adplus-dvertising

Burun Estetiği Operasyonlarıyla İlgili Detaylar!

Burun estetiği ameliyatı, günümüzde en sık yapılan ameliyatlardan biridir. Ülkemizin ırkı ve genetiği nedeniyle tipik olarak çarpık ve geniş burunlu hasta portföyüne sahibiz. Bu nedenle burun estetiği biz plastik cerrahların en çok ilgi gösterdiği operasyonlardan biridir.
Takip et
Burun Estetiği Operasyonlarıyla İlgili Detaylar!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rinoplasti; Sadece burun boyutunu küçültmek veya büyütmek için değil aynı zamanda burun ucunu yeniden şekillendirmek, burun üst kısmındaki tümseği çıkarmak, üst dudak ile burun arasındaki oran ve açıyı düzeltmek ve/veya burun ve alın arasındaki açıyı değiştirmek için yapılan estetik ameliyattır.

Bazı durumlarda hastanın burnunun görünümünü iyileştirmek için doku ve kıkırdak eklenmesi gerekebilir. Bu değişikliklerin herhangi biri veya tümü tek bir işlemde yapılır. Genel olarak burnu bir bütün olarak düşündüğümüz için tüm unsurlara küçük dokunuşlar yapmak gerekir.

Rinoplasti olarak da adlandırılan estetik burun ameliyatı; Burnun kemer, genişlik, düşük uç, eğrilik ve diğer kusurlarını düzeltmek için yapılan estetik ameliyatlardır. Sadece estetik nedenlerle değil, yaralanmalar ve sağlık sorunları için de yapılabilir. Sağlık amaçlı burun estetiği de burnun şekli düzeltilir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Estetik burun ameliyatı, burnun dış ve iç şeklini düzelten, aynı zamanda burnun dış kısmını iyileştiren ve güzelleştiren, burun eğriliğini düzelten, konka hipertrofisini düzelten estetik bir operasyondur. Bu durumun yani burun içi eğriliğinin düzeltilmesi aynı operasyon sırasında son derece önemlidir.

Elde edilen kıkırdak burun ucu, ön kısım, iskelet kısmında estetik ve destekleyici amaçlı kullanılmaktadır. Bu nedenle burun içini ve dışını farklı ameliyatlarla düzeltmek elimizdeki kıkırdak kaynağını boşa harcamak demektir.

Solunum problemi olmayan ve sadece burun estetiği fiyatları açısından hastalarda tampon kullanılmaz. Ağrı, rinoplastinin bir parçası değildir. Doğru planı takip ettikleri takdirde ertesi gün ağrı kesici alan hasta sayısı çok azdır. Ameliyat sonrası morluk ve şişliklerin azalması kişiden kişiye değişir.

Genel konuşma; Burun estetiği, özen ve dikkatle, ardından doğru bakım ve istirahat ile yapılırsa en zor aşamalar bir iki gün içinde atlatılır ve hastalarımız burnunun son halini gördüklerinde sonuçtan oldukça memnun kalırlar.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Rinoplasti ile düzeltilebilecek burun kusurları:

  • Burun yüzden büyük veya küçükse
  • Burunun geniş olması veya geniş hissedilmesi
  • Düşük burun ucu
  • Gülerken burun ucunun alçalması ve burun deliklerinin genişlemesi
  • Burnun kalın veya geniş uçlu olması
  • Burun kemiğinin sağa veya sola eğimli olması

Burun estetiği için; erkekler için 18 yaş ve üstü; Bayanlar 16 yaşın üstünde olmalıdır. Bir kaza veya sağlık durumundan kaynaklanan özel durumlarda çocukluk çağında da burun düzeltme işlemi yapılabilir. Ancak bir burun estetiğinin başarısı söz konusu olduğunda yetişkinliğe kadar beklemek en iyisidir.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burun deformitelerini düzeltmek için açık rinoplasti, kapalı rinoplasti, yarı kapalı rinoplasti gibi birçok farklı cerrahi teknik vardır. Estetik burun ameliyatı, tercihen genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Burun estetiği fiyatları özelinde tekniği ile burun, kıkırdak ve kemik anatomisindeki tüm yapılar net bir şekilde değerlendirilir, alınacak kıkırdak ve kalan kıkırdak görünür hale gelir ve açık rinoplasti ile operasyon ilerler.

Kapalı rinoplastide genellikle sadece kıkırdak çıkarıldığından, burun ucunu destekleyen kıkırdak incelenir ve dikişler daha az kullanılabilir. Bu teknikle yapılan insizyonlar, cerraha kemik ve kıkırdağı kesme, tıraş etme, çıkarma, yeniden şekillendirme ve görünümlerini değiştirmek için manevra yapma yeteneği verir.

Tıraş, eğeleme veya düzeltme, sonuçta kemiklerle ilgili olur. Burun ucundaki burun köprüsü traş edilerek veya törpülenerek çıkarılır ama sonrasında dilimleyerek veya yan kısımları dilimlenerek kemikler şekillendirilir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ameliyattan 1-2 gün sonra varsa silikon pedler çıkarılır. Ameliyat açık olarak yapıldıysa ilk hafta sadece burun ucundaki dikişler alınır. Hastaya ruj sürerken yan yatmaması ve dudaklarını büzmemesi talimatı verilir. Ameliyattan sonra kemik ve kıkırdağı yeni pozisyonunda korumak için burun üzerine alçı atel yerleştirilir.

Beyaz sıva artık büyük ölçüde terk edildi. Tamponsuz burun ameliyatı adı verilen bir teknik, eskiden var olan uzun, süngerimsi ekipmanlara olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Tamponsuz rinoplasti ile burnun iç kısmı özel bir dikiş tekniği ile dikilir, yani tampona gerek kalmaz.

Estetik bir burun ameliyatı ortalama iki saat sürer. Ameliyat sırasında burun derisinin altına uygulanan uzun etkili lokal anestezi sayesinde hastalar ameliyattan sonra herhangi bir ağrı hissetmezler. Gözaltlarında şişlik ve morluk görülür;

Ameliyattan sonraki gün en şiddetli olan şişlik ve morluk genellikle bir hafta içinde tamamen kaybolur. Burun estetiği sanılanın aksine ağrısız, ameliyat sonrası dönemi hasta için oldukça konforlu geçen bir ameliyattır. Ameliyattan sonraki 7. günde alçı tamamen çıkarılır. 7 gün sonra hasta iyileşir, burun ve yüzde ödem oluşur. Bu şişlik 1 ay sonra büyük oranda geçse de nihai iyileşme 1 yıl sonra tamamlanır.

Erken dönemde burun ameliyatından sonra yani 1 ay sonra burun ucu sert bir yapıya dönüşür, burun derisi burun kemiğine bir miktar kaynar. Bazen burun ucunda hafif bir his kaybı bile olabilir. Bu oldukça normaldir, 3 ay sonra burun yumuşayacaktır. Kemik şişkinliği azalır ve 1 yıl sonra burun ameliyatının son haline gelinir. Bu nedenle, bir karar veya sonuç vermeden önce bu süre beklenmelidir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği, plastik cerrahın bilgi, beceri, öngörü, eğitim ve tecrübesine bağlı olan tüm estetik ve kozmetik operasyonlar arasında en önemli plastik cerrahi operasyonlarından biridir. Burun estetiği sırasında hem fonksiyonel hem de estetik görünüm düzeltilir.

Aynı zamanda bazı hastalar karmaşık cerrahi müdahaleler gerektirir, bu nedenle burun estetiği fiyatları değişkenlik gösterir. Burun estetiği fiyatlarını öğrenmenin en iyi yolu, plastik cerrahi uzmanı tarafından muayene edildikten sonra ihtiyaçlarınıza özel hesaplanan fiyatı belirlemektir.

https://estevienclinic.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.