adplus-dvertising

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne şantaj yapan gazeteci tutuklandı!

Bursa’da bir yerel gazete sahibi olan ve Bursa Büyükşehir Belediyesinin aleyhinde olumsuz haber yapmama karşılığında şantaj yoluyla 5 milyon lira istediği iddiasıyla gözaltına alınan Necmi İnce, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Necmi İnce, geçtiğimiz aylarda hakkında bir iş adamından şantaj yoluyla para istediği esnada polis tarafından yakalanmış ve 1 sene 8 ay hapse mahkum edilmişti.
Takip et
Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne şantaj yapan gazeteci tutuklandı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bursa’da yerel bir gazete sahibi olan ve kendi sosyal medya hesaplarında köşe yazarlığı yapan Necmi İnce, iddialara göre Bursa Büyükşehir Belediyesinden, aleyhlerinde olumsuz haber yapmama ve köşe yazısı yazmama karşılığında şantaj yoluyla 5 milyon lira istedi. Şantaj tehdidi üstüne Bursa Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulundu.

İSTANBUL’DA GÖZALTINA ALINDI

Soruşturmayı derinleştiren Savcılık, Emniyet Müdürlüğü’ne talimat verdi. Hakkında yakalama kararı çıkartılan İnce, İstanbul Üsküdar’da polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Bursa’ya getirilen ve ilk ifadesi alınan İnce, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SUÇ ÜZERI YAKALANMIŞTI

Öte yandan Necmi İnce, 7 Eylül 2020 tarihinde, Bursa’nın İznik ilçesinde bir iş adamının kaçak villalarını haber yapmama karşılığı şantaj yaptığı ve iş adamının şikayeti üstüne, para almak üzere buluştukları benzin istasyonunda para dolu çantayı aldığı sırada, polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen baskınla suç üzeri yakalanmıştı. Öte Yandan o dakikalar an be an güvenlik kameraları tarafından kaydedilmişti. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan ve cezaevinde bir müddet tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan İnce, devam eden davada şantajdan 1 sene 8 ay hapis ve 10 bin TL para cezasına çarptırılmış ve denetimli serbestlik kararı almıştı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne şantaj yapan gazeteci tutuklandı!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.