adplus-dvertising

Büyükçekmece’de pişkin hırsızlar kamerada

Büyükçekmece’de bir sitenin önünde bulunan araçlardan hayalet gösterge paneli çalan hırsızlar güvenlik kamerasına yakalandı. Meydana Gelen hırsızlık olaylarından birinde, kendilerini fark eden halk otobüsü sürücüsünü, ellerini bellerine atarak silahları varmış gibi yapıp tehdit eden zanlılar, olay yerinden uzaklaştı.
Takip et
Büyükçekmece’de pişkin hırsızlar kamerada
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, Pazar günü sabah saatlerinde Büyükçekmece Ekinoba Mahallesi’nde gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre, bir sitenin önünde park halindeki araca yaklaşarak hırsızlık yapmaya çalışan şüpheli iki şahıs, arabanın sol ön camını kırdı ve hayalet gösterge paneli dahil bütün elektrik aksamlarını sökerek çaldı. O sırada cadde üstünde seyir halindeki halk otobüsü sürücüsü hırsızları fark ederek durdu. Zanlılardan biri, sürücüyü tehdit etmek için elini beline atarak silahı varmış gibi yaptı. Çaldıkları aletleri de araçlarına atarak kaçan hırsızlar olay yerinden uzaklaştı. Olaydan iki gün sonra bölgede benzer bir hırsızlığın yapıldığı öğrenildi. Site sakinleri polis ekiplerine konu ile alakalı şikayetçi olurken emniyet kuvvetlerinin zanlıları arama çalışmaları ise devam ediyor. Meydana Gelen hırsızlık anları sitenin güvenlik kamerasına an be an yansıdı.

Konu ile alakalı konuşan site yönetimi görevlisi Betül Şen, “Hırsızlık, Pazar sabahı meydana geldi. Önce bir aracımıza girdiler. İki gün sonra da başka bir aracımıza girdiler. Site yönetimi olarak biz bundan dolayı çok tedirginiz. Bu olayların yaşanmasını istemiyoruz. Aracın bütün elektrik aksamlarını olduğu gibi söküp götürmüşler. Pazar günü olan olayda yol üstünde giden bir halk otobüsünün sürücüsü bu vaziyete şahit oluyor. Gördüğü an müdahale etmeye çalışıyor fakat kendisini bellerinde silahları varmış gibi korkutuyorlar. İki gün sonra da sanıyorum aynı şahıslar tekrar geliyor ve aynı muhitte soygun girişiminde bulunuyorlar. Konu ile alakalı polise şikayetçi olundu” şeklinde konuştu.

Hırsızların o dakikaları güvenlik kamerasında

Meydana Gelen hırsızlık anları sitenin güvenlik kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde kendilerini fark ederek müdahale etmek için duran halk otobüsü ve zanlıların hırsızlık yaptıkları araçtan çıkarak kendi otomobillerine gittiği, şahıslardan birinin ise sürücüsü tehdit etmek için silahı varmış gibi elini beline attığı sonrasında ise hırsızların arabalarına binerek olay yerinden kaçtığı görülüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.