adplus-dvertising

Bursa’da 49 gündür oğlunu göremeyen acılı anne gözyaşlarına boğuldu

Bursa’da boşandıktan sonra vekaleti annede olan ve görüş günü pedagog aracılığıyla babaya verilen ve 49 gündür geri getirilmeyen 3,5 yaşındaki M.E.’nin dramı izleyenlerin yüreğini burkuyor. 49 gündür oğlunu hiç bir biçimde göremeyen, sesini işitmeyen ve yaşamından endişe ettiğini dile getiren acılı anne teyzesi tarafından kaçırılıp bir çöp evde bulunan 9 yaşındaki Cem Muhammed’i hatırlatıp, “O çocuk gibi olmasından korkuyorum” diyerek konuştu.
Takip et
Bursa’da 49 gündür oğlunu göremeyen acılı anne gözyaşlarına boğuldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bursa’da 2019 senesinde boşanma kararı alan S.D. (34) ve M.D. (35) ilk celsede boşanırken, mahkeme tek çocuk olan 3 buçuk yaşındaki M.E.’nin vekaletini anneye verdi. Baba M.D.’nin ise belirli günlerde belirli saatler arasında oğlunu görebilmesi ve vakit geçirmesi için mahkeme karar kıldı. M.E. her görüş gününde babaya pedagog aracılığıyla verildi.

Son olarak mahkeme tarafından Baba ve oğlun arasındaki kişisel ilişkinin kurulması maksadıyla 1 Temmuz ve 31 Temmuz günleri arasında M.E.’nin babada kalması tespit edildi. Ancak oğlu M.E.’yi anneden aldıktan sonra telefonları kapatan ve her yerden önleyen baba M.D. oğlunu bu süreçte hiç bir biçimde annesi ile görüştürmedi. Daha önceleri de görüş günlerini ihlal ederek oğlunu annesi ile görüştürmeyen yada geç getiren babadan şikayetçi olan anne meydana gelen bu son olayla beraber perişan olduğunu, oğlunun sağlık vaziyetini merak ettiğini söyleyerek gözyaşlarına boğuldu.

Bursa’da 49 gündür oğlunu göremeyen acılı anne gözyaşlarına boğuldu

Pedagog aracılığıyla teslim ettiğini çocuğunu 49 gündür göremediğini, savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu ve her yere fotoğraflarını asarak kayıp başvurusu yaptığını da söyleyen anne S.D.,” Çocuğumun sağlığından şüpheleniyorum. Babası pedagog aracılığıyla teslim aldı ve bir daha getirmedi. Babasının telefonu kapalı. Ailesi de telefonlara yanıt vermiyor. Beni her yerden engelledikleri için başka numaralardan ulaşmaya çalıştım ama ulaşamadım. 2019 senesinde boşandım, 2019 senesinde çocuğum dünyaya geldi. Çocuğumun görüş günleri tespit edildi.Ayın birinci haftası cumartesi günü teslim alıp Pazar günü bırakması gerekiyor. İkinci haftasında görüşmeler sağlandı. Ancak bu günleri devamlı ihlal etmeye başladı. Ama her seferinde çocuğu teslim aldıktan sonra kendisi telefonları önlediği için hiçbir biçimde ulaşım sağlayamıyorum, kendisi isterse getiriyordu. Daha önce karakola ve savcılığa şikayet başvurusu yaptım. Çocuğumla görüşleri ihlal ettiği için bende elimde cep telefonuyla kayda girerek teslim günlerinde görüntüye almaya başladım. Çocuğumun babasıyla vakit geçirmesini istiyorum ve o yüzden görüntüye alıyordum. Görüntüyle veriyordum. Onların bilgisi olmadan yalnızca elimde kayıt olsun diyerek. Daha sonra görüştürmüyor demesinler diyerek. Çocuğumla alakalı bir buçuk ay kadar görüşme sağlanamadı. Görüş gününde almıştı bir daha getirmedi. Pandemi döneminde hiçbir yer açık olmadığı için savcılık kararıyla polis gözetimi altında çocuğumu teslim aldım” şeklinde konuştu.

Başörtüsünden tutarak araçla sürükledikten sonra kolunun üstünden geçti

Bir hafta sonra anne S.D.’nin açtığı davaya sinirlenen baba M.D. normal koşullarda annesine teslim etmek için akşam saat 18.00’da getireceği oğlunu saat 15.30’da getirerek eski eşinden aşağıya inmesini ve oğlunu vereceğini söyledi. Anne gene aynı biçimde cep telefonu kamerasını açarak aşağıya indi. O sırada anneyi eniştesi de arka sokakta önlem maksatlı beklemeye başladı. Bu sırada evin önüne gelen baba M.D., eski eşinin eniştesini görünce oğlunu da alarak sinirle aracına bindi. Oğlunu almak isteyen anne de peşinden koşarak, aracın camından durması için eski eşi M.D.’yi durdurmaya çalıştı. M.D. daha da öfkelenerek baş örtüsünden tuttuğu eski eşini çocuklarının gözü önünde araçla sürüklemeye başladı. Acılı anne yere düşerek sürüklenmeye başladı.

Bursa’da 49 gündür oğlunu göremeyen acılı anne gözyaşlarına boğuldu

Hızını alamayan öfkeli baba aracıyla geri gelerek ezmeye çalıştı. Ancak anne aniden hamle yaparak kendini kenara atmaya çabalasa da öfkeli eş araçla; eşinin kolunun üstünden geçerek hızla gitti. Çevredeki vatandaşların ilk yardımı sonrası ambulansla hastaneye kaldırılan anne daha sonra şikayetçi oldu. Polis ekipleri tarafından ertesi gün gözaltına alınan ve mahkemeye sevk edilen baba M.D. tutuklanarak cezaevine yollandı. İki ay tutuklu kalan baba daha sonra tahliye oldu.

”Anne babam beni kaçıracak, biz onunla gezmeye gideceğiz, otomobille gideceğiz”

Oğluyla alakalı davanın devam ettiğini ve eski eşinin kaçırma tehdidinde bulunduğunu söyleyen anne S.D., ”49 gündür devamlı arıyorum ama ulaşamıyorum. Son olarak avukatım aracılığıyla aradım. Pedagog ve avukat aracılığı ile eski eşime çocuğumu verebileceğimi ifade ettim. Bununla alakalı bir bilgi vermediler ve geri dönüş sağlamadılar. Müracaat yaptıktan 2 hafta sonra çocuğumu aldı ve gitti. Bir daha haber alamadım 49 gün oldu hiçbir biçimde ulaşılamıyor. Oğlum daha önce bana kaçırılacağını belirtti. İfadesinde, “Anne babam beni kaçıracak, biz onunla gezmeye gideceğiz. Otomobille gideceğiz’ demişti. O günden beri çocuğuma ulaşamıyorum” şeklinde konuştu.

Bursa’da 49 gündür oğlunu göremeyen acılı anne gözyaşlarına boğuldu

”Anne üzülme ben geleceğim, beni merak etme kendine iyi bak”

Oğlunun babasından şüphelendiğini ve bunu kendisine dile getirdiğini anlatan anne S.D., ”Anne ben babama gitmeyeceğim” demişti. Ben de “baban şaka yapıyor, seni kaçırmaz” diyerek konuştum.
Giderken geri döndü pedagoglar da şahit oldu. “Anne üzülme ben geleceğim, beni merak etme. Kendine iyi bak. O biçimde söyleyip gitti. Anneme de aynı biçimde sarıldı. “Anneanne beni merak etme, ben geleceğim, sizi çok seviyorum. Kendinize iyi bakın” diye gitti. 49 gün oldu çocuğumdan hiçbir biçimde haber alamıyorum. Yalvarıyorum artık yardımcı olsunlar. Lütfen kavuşmak istiyorum. Şu anda vaziyeti nedir bilmiyorum. Sağlığından endişe ediyorum. Çöp evde bulunan Cem Muhammed gibi olmasın. O çocuk gibi olmasından endişe ediyorum” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.