Burcu Güneş kaç yaşında, aslen nereli? Burcu Güneş’in sevgilisi kim?

Cumartesi akşamlarının eğlencesi İbo Show'da bu hafta yine birbirinden iddialı konuklar yer alıyor. Bu isimlerden biri de Burcu Güneş oldu. Burcu Güneş kimdir, kaç yaşında? Burcu Güneş aslen nereli, hiç evlendi mi? Burcu Güneş'in anne ve babası kim? Burcu Güneş'in sevgilisi Hakan Kutal kim? Burcu Güneş estetik oldu mu, boyu kilosu kaç?
Takip et
Burcu Güneş kaç yaşında, aslen nereli? Burcu Güneş’in sevgilisi kim?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğum tarihi: 12 Ağustos 1975

Doğum yeri:  İzmir Alsancak

Boyu-kilosu: 1,62-50 kg

Eğitimi: Lise

Burcu Güneş, 12 Ağustos 1975 tarihinde İzmir Alsancak’ta dünyaya gelmiştir. İlk bestesini 12 yaşında yapan, ilk sahne deneyimini ise 13 yaşında babasına vokal yaparak yaşayan Burcu Güneş, babası ile kurdukları dio, trio ve orkestralarla, büyük otellerde ve tatil köylerinde caz ve pop müzik şarkıları söylemiştir. O dönemde “Zenci Gırtlaklı Beyaz Kız” olarak da anılan Güneş, 18 yaşında, İzmir 9 Eylül Devlet Konservatuvar Müdürü Prof. Müfit Bayraşa’dan şan, artikülasyon ve solfej dersleri almıştır.

Annesi Bige Özkan, babası ise gitarist Ali Güneş’tir. Çocukluğu İzmir – Şirinyer’de geçti. Annesi ve babası boşanınca yedi yaşından itibaren babasının yanında kalan Güneş, 18 yaşına gelince annesiyle birlikte kalmaya karar verdi.

Babası annesiyle yaşamaya başlayınca o dönemlerinde aralarında bir küslük olmuştur.

View this post on Instagram

A post shared by BURCU GÜNEŞ (@burcugunes)

Dünyaca ünlü klasik piyanist Burçin Büke’ye söz ve bestelerini dinletmesi ile profesyonel hayata adım atan Burcu Güneş, 1998 yılında Garo Mafyan, Nino Varon, Tanju Arıkan ve ekibiyle ilk albümü Aşk Yarası’nı piyasaya sürdü. Albümde yer alan 4 şarkının sözünü kendisi yazdı. Yine albümden “Alimallah” ve “Yaşadık Bitmedi” isimli şarkıları Fransa’da compilation bir albümde yer aldı.

2001 yılında Tılsım adlı ikinci albümünü piyasaya sürdü. Ayna’nın solisti Erhan Güleryüz’e ait “Biz Aşkı Meleklerden Çaldık” adlı şarkısı bu albümde yer aldı. Albüm 2001 yılında 1 milyon tirajını geçerek o yılın en çok satan pop albümlerinden oldu. Üçüncü albümü “Ay Şahit”i 2004 yılında çıkardı. Albümde Nazan Öncel, Fettah Can, Aysel Gürel ve Selami Şahin gibi isimlerle de çalıştı. Mert Ekren’in “Sahilden” adlı şarkısında Ceza ile featuring yaptı. Aynı yılda Neredesin Firuze adlı sinema filminde ve soundtrack albümünde “Gaip Yol” adlı şarkıyla yer aldı. Ay Şahit uzun süre müzik listelerinin üst sıralarında yer aldı.

2006 yılında prodüktörlüğünü kendisinin yaptığı “Ben Ateş Ben Su” adlı albümünü çıkardı. 2008 yılında 3 Hürel Sonsuza Kadar adlı albümde, 3 Hürel’in “Yorgunum” adlı şarkısını yorumladı. 2009 yılında Sihirbaz adlı beşinci albümünü çıkardı. 2011’de sözü ve müziği Eflatun’a ait olan “Oflaya Oflaya” adlı single çalışmasını piyasaya süren Burcu Güneş’in 2013 yılının Şubat ayında, altıncı stüdyo albümü Gül Kokusu müzik marketlerdeki yerini aldı.

Birçok radyo ve reklam jingle’ı da seslendiren Burcu Güneş, bugüne kadar Türkiye ve Avrupa genelinde 450’yi aşkın konser gerçekleştirdi. Hayvan haklarına olan duyarlılığı ile de tanınan Burcu Güneş, Aslan burcudur.

Burcu Güneş kaç yaşında, aslen nereli? Burcu Güneş’in sevgilisi kim?

Birçok radyo ve reklam jingle’ı da seslendiren Burcu Güneş, bugüne kadar Türkiye ve Avrupa genelinde 450’yi aşkın konser gerçekleştirdi. Hayvan haklarına olan duyarlılığı ile de tanınan Burcu Güneş, Aslan burcudur.

İDEAL GENÇ KIZI SEÇİLDİ

2001 yılında TAÇSAV tarafından “İdeal Türk Genç Kızı” seçildi.

Burcu Güneş kaç yaşında, aslen nereli? Burcu Güneş’in sevgilisi kim?

UMREYE GİTTİ

Umreye ilk kez gittiğini belirten Burcu Güneş ise “Allah nasip ederse bugün Mekke’de olacağız. Oradaki ibadetler 1 hafta kadar sürecek. Allah haccı da nasip etsin inşallah. Güzel bir duygu. Çok heyecanlıyım. İki üç yıldır daha da derinlikli bir şekilde İslam dininin ne kadar özel ve anlamlı bir din olduğunun araştırmalarını yapıyordum. Ama bazı şeylerin tam içeriğini anlamak biraz zaman istiyor.” dedi.

Şarkıcı Burcu Güneş, “Bundan sonra da artık bunun da vakti geldi herhalde, bir davet geldiğini düşünüyorum. Çünkü çok üst üste buna benzer hisler yaşamaya başladım. Çocukluğumdan beri dine çok merakım vardı. Allah konusu geçtiği zaman dikkatle dinlerdim, anlamaya çalışırdım. Günümüzdeki bilimsel tasavvufu, İslam dininde Hz. Muhammed’in açıkladığı Allah’ı anlatan Mehmet Hulusi’nin yazdığı kitaplar daha iyi anlamama sebep oldu. Tam içimde, özümde hissedebilmemi sağladı. İnsanlar hep yaşlanınca hacca gidelim derler. Ben ne kadar genç yaşta gidilirse o kadar maneviyatın iyi anlaşılacağını düşünüyorum. Özümüzün ruh olduğunu çok iyi kavramış durumdayım. Bu beden gelip geçici, ruhsal anlamdaki, manevi anlamdaki boyutta da çalışmalarıma devam ediyorum. Bunun için de bu günkü en anlamlı ilk ziyaretimi yapacağım İnşallah.” diye konuştu.

Burcu Güneş kaç yaşında, aslen nereli? Burcu Güneş’in sevgilisi kim?

BURCU GÜNEŞ’İN ANNESİ VE BABASI KİM? KARDEŞİ VAR MI?

Annesi Bige Özkan, babası ise gitarist Ali Güneş’tir. Eren Can Güneş adında kardeşi vardır.

BURCU GÜNEŞ EVLİ Mİ, SEVGİLİSİ KİM?

Güzel şarkıcı geçmişte, Serkan Keleş, Berke Hürcan gibi isimlerle aşk yaşamıştır.

Güneş son olarak Hakan Kutal ile birliktedir.

Burcu Güneş kaç yaşında, aslen nereli? Burcu Güneş’in sevgilisi kim?

BURCU GÜNEŞ’İN SEVGİLİSİ HAKAN KUTAL KİM?

Hakan Kutal’ın spor salonu olduğu bilinmektedir.

Burcu Güneş verdiği bir röportajda verdiği cevaplar:

Bir sevgilin olduğunu “Yakın Mesafe” klibinde oynayınca öğrendik çoğumuz. İlişki nasıl gidiyor?

– Hakan’la ciddi bir ilişkimiz var. Üç sene oldu. Artık bir klip çekeyim de yavaş yavaş arkadaşımı göstereyim durumuna geldim. Çünkü rahatım onun yanında.

Neler kattı sana güvendiğin bir kişiyle birlikte olmak?
– Gerçekten güvendiğin biriyle birlikteysen birçok şeyi geride bırakıyorsun hayatında. Düşüneceğin ve sorumluluk alacağın önemli konular olduğunu görüyorsun.

Nasıl bir sevgili Hakan?
– Huzurlu bir adam. Sakin, sessiz. Nerede konuşması, nasıl oturup kalkması gerektiğini bilen bir adam.

Sadık bir erkek mi?
– Hakan’ın dışarıda hiç gözü yok. Gece oldu mu evinde oturmak ister. Hep uzayla, gezegenlerle ilgili belgesel izleriz. Yalnız kalmak istiyorsak ben kitap okuyorum, o maç izliyor.

Kıskanıyor mu seni?
– Çok kıskanç aslında, sahiplenici her şeyden önce. Ben erkeğin sahiplenmesi gerektiğine inanıyorum zaten kadınını.

Sen zor musun?
– Bu işle uğraşan kim “kolayım” diyebilir? Bir kere zor bir meslek seçtiğimi düşünüyorum. Hakikaten deli işi. Hakan bu sektörden. Ajda Pekkan’la çalışmış, yabancı şarkıcılarla turnelere çıkmış. Bizim sektörü biliyor. O yüzden beni anlayan bir insanla birlikteyim. Aynı zamanda birlikte çalışıyoruz.

Burcu Güneş kaç yaşında, aslen nereli? Burcu Güneş’in sevgilisi kim?

BURCU GÜNEŞ ESTETİK OLDU MU?

– Çok karşı değilim ama tek tip insanları görmeye karşıyım. Herkeste şişirilmiş dudaklar, botokslar… Sahte görüntü beni rahatsız ediyor. Erkekleri bu konuda çok rahat ve doğal buluyorum, o yüzden bu konuda onlara özeniyorum.

Albümleri

Aşk Yarası (1998)
Tılsım (2001)
Ay Şahit (2004)
Ben Ateş Ben Su (2006)
Sihirbaz (2009)
Gül Kokusu (2013)
Anadolu’nun Güneşi (2018)

Burcu Güneş’in rol aldığı diziler ve filmler

2004 – Neredesin Firuze (Konuk Oyuncu) (Sinema Filmi)
2009 – Üç Tatlı Cadı (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)

TV programları

2007 – Şarkı Söylemek Lazım 1 – Oyuncu Berke Hürcan’ın vokal koçu (Show TV)
2008 – Akademi Türkiye 2 – Jüri Üyeliği (Kanal 1)
2010 – Burcu Güneş ile Pop Caz Alaturka (TRT Müzik)
2010 – Yok Böyle Dans 1 – James Wilson ile yarışmacı (Show TV)

Ödülleri

2010 – 1.Pal Fm Müzik Ödülleri – En İyi Albüm (Sihirbaz)
2011 – Dokuz Eylül Üniversitesi Gurur Kariyer Öncüleri Ödülleri – Türkiye’nin Gururu Kariyer Öncüsü
2012 – 2.Pal Fm Müzik Ödülleri – Pal FM’de En Çok İstek Alan Şarkı (Oflaya Oflaya)
2013 – 3.Pal Fm Müzik Ödülleri – En İyi Düet (Çıkmaz Sokaklar)
2017 – 17.Magazinci.com Ödülleri – Yılın Kadın Pop Yorumcusu – Yılın Teklisi (Yakın Mesafe)

Burcu Güneş kaç yaşında, aslen nereli? Burcu Güneş’in sevgilisi kim? Burcu Güneş kaç yaşında, aslen nereli? Burcu Güneş’in sevgilisi kim?

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.