Bursa’da yanan binada çocuklarıyla mahsur kaldı!

Bursa’da 3 katlı bir apartmanın birinci katında çıkan yangında, üst kattaki dairelerde mahsur kalarak dumandan etkilenen ve 4’ü çocuk, 8 kişi itfaiye ekiplerince kurtarıldı. Mahalle sakinlerinin çocuklarıyla beraber balkona çıkarak kurtarılmayı bekleyen kadını sakinleştirmeye çalışması ve kurtarılan kadının “Çocuklarım binada kaldı” diye ekiplere direnmesi dikkat çekti. İtfaiye ekiplerinin bir saatlik müdahalesiyle söndürülen yangında kafeste bulunan 1 kuş yanarak telef oldu.
Takip et
Bursa’da yanan binada çocuklarıyla mahsur kaldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yangın, bugün saat 02.00 sıralarında merkez Osmangazi ilçesi Bahar Mahallesi Kanarya Sokak’ta yaşandı. 3 katlı apartmanın birinci katındaki dairenin mutfağındaki buzdolabının motor kısmında yangın çıktı. Alevler kısa zamanda büyürken, duman apartmanın içine yayıldı. Dumanı fark eden daire sakinleri bir yandan evlerini terk ederken öbür yandan komşularını uyandırmak için yoğun çaba sarf etti. Mahalle sakinlerinin ihbarı üstüne olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangın çıkan dairenin kapısını uzun uğraşlar neticesi kırarak alevlere müdahale etti. İtfaiye erleri, bir taraftan da apartman sakinlerini tahliye etmek için yoğun çaba sarf etti.

BALKONDA 3 ÇOCUĞUYLA MAHSUR KALDI, YARDIM İSTEDİ

Bursa’da yanan binada çocuklarıyla mahsur kaldı!

Binanın ikinci katında oturan bir kadın ise binayı duman sardığını fark ederek, 3 çocuğuyla balkona çıktı. “Yardım edin” diye kurtarılmayı bekleyen kadını komşularını sakinleştirmeye çalıştı. Mahallelinin, balkonda çocuklarıyla bekleyen kadına “Kapıyı açın” diyerek bağırması dikkat çekti. Korktuğu ve paniklediği görülen kadın, dumanların arasından apartman kapısını itfaiye ekiplerine açtı.

KADINDAN EKİPLERE: ÇOCUKLARIM BİNADA KALDI”

Bursa’da yanan binada çocuklarıyla mahsur kaldı!

İtfaiye ekipleri dumandan etkilenen kadın ve 3 çocuğunu kurtararak apartmandan indirmek istedi. Bu esnada çocuklarını yanında göremeyen panik halindeki kadın “Çocuklarım binada kaldı” diye itfaiyeye direndi. Komşularının sakinleştirmek için yoğun çaba sarf ettiği kadın, çocuklarını itfaiye erlerinin kucağında görünce rahat bir nefes aldı.

4’Ü ÇOCUK 8 KİŞİ DUMANDAN ETKİLENDİ, 1 KUŞ TELEF OLDU

Bursa’da yanan binada çocuklarıyla mahsur kaldı!

Çalışmalar esnasında binada mahsur kalan 4’ü çocuk 8 kişi ise itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Dumandan etkilenen kişiler, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin sonrasında önlem maksatlı, çevre hastanelere kaldırıldı. Yangın, itfaiye ekiplerinin bir saatlik çalışmasının sonrasında kontrol altına alındı. Söndürme çalışmalarının sonrasında yapılan araştırmada, birinci kattaki dairede kafeste bulunan bir kuşun yanarak telef olduğu görüldü.

Bursa’da yanan binada çocuklarıyla mahsur kaldı!

Öte yandan, polis ekipleri de sokakta toplanan mahalleliyi uyararak evlerine gönderdi. Yangınla alakalı inceleme başlatıldı.

Bursa’da yanan binada çocuklarıyla mahsur kaldı! Bursa’da yanan binada çocuklarıyla mahsur kaldı!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.