Bursa’da Bir Garip Olay! Yabancı Dil Kursuna Tabela Şoku

Bursa’da hizmet veren bir yabancı dil kursuna gelen ceza, işletme sahibini şaşkına çevirdi. Yabancı tabela asılı olan kursa şikayet üzerine 12 bin liralık ceza kesildi. Kurs işletmecisi cezanın ardından tabelayı kaldırmak zorunda kaldı.
Bursa’da Bir Garip Olay! Yabancı Dil Kursuna Tabela Şoku
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bursa’da hizmet veren bir yabancı dil kursu astığı tabela yüzünden mahkemelik oldu. Dünyaca ünlü bir dil kursunun isim hakkını alan işletmeye kurumun adını yazan tabelası yüzünden 12 bin lira ceza kesildi. Şikayet üzerine kesilen ceza sonrasında kurs yetkilileri tabelaları sökmek zorunda kaldı. Olayın ardından kursun sahibi Esat Yalduz, isim hakkını aldığı firma ile çalışmayı bırakıp, kendi markasını kurmaya çalıştığını açıkladı.

OLAY YARGIYA TAŞINDI

Başına gelen ilginç olayla ilgili açıklamalarda bulunan Yalduz, 6 yıldır kursun işletmesini yaptığını dile getirerek böyle bir durumla karşılaştığı için şaşkın olduğunu ifade etti. Kesilen ceza sonucunda çalıştığı kurum ile anlaşmasını kestiğini belirten Yalduz cezanın iptali için mahkemeye başvuru yaptıklarını sözlerine ekledi.

Yalduz ayrıca “Türkiye’de neredeyse işletmelerin tabelaların yüzde 80’i yabancı ya tamamen yasaklansın ya da bu uygulama yanlış .”dedi. Yalduz şimdi mahkemenin cezayı iptal edip etmeyeceğini merak ediyor.

  • bursa
  • ceza
  • yabancı tabela
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.