Burun Estetiği Yöntemleri

Buruna estetik ve güzel bir görünüm kazandırmak ve çeşitli sağlık problemlerini gidermek amacı ile yapılan kozmetik müdahaleye b müdahaleye burun estetiği (rinoplasti) adı verilmektedir.

Gerçekleştirilen rinoplasti uygulamaları günümüzde oldukça sık bir şekilde yapılmakta ve son derece başarılı sonuçlar alınmaktadır. Estetik operasyonları genellikle kadınların yaptırıldığı düşünülse de burun estetiği gibi pek çok estetik çeşidi erkekler tarafından da tercih edilmektedir. İnsan vücudu yaşlanma ve çeşitli nedenlere bağlı olarak deformasyona uğrayabilmektedir. Bunun sonucunda pek çok estetik operasyon uygulaması kişiler tarafından tercih edilmektedir. Özellikle görünebilir noktalarda yer alan problemlerde estetik operasyonlar sıklıkla tercih edilmektedir.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Yüzün merkezinde yer alan burun. Özellikle yüzün görüntüsünde oldukça büyük etkiye sahiptir. Burun şeklinde ya da yüz ile olan orantısında dengesizlik olması durumunda burun estetiği operasyonu tercih edilebilmektedir. Travma ya da yaralanma nedeni ile burunda meydana gelen fiziksel değişiklikler ve sağlık açısından solunum problemi yaşanması nedenleri ile de rinoplasti operasyonları tercih edilmektedir.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Rinoplasti ameliyatları iki farklı yöntem kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Burun estetiği amacı ile kullanılan yöntemler şu şekildedir;
 • Açık Rinoplasti;
 • Kapalı Rinoplasti;

Burun Estetiği Fiyatları;

Rinoplasti operasyonları değişken değerlidir. Gerçekleştirilecek olan işlemin muhteveyatı, verilecek olan hizmet kalitesi, operasyonun yapılacağı kliniğin imkan ve olanakları gibi etmenler fiyat üzerinde etkilidir.

Jinekomasti Neden Oluşur?

Jinekomasti, erkeklerde östrojen ve testosteron gibi hormonların dengesiz bir şekilde dağılması nedeni ile erkek meme bölgesinde ortaya çıkan aşırı büyüme durumuna verilen isimdir.

Jinekomasti Sebepleri Nelerdir?

Genellikle testosteron hormonu kaynaklı olarak yaşanan bozulmalar, ilaç kullanımı, farklı nedenler ile ortaya çıkan sağlık problemleri, alkol ve uyuşturucu gibi nedenler jinekomastiye neden olabilmektedir.

Jinekomasti Tipleri Nelerdir?

Erkek meme dokusunun genişlemesi olarak ifade edilen jinekomasti özellikle gelişme döneminde olan erkeklerde ortaya çıkmaktadır. Erkek meme dokusunda meydana gelen genişlemenin dört farklı çeşidi bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir;
 • Birinci derece Jinekomasti;
Bu gurup içerisinde yer alan büyüme diyet ve spor uygulamaları ile giderilebilmektedir.
 • İkinci derece jinekomasti;
Bu gurup içerisinde de yer alan büyüme kaynaklı problemler diyet ve spor uygulamaları ile giderilebilmektedir.
 • Üçüncü derece jinekomasti.
Bu guruba giren problemlerin giderilmesinde jinekomasti estetiği uygulanmaktadır.
 • Dördüncü derece jinekomasti.
Bu guruba giren problemlerin giderilmesinde de jinekomasti estetiği uygulanmaktadır.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Popo estetiği, çok daha dolgun ve çekici popo yapısına sahip olmak isteyen kişilerin başvurduğu bir işlemdir. Yapılan işlemde poponun daha dik ve estetik olması sağlanır. Popo dikleştirme, popo küçültme ve popo dolgunlaştırma gibi üç farklı yöntem kullanılarak estetik operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Gerekli muayeneleri yapılan hastanın istek ve beklentileri çerçevesinde popo estetiği operasyonu genel anestezi uygulanarak gerçekleştirilmektedir. Poponun alt ve üst kısımlarından açılan kanallardan yağ alma işlemi gerçekleştirilmektedir. Alınan bu yağlar kullanılan teknikler ile yoğunlaştırılarak, poponun üst kısmına verilmektedir. Böylece dik bir popoya sahip olunurken ince bel elde edilir.

Kalça Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Kalça estetiği farklı çeşitler ile yapılan bir operasyon türüdür; Kalça estetiği uygulamaları şu şekildedir;
 • Kalça küçültme ameliyatı.
 • Kalça dikleştirme ameliyatı.
 • Kalça dolgunlaştırma ameliyatı.
Kullanılan yöntemler arasında ise şunlar yer alır;
 • Popo germe.
 • Popo kaldırma.
 • Popo yapma.

Popo Dikleştirme Ameliyatı.

Popo estetiği uygulamaları arasında en çok tercih edilen popo dikleştirme uygulaması, hastane ortamında hijyenik bir ortamda gerçekleştirilmelidir. Operasyon öncesinde belirlenen kalça görünümü için yağ transfer işlemi gerçekleştirilebildiği gibi slikon da kullanılabilmektedir. Bu sayede popoda yer alan şekil bozuklukları giderilmektedir.

Popo Büyütme ve Popo Estetiği Yöntemleri

Popo büyütme ve popo estetiği yöntemleri arasında  popo germe, popo yapma ve popo kaldırma yöntemleri kullanılmaktadır.

Popo Estetiği Fiyatları

Popo estetiği fiyatları klinik imkanları, kullanılan yöntem ve verilen hizmet kalitesine göre değişkenlik göstermektedir.
Burun Estetiği Yöntemleri
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın