adplus-dvertising

Burak Elmas: ‘En iyi şekilde yeni seçilen başkan ve yönetim kuruluna Galatasaray’ı devredeceğiz’

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, nisan ayı olağan divan kurulunda yaptığı açıklamada, “En iyi biçimde yeni seçilen başkan ve yönetim kuruluna Galatasaray’ı devredeceğiz” şeklinde konuştu.
Takip et
Burak Elmas: ‘En iyi şekilde yeni seçilen başkan ve yönetim kuruluna Galatasaray’ı devredeceğiz’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Galatasaray’ın nisan ayı olağan divan kurulu toplantısında Galatasaray Lisesi’nde gerçekleşiyor. Galatasaray Başkanı Burak Elmas, toplantıda açıklamalarda bulundu. Görev aldıkları süreçte divan başkanlığına teşekkür ederek sözlerine başlayan Elmas, “Atilla İlhan’ın söylediği gibi, ‘Ayrılıklar da sevdaya dahil. Çünkü ayrılanlarla hala sevgili’. Bugün huzurlarınızda ortalama 9 ay önce bu salonda teşekkür konuşması yaptıktan 9 ay sonra son divan toplantımızda bu salondan size 38. başkan olarak konuşmamı yapıyorum. Galatasaray’da birçok olağan genel kurul oldu. Birçok ayrışmalar oldu.

Şunun teminatını verebilirim ki her ne olursa olsun en son gerçekleşen olağan genel kurulumuzun bizim tarafımızdan Galatasaray’da ileriye dönük tamiri zor bir yara açmasına, ileride Galatasaray’ın birleşmesine önleyecek, herhangi bir problem olmasına izin vermeyeceğiz. Olan oldu artık ileriye bakmak gerekir. Çünkü Galatasaray çok kritik bir dönemden geçiyor. Galatasaray en mühim unsuru olan değerleri ve aile bütünlüğü uzun süredir tehdit altında. Galatasaray’ın içinde bulunduğu bu vaziyeti hissederek bir mücadele vermek koşul” diyerek konuştu.

“Sizlere garanti ediyorum onlar da bizim yaşadıklarımızı yaşayacaklar”

Yapılacak başkanlık seçimiyle alakalı konuşan Burak Elmas, “Bugün 30 Nisan’da birbirinden kıymetli başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu ve Metin Öztürk Galatasaray’da mühim bir hizmet yarışına girdiler, taşın altına ellerini soktular. Sizlere garanti ediyorum onlar da bizim yaşadıklarımızı yaşayacaklar. Bu kişiye mahsus bir muamele değil artık. Galatasaray’ı kendisine hafta sonu eğlencesi yapmış, Galatasaray’da eleştiriyi geleceğe beraber gitmek için değil. Kendini tatmin için yapan, arkadaşlarıyla, kişilerle intikamını Galatasaray üstünden alan, Galatasaray’ı ailesi, yaşadığı değerler olarak değil, bir maksat olarak kullanılan araç olarak görenler onlara da bunları yapamaya devam edecekler.

Bu insanlar arasında hepinizi ortak kişileri, başkan, yönetim kurulu kim olursa olsun görmeye devam edeceksiniz. Sizlerden öneli ricam var. 30 Nisan’da kim başkanımız seçilirse seçilsin, azınlıkların sesiyle onların yıpratılmasını değil, çoğunluğun desteğiyle onlara Galatasaray’a hizmet etmelerini, onların da Galatasaray’ı ileriye taşınmalarını izin verin. Görevlerinin tamamlanmasına izin verelim. Eleştirileri kişi bazlı değil, konu bazlı yapalım, Bu Galatasaray geleceği için çok mühim” dedi.

Kurulan araştırma komisyonu hakkında ise Başkan Elmas, “Divan başkanımız araştırma komisyonu kurdular. Biz cadı avı değil, birinin yolsuzluk, hırsızlık tespiti asla değil, Galatasaray maddi olarak buraya getirmiş olan yanlışların tespiti ve bunların bir daha Galatasaraylılar tarafından tekrar yapılmaması ve Galatasaray’ın da bu şekilde vaziyete tekrar gelmemesi için önemsiyorum. Lütfen kişisel kavgaları öne koyarak problemleri kişilere zimmetlemekten vazgeçelim. Burada olan yanlışların tekrar yapılmaması için kontrol mekanizmalarını kurarak ondan çıkacak neticelerin Galatasaray’a yararlı olması için biz üyeler olarak elimizden geleni yapalım” şeklinde konuştu.

“En iyi biçimde yeni seçilen başkan ve yönetim kuruluna Galatasaray’ı devredeceğiz”

Olağan genel kurul ardından şeffaf bir biçimde üyelerin aldığı kararı duyduklarını ve gereğini yaptıklarını belirten Elmas, “Bütün adaylarımızı Galatasaray’ın bütün iletişim kanallarını şeffafça açarak, onların statta lüzumlu açıklama yapmalarına izin vererek Galatasaray’a yakışan biçimde bu seçimin geçmesi için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Yapamaya da devam edeceğiz. 30 Nisan tarihine kadar Galatasaray yönetimi ve başkanı Galatasaray’ı temsiline devam edecek. Galatasaray’da bir boşluk olmayacak. En iyi biçimde yeni seçilen başkan ve yönetim kuruluna Galatasaray’ı devredeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Galatasaray bundan sonra dışarıdan daha mühim iç fikir mücadelesi vermek mecburiyetinde”

Tüm ekip arkadaşlarına teşekkür eden Burak Elmas, “Galatasaray bundan sonra dışarıdan daha mühim iç fikir mücadelesi vermek mecburiyetinde. Galatasaray aile yapısını, değerleri çok bahsettiği ancak yaşamadığı değerlerini savunacak mı, Galatasaray iktidarını paylaşma, Galatasaray’dan güç devşirme savaşını geleceğine teslim edecek mi, etmeyecek mi, Galatasaray bu fikir mücadelesini vermeden, bunu yönetimler içinde söylüyorum. Hiçbir yönetim Galatasaray’da bu iradeyi göstermediği müddetçe bu beraberliği kolay kolay sağlayamaz. Onun için yeni yönetimlere destek olmak için bu fikir mücadele olarak içimizde vermek zorundayız. Dönemizde bize gösterdiğiniz saygı, sabır ve destek için hepinize teşekkür ediyorum” diye sözlerini tamamladı.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, konuşmasının sonrasında salondan ayrıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.