Bursa Uludağ’daki Yusuf Kösedağ Cinayetinde Dikkat Çeken İfade

Bursa Uludağ'da kayak kiralama işi yapan bir grup ile güvenlik görevlileri arasında silahlı çatışma çıkmış 19 yaşındaki Yusuf Kösedağ hayatını kaybetmişti.

BURSA Uludağ’da iki grup arasında çıkan ve Yusuf Kösedağ’ın (19) hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan silahlı kavgayla ilgili açılan davada, biri tutuklu 5 sanığın yargılanmasına başlandı.


Kösedağ’ın ölümüne neden olan tabancayı ateşleyen güvenlik görevlisi Mustafa Sancar, “Olay anında grup içinden silahla ateş edildi. Üzerime sandık, tahta parçası, demir sopalar atılıyordu. Silah atılmaya başlandı. Kaçarken ayağım kayınca sersemledim. Silahımı hedef gözetmeden ateşlemiş oldum. Rahmetlinin yakınlarına başsağlığı diliyorum” şeklinde ifade verdi.

NE OLMUŞTU?

Olay 11 Şubat gecesi meydana geldi. Uludağ 1’inci Oteller Bölgesi’nde kayak kiralama işi yapan Y.K.Ü., E.Ç. ve R.Ö. ile özel güvenlik görevlileri S.Ç., R.B. ve otel çalışanı A.Ö. arasında tanıkların ifadelerine göre 2 liralık tuvalet ücreti yüzünden kavga çıktı.

Kavganın ardından kayak kiralama işi yapan 40 kişilik grup, özel güvenlik görevlilerinin dinlendiği otel kafeteryasını bastı. Burada özel güvenlik görevlilerinin arkadaşları da gelince iki büyük grup arasında sopaların, sandalyelerin ve silahların karıştığı büyük bir kavga yaşandı.

Silahların ateşlendiği kavgada özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Mustafa Sancar’ın silahından çıkan mermi, kayak kiralama işi yapan 19 yaşındaki Yusuf Kösedağ’a isabet etti. Genç adam olay yerine hayatını kaybetti, 3 kişi ise yaralandı.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı