Bulgar vatandaşları Edirne’de kurulan pazara koştu! “Her şey çok ucuz”

Euro’ya endeksli Bulgar Levası’nın 5.74 liraya ulaşmasını fırsat bilip alışveriş için Edirne’deki Ulus Pazarı’na akın eden Bulgaristan vatandaşları, aldıklarını taşımakta güçlük çekti, araçlarının bagajlarında yer kalmadı.
Takip et
Bulgar vatandaşları Edirne’de kurulan pazara koştu! “Her şey çok ucuz”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edirne’de, her Cuma günü kurulan ve ‘sosyete pazarı’ olarak isimlendirilen Ulus Pazarına gelen Bulgaristan vatandaşları, aldıkları ürünleri taşımakta zorluk çekti. Özellikle sabahın erken saatlerinde yerli halktan daha kalabalık olduğu görülen Bulgaristan vatandaşlarının, pazarı sanki talan ettikleri kameralara yansıdı. Giyimden, kozmetiğe, temizlik ürünlerinden gıdaya aşağı yukarı bütün kalem ürünlerden poşet poşet alan Bulgaristan vatandaşları, araçlarının bagajlarını tıka basa doldurdu.

Bulgar vatandaşları Edirne’de kurulan pazara koştu! “Her şey çok ucuz”

“EDİRNE’DE HER ŞEY ÇOK UCUZ”

Bulgaristan’dan Edirne’ye defalarca geldiğini belirten Faik Teyfik, Edirne’de fiyatların çok daha ucuz olduğunu, beğendikleri eşyaları pazardan aldıklarını söyledi. Alışveriş yapmak için Yunanistan’dan Edirne’ye geldiğini anlatan Ceylan Sulko da, bir sürü alışveriş yaptığını, Edirne’de her şeyin çok ucuz olduğunu ifade etti. Bulgaristanlı Pembe Mıhaylova da, Edirne’ye alışveriş yapmak için geldiğini, mutlu olduğunu belirtti.

İSTANBUL ESNAFI, SATIŞ İÇİN EDİRNE’YE GELİYOR”

İstanbul’dan ürün satmak için Edirne’ye geldiğini söyleyen esnaf da, Bulgaristan vatandaşlarının alışveriş yapmak için Edirne’yi tercih ettiklerinden dolayı İstanbul esnafının da Cuma günleri Edirne’ye geldiğini söyledi. Esnaf, Bulgaristan vatandaşları olmasa Edirne’ye gelmenin bir manası olmayacağını kaydetti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.