Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov'dan Erdoğan'a Destek

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov Avrupa Birliği'ni eleştirerek, Avrupa Erdoğan'ın karşısındayken bir tek kendisinin onun tarafında olduğunu söyledi.
Takip et
Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov'dan Erdoğan'a Destek
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Suriye'nin kuzeyine dönük yapılan Barış Pınarı Harekatı ile alakalı Avrupa Birliği'nden gelen tepkileri eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Operasyonu işgal olarak tanımlamaya uğraşırsanız kapıları açarız, 3.6 milyon mülteciyi size göndeririz" demişti. Erdoğan'ın dün 3.6 milyon mülteci için Avrupa kapılarını açma ikazını yorumlayan Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Avrupa Erdoğan'ın karşısındayken bir tek kendisinin onun tarafında olduğunu söyledi.

"SADECE BEN ERDOĞAN'IN YANINDA OLDUM"

Facebook sayfasından bir video paylaşan Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, "Bulgaristan ve Türkiye iyi komşuluk ilişkilerine sahip. Türkiye ile AB arasında tansiyon arttığında, Erdoğan'a yardım ettim. Avrupa'nın Erdoğan'a karşı olduğu birçok zaman, yalnızca ben onun tarafında oldum" dedi.

"SIĞINMACILAR ÇİTLERİ YIKAR"

Borisov, Türkiye'nin AB ile gerçekleştirilen sığınmacı mutabakatına uymayı sürdürmesini umduğunu söyleyerek "Sınırdaki çitlerde 50-100 bin kişi bir araya gelirse, orada ordu ve polis olsa dahi, Karakaçanov'la hangi talimatı vereceğiz? Ateş etme talimatı mi? Sığınmacılar çitleri yıkıp ülkeye girerler" dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.