adplus-dvertising

Burun ve Estetik Yöntemleri – Nişantaşı Hastanesi

Burun estetiği burun şeklini değiştirmek veya değiştirmek cerrahi bir işlemdir. Rinoplasti veya rinoplasti olarak da adlandırılır.  Rinoplasti, Latin burnundan türetilen bir burun şekline sahiptir.
Takip et
Burun ve Estetik Yöntemleri – Nişantaşı Hastanesi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rinoplasti, burnun doğal durumundan kaynaklanan şekil ve görünümdeki memnuniyetsizliği ve sonrasında oluşan kusurları düzeltir. Burun estetiği yüz özelliklerine göre şekil değişikliği, burnun anatomik (kıkırdak, kemik, yumuşak doku) yapısının cerrahi tekniklerle yeniden yapılandırılmasıyla gerçekleştirilir.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burundan nefes almakta güçlük çeken ve burnun güzelliğini beğenmeyen kişiler burun estetiği adayı olabilir. Ön değerlendirme yaparken ve ameliyat olmaya karar verirken hastanın ameliyattan beklentilerini tam olarak anlamak çok önemlidir. Bu değerlendirmeler sonucunda operasyona müdahale eden durumlar fark edilebilir ve operasyon gerçekleştirilemeyebilir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği manipülasyonu açık ve kapalı olmak üzere iki farklı yaklaşımla yapılabilir. Açık yaklaşım genellikle burnu belirgin şekilde eğik olan veya önemli burun ucu ameliyatı geçirmiş hastalarda tercih edilir.

Ameliyat sırasında burnun derisi ve mukozaları çıkarıldıktan sonra burnun kemik ve kıkırdak yapısında gerekli müdahaleler yapılır. Çok küçük ameliyatlar dışında genellikle genel anestezi altında yapılan rinoplasti ameliyatın tipine bağlı olarak 1-3 saat kadar sürer. Özel durumlar dışında hastaların ameliyat günü hastaneye yatırılması önerilir.

Burun Estetiği Sonrasında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Soğuk uygulama ameliyattan sonraki ilk 4-6 saat içinde gerçekleşir. Günümüzde burun estetiği sonrası hastaların en çok şikâyet ettiği ağrı, şişlik ve morluklar neredeyse ortadan kalkmıştır. Göz çevresindeki deride renk değişikliği 2-3 Birkaç gün, ama bir hafta içinde kaybolur. Burun köprüsünün ateli 7 gün sonra alınacaktır.

Cildinizin durumuna göre bandı bir hafta daha uygulayabilirsiniz. Ameliyat sonrası ilk ödem aşaması 6-8 hafta sürer. Tamamen iyileşmesi ve nihai duruma ulaşması yaklaşık bir yıl sürer. Rinoplasti sonrası sağlık kontrolü, 3, 6, 12 Ay sürmektedir. Yıllık sağlık muayeneleri ve fotoğraflarla uzun süreli takibimiz devam etmektedir.

Burun Estetiğinde Burun İçi Tampon Konulur Mu?

Burun estetiği ameliyatı ağrılı değildir ve 7 günlük alçı ve 2 günlük burun içi tampon gerektirir. Açık teknikler kullanılarak yapılan burun estetiği, burun ucu ve septumunun daha kontrollü olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Hastası Ne Zaman Taburcu Olur?

Ameliyattan sonraki 7. veya 8. günde burun ucundaki dikişi alınır, burun üzerindeki silikon tamponu çıkarın (biraz rahatsızlık dışında ağrı olmaz) ve koruyucu plastikten yapılmıştır. Dikişleri takın ve burnu çıkarın.

Bu noktada burun tamamen açıktır. Burnun şişmiş ve yukarı doğru baktığını görebilirsiniz. Ardından burnu yapıştırıyoruz. Bu bantlar 5-10 güne kadar kalır ve onları kendilerinden alırlar. Band çıkışından sonra normal bir banyo yapabilirsiniz.

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur Mu? Morluk Ya Da Şişlik Olur Mu?

Yapılan işleme bağlı olarak estetik ameliyattan sonra doktor tavsiyesine uyulursa çok fazla ağrıya neden olmaz. Ağrı, vücut için bir uyarı sistemi olarak bilinir ve var olan problemlere karşı uyarır.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Rinoplasti, burun kemeri, burun sarkması, alın veya burun dudakları arasındaki açının düzeltilmesi, burnun genişliği gibi deformasyonlar, burnun kırılması, burnun büyümesi, burnun küçültülmesi veya burnun bir belirtisidir. Asimetri problemleri için kullanılır.

Burun Estetiği Yaş Sınırı Var Mıdır?

17-18 yaşının altındaki kişilere burun ameliyatı önerilmemektedir. Çünkü bu dönemde insanın burun kemiğinin gelişimi henüz tamamlanmamıştır. Daha düşük yaş sınırı ile burun ameliyatı için yaş sınırı yoktur.

Burun Estetiği Fiyatları

Tüm plastik cerrahlar açık rinoplasti yapabilir ancak kapalı rinoplasti veya kapalı rinoplasti çok daha kapsamlı bir ameliyattır. Doktorlar için zor, hastalar için kolay olan bu ameliyat kesinlikle doğayı arayanların ilk tercihi olmalıdır.

Kapalı rinoplasti ameliyatı, ameliyattan hemen sonra burun içine silikon tampon yerleştirilerek ortalama 1,5 saat sürmektedir. Burun dışına küçük bir alçı ve bandaj uygulanır. Burun estetiği fiyatları operasyon durumuna göre değişir.

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe, orta ve alt karın bölgesindeki yağ dokusu ve fazla deriyi ortadan kaldıran estetik bir ameliyattır. Karın germe, karın duvarı kaslarında gerginlik ve gerginlik sağlar, fazla deri ve yağları alır, hastaya düz bir karın verir. Abdominoplasti genellikle hamile olan, aşırı kilo alıp vermesinden dolayı karın derisinde sarkma veya kas deformitesi olan kişilere uygundur.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Abdominoplasti hastanede yapılması gereken bir ameliyattır. Genel ve mini karın ameliyatları genel anestezi altında yapılır. Karın germe ameliyatı için hangi işlemin uygun olduğu ve size yapılacak işlemin detayları doktorunuzla görüşerek belirlenecektir. Abdominoplasti, sarkık bölgenin büyüklüğüne ve karın duvarı estetiği ve liposuction kombinasyonuna bağlı olarak 4-6 saat sürer.

İç çamaşırı altına ve 810 cm kesi hattına gizlenebilir. Karın üzerindeki cilt, göbek deliğinin yukarısındaki bölgeye kaldırılır. Karın kasları görüntülendikten sonra kaslar arasındaki boşluklar onarılır. Daha sonra karın derisi istenilen görünüm elde edilene kadar gerilir.

Germe istenilen şekle geldiğinde fazla karın derisini ve deri altı dokusunu çıkarın. Kasık bölgesini sezaryen üzerine sararak dikişi kapatın. Bu sırada göbek bölgesi yeniden düzenlenir ve göbek de bu bölgeye taşınır. Gerekirse göbeği yeniden tasarlayın. Fazla yağ ve lokalize yağ bölgeleri için karın duvarı estetiği ve liposuction kombine edilebilir.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalı?

Çok çeşitli karın germe operasyonlarının normal şartlar altında 2-4 saatten itibaren tamamlanması beklenir. Mini karın vurguları yaklaşık 1-2 aralığındadır. Genellikle karına dokunma operasyonunda kript bölgesinin üzerinde yer alan kesi iki kalça arasında açılır.

İkinci kesi diğer kuruluşlarla olan ilişkiyi kesmek için açılır. Küçük periton oluşumunda karın deliğinin yeri, yeri değişmiyorsa genel karın germe operasyonuna bağlı olarak farklılık gösterir. Deri dokusu, kaburga yönünde her yöne uzatılır ve alt kasın görünümü için geniş bir yüzey alanının sabit olduğu yerden çıkarılır. Ortaya çıkan karın kası merkezi olarak toplanır ve yeni oluşturulmuş bir formda sabitlenir. Bu işlemlerden sonra cilt yukarıya doğru çekilir.

Karın deliği dikilir ve yeni bir yere sabitlenir. İstenmeyen kan ve ödemin reçetelenmesi sırasında tedavi sırasında operasyon bölgesine iç birikim direnir. Bu tüpler kan ve sıvının yarada sıvı olmasını sağlar. Karın germe ameliyatı genellikle genel anestezi altında yapılır. Ancak lokal anestezi de kullanılmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

Bir önemli konu ise abdominoplasti sonrası iyileşme sürecidir. Bu süreç ameliyatın durumuna göre değişir ancak hastalar genellikle 1-2 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu edilir. Korse takılması önerilir.

Karın Germe Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Sıklıkla söylendiği gibi karın duvarı estetiği çok ağrılı bir operasyon değildir. Ameliyat sırasında yaklaşık 10 saat lokal anestezi uygulanır. Bu, tüm kesileri ve karın duvarlarını etkiler. Bu nedenle hasta ameliyattan hemen sonra ağrı hissetmez.

Karın Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

Abdominoplasti genel anestezi altında yapılır. Göbeğin alt kısmında bir kesi yapın, cildi gerin ve fazla cildi kesin. Kesi yerinde izler vardır ancak göbek altında olduğu için örtülüdür.

Doğum Sonrası Çatlaklar Karın Germe ile Geçer Mi?

Karın alt kısmında karın yırtılması meydana geldiğinde kullanılır. Ancak tüm karın bölgesini kaplayan yırtıklarda tam karın germe ameliyatı ile yırtıksız, estetik bir karın elde edilebilir. Bu nedenle kadınlar hamilelik sonrası karında oluşan yırtıklar konusunda çok endişelenmemelidir.

Karın Fıtığı Karın Germe ile Giderilir Mi?

Bunlardan biri karın fıtığı ile karın fıtığından kurtulmanın mümkün olup olmadığıdır. Ameliyat sırasında karın kasları onarılır. Ayrıca karın bölgesindeki fıtıklardan da kurtulabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe ameliyatının fiyatı, mini karın germe ameliyatı mı yoksa tam karın germe ameliyatı mı yaptığınıza göre değişir. Karın germe ameliyatı fiyatının belirlenmesinde bir diğer etken ise hekimin tecrübesi ve uzmanlığıdır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.