik Şampiyonası, Uluslararası Badminton Turnuvası ve Uluslararası Masa Tenisi Turnuvası, 2017 Euroleague Final Four final maçına İstanbul’un ev sahipliği yapmış olması, ülkemizin ve şehrimizin tanıtımı adına atılmış önemli adımlardır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.