adplus-dvertising

Bursluluk sınavı ertelendi mi 2021? MEB 2021 bursluluk sınavı ne zaman?

Pek çok öğrencinin cevabını aradığı bursluluk sınavı ertelendi mi sorusu yeniden gündeme geldi. Belli sınıflarda eğitim gören öğrencilerin gireceği bursluluk sınavına ilişkin bazı detaylar merak ediliyor. MEB tarafından düzenlenen İOKBS sınavının tarihi ve sınav konularına ilişkin bazı detaylar araştırılıyor. Peki, 2021 bursluluk sınavı ertelendi mi? İOKBS sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?
Takip et
Bursluluk sınavı ertelendi mi 2021? MEB 2021 bursluluk sınavı ne zaman?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bursluluk sınav konuları eğitim alınan sınıfa göre değişmektedir. Salgın nedeniyle geçtiğimiz yıl yapılan sınavlarda öğrenciler yüz yüze işledikleri birinci dönem konularından sorumlu olmuştu. Başvuruların tamamlanmasının ardından sınava girecek olan öğrenciler sınav takvimini ve sınav konularına ilişkin detayları merak etmeye başladı.

Bursluluk sınavlarından 1 hafta önce sınav giriş yeri, salonu, sıra numarası gibi bilgilerin bulunduğu İOKBS sınav giriş belgesi, internet adresi üzerinden duyurulacak.

MEB Bursluluk sınavı ne demek?

Milli Eğitim Bakanlığı 2021 yılı bursluluk sınavının ne zaman olacağını duyurdu. Bursluluk sınavına katılmak isteyen 5,6,7,8, hazırlık sınıfı ile lise 9,10,11. sınıf öğrencileri başvurularını gerçekleştirdi. İOKBS sınavı, 100 soru üzerinden yapılacak. Söz konusu sınavda başarılı olan öğrencilere maddi destek sağlanacak.

MEB Bursluluk sınavı 2021 ne zaman? Bursluluk sınavı 2021 ertelendi mi?

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları bursluluk sınavı, MEB tarafından gerçekleştirilecek. Söz konusu sınav, 25 Nisan 2021 tarihinde tüm sınav merkezlerinde saat 10.00’da başlayacak.

Geçerli kimlik belgesini yanında bulundurmayan adaylar, sınav merkezine kabul edilmeyecek.

2021 MEB Bursluluk sınavı kaç soru sorulacak?

Bursluluk sınavlarından 1 hafta önce sınav giriş yeri, salonu, sıra numarası gibi bilgilerin bulunduğu İOKBS sınav giriş belgesi, internet adresi üzerinden duyurulacak. Sınavda adaylara 4’er seçenekli 100 soru yöneltilecek. Sınav süresi 120 dakika olacak. Sınavda başarılı olan öğrencilere eğitim hayatları boyunca devlet tarafından maddi destek sağlanacak.

İOKBS sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

2021 Bursluluk Sınavı 25 Nisan’da yapılacak. Sınav saat 10.00’da başlayacak. Sınav giriş yerleri sınavdan bir hafta önce ilan edilecek. Bursluluk Sınav sonuçları ise 18 Haziran’da www.meb.gov.tr adresinden açıklanacak. İOKBS sınavının ertelendiğine ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı. MEB 2021 İOKBS sınavını açıklanan tarihte yapacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.