adplus-dvertising

Bursa’da çöp evde bulunan Cem Muhammet yürümeye başladı

Bursa’da çöp evdeki bir odada bitkin halde bulunan ve ülke gündemine oturan 9 yaşındaki Cem Muhammet’in sağlık vaziyetiyle alakalı açıklama yapan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Genel vaziyeti bir miktar daha iyi vaziyette. 300 gram kilo aldı” şeklinde konuştu. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete ise Muhammet’in bugün kendi başına yürümeye başladığını ifade etti.
Takip et
Bursa’da çöp evde bulunan Cem Muhammet yürümeye başladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde üç gündür tedavisine devam edilen 9 yaşındaki Cem Muhammet A.’yı AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete ziyaret etti. Hastane çıkışında açıklamalarda bulunan AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Genel vaziyeti bir miktar daha iyi vaziyette. Uzun bir süreç olacak. Kısa sürede bir iyileşme beklemiyoruz. Yavaş yavaş olacak. Bu manada kan tablosu ve kalp atışı daha iyi. Fazla yoğunlukta bir alaka ile karşılaştı. Bu ona da enteresan geliyor. Kendini güvende hissediyor olması bile çok pozitif bir şey. Dünden bugüne 300 gram kilo aldı. Her gün takip edilecek. Bizim için kilo mühim bir kriter” şeklinde konuştu.

Bursa’da çöp evde bulunan Cem Muhammet yürümeye başladı

“Bugün yalnız başına yürüdü”

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete ise, “Gözle görülür bir iyileşme var. Kilo almaya başladı. 300 gram kilo aldı. Bugün yalnız başına yürüdü. Bu çok mühim bir gelişme. Kalp hızı yüksekti, normale dönmeye başladı. Biraz ateşi var. Kalorisini arttırdık. Giderek daha iyi oluyor. Kademeli olarak tedavi yapıyoruz. Çocuk psikiyatrisi hocalarımız yakından da takip ediyor. Biraz uzun sureli bir tedavi olacak. Zamana yayılan, adım adım giden tedavi sürecimiz var. Şuana kadar olumlu cevaplar aldık. Umarım bundan sonra da bu şekilde gider” sözlerine yer verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.