adplus-dvertising

Büyükçekmece’de bir ailenin en acı karne günü

Türkiye genelinde milyonlarca öğrenci bugün karne sevinci yaşarken, Büyükçekmece’de iki hafta önce ehliyetsiz şoförün otobüs bekleyen öğrencilerin arasına dalması neticesi yaşamını yitiren öğrencilerden Oğuzhan Kolver’in (15) acılı ailesi burukluk yaşıyor. Oğuzhan’ın yatağının boş kaldığını belirten anne Kolver, “Dersleri güzeldi. Bana hep ‘Anne ben asker olsam, ben şehit olsam ağlar mıydın?’ diyerek sorardı” şeklinde konuştu.
Takip et
Büyükçekmece’de bir ailenin en acı karne günü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Büyükçekmece Kumburgaz E-5’te geçtiğimiz 1 Haziran Çarşamba günü meydana gelen olayda ehliyetine daha önce alkollü araç kullanmaktan el konulan şoför Samet Tüfekçiler’in durakta bekleyen öğrencilerin arasına dalması neticesi 3 öğrenci yaşamını yitirmişti. Şoförün tutuklu yargılanma süreci devam ederken, bütün Türkiye büyük bir üzüntü yaşamıştı. Kazada yaşamını yitiren öğrencilerden 15 yaşındaki lise 2’nci sınıf öğrencisi Oğuzhan Kolver’in kederli ailesi ise burukluk yaşıyor. Oğullarının yatağının boş kaldığını ifade eden aile suçlunun en ağır cezayı almasını istediklerini de söyledi.

Büyükçekmece’de bir ailenin en acı karne günü

Olayla alakalı konuşan acılı baba İlhami Kolver, “Şu anda acımız yeni olduğu için dayanamıyoruz. Çocuğumuzun yatağı boş kaldı. Yarın da karne alacaktı zaten. İçimiz yanıyor şu anda. Vuran kişinin ceza almasını istiyoruz. Diyecek bir şey bulamıyoruz. Çocuğumun dersleri iyiydi. Üçüncü sınıfa geçecekti. Hep asker olmak isterdi. ‘Ben şehit olacağım, şehit olsam ağlar mısınız?’ derdi.

Yaşamını kaybeden oğlu ile alakalı konuşan acılı anne Zeynep Kolver ise yaşadığı dile getirerek, “Sabah abisi buraya geldi. Kardeşinin boş yatağına oturmuş ağlıyordu. Ona ‘beni sen teselli ettin, neden ağlıyorsun?’ dedim. Dersleri güzeldi. Bana hep ‘Anne ben asker olsam, ben şehit olsam ağlar mıydın?’ diyerek sorardı. ‘Oğuzhan neden bu şekilde söylüyorsun? Üzüleceğimi bilmiyor musun?’ derdim ona. Ben onu tertemiz gönderdim. Suçlu kişi çeksin cezasını kimsenin çocuğu ölmesin artık. Benim büyük oğlum otomobil sürerken ben korkuyordum. ‘Oğlum yavaş sür, kimsenin canına bir şey olmasın’ diyordum. Benim canım yandı. Başkasının canı yanmasın o yolu yapsınlar” diyerek konuştu.

Büyükçekmece’de bir ailenin en acı karne günü

“Araçların girip çıkması için cep yapılsın”

Baba Kolver, o bölgede yolun hatalı olduğunu belirterek yetkililerin tedbir alması gerektiğini de ifade edip seslendi, “Araçların girip çıkması için oraya düzgün bir cep yapılsa bir de okulun o bölgesine dolmuş gitse daha iyi olur okulların olduğu yer çok yüksek çocuklar oraya gidene kadar zorlanıyorlar. Okulun o bölgesine dolmuş gitsin isteriz “dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.