Bursa’da Tabancayla Köpekleri Öldüreceğini Duyuran Adama Gözaltı

Bursa'da sosyal medya hesabından tabanca fotoğrafı paylaşan ve gördüğü tüm köpekleri öldüreceğini duyuran belediye çalışanı H.A. gözaltına alındı.
Bursa’da Tabancayla Köpekleri Öldüreceğini Duyuran Adama Gözaltı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bursa’da Facebook üzerinden sokak köpeklerini teker teker öldüreceğini duyuran ve karşı çıkanları da vuracağını belirten belediye çalışanı H.A. görevden uzaklaştırıldı ve polis tarafından gözaltına alındı.

Bursa’da Tabancayla Köpekleri Öldüreceğini Duyuran Adama Gözaltı

Bursa’nın Nilüfer ilçesi Hasanağa Mahallesi’nde yaşayan H.A. sokak köpeklerinden rahatsız olduğunu anlatarak, bir tabanca fotoğrafı paylaşmış ve tüm sokak köpeklerini öldüreceğini duyurmuştu. Açıkça tarih veren H.A. “Cumartesi gününden itibaren, tek tek bütün köpekleri ve kedileri vurup, Halk Evi dedikleri Nilüfer Belediye Binası’nın önündeki meydana atacağım” ifadelerini kullanmıştı.

Nilüfer Belediyesi’nde çalıştığı belirtilen H.A.’nın paylaşımlarına kısa sürede sosyal medyadan çok büyük tepki geldi. Polis ekipleri şikayetler üzerine harekete geçti ve H.A.’yı gözaltına aldı.

Şüphelinin Nilüfer Belediyesi çalışanı olmasından üzüntü duyduğunu belirten Başkan Turgay Erdem, “Bu kişi ile ilgili Belediyemiz tarafından değişik zamanlarda çeşitli yaptırımlar yapıldı. Kendisi sosyal medya üzerinden bizi tehdit etmiş bir kişidir. Psikolojik rahatsızlığı olduğu söyleniyor, raporu var. Bizde sosyal medyadaki en son paylaşımlarının ardından işten uzaklaştırma konusunda karar verdik. Bundan sonra hukuk yolu ile ne gerekiyorsa yapacağız” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.