“Burası Benim Arsam” Deyip Araçların Vızır Vızır Geçtiği Yolu Kapattı

Esenyurt’ta araçların vızır vızır geçtiği yolun kendi arsasından geçtiğini öne süren bir vatandaş, filmlere konu olacak bir yönteme başvurdu.

İstanbul Esenyurt’ta Serdar Saygıver isimli vatandaş, 12 bin 750 metrekarelik arsasının bir bölümünün yol ve park yapımı sırasında kullanıldığı iddiasıyla ilçe belediyesi hakkında dava açtı.


YOLU TRAFİĞE KAPATTI

Davanın neticelenmesinin ardından Saygıver, zararının karşılanmadığını belirterek, arsasından geçtiğini iddia ettiği Adnan Menderes Caddesi’nin bir kısmını, Kuruçeşme Caddesi’nin ise tamamını beton parçaları ve güvenlik şeridiyle trafiğe kapattı.

BELEDİYEYİ SUÇLADI

Saygıver, arsasının daha önce imara açık olduğunu, dava açtıktan sonra belediyenin arazinin büyük bölümünü yeşil alana çevirdiğini ileri sürdü.

“2 YIL BOYUNCA KİMSE BİZİMLE İLGİLENMEDİ”

Arazisinin tümüyle kullanılamayacak duruma getirildiğini savunan Saygıver, “Mahkemeyi kazanmama rağmen, 2 yıl boyunca kimse bizimle ilgilenmedi. Biz de yolu kapatmak zorunda kaldık. Eğer hakkımız verilmezse icra kanalıyla yolu ve parkın bir kısmını yıktıracağız.” ifadelerini kullandı.

İşte şaşkına uğratan olaydan kareler; 


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı