Bulgar göçmenler seçim için Türkiye-Bulgaristan sınırına akın etti!

Bulgaristan’da yarın yapılması hedeflenen parlamento ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanmak isteyen Bulgaristan göçmeni Türk, ülkeye sanki akın ediyor.
Takip et
Bulgar göçmenler seçim için Türkiye-Bulgaristan sınırına akın etti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bulgaristan’da yarın yapılacak parlamento ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanmak üzere binlerce Bulgaristan göçmeni Türk, Türkiye’den Bulgaristan’a akın akın gelmeye devam ediyor.

Bulgaristan’da parlamento ve cumhurbaşkanlığı seçimine saatler kalmışken, seçimlere katılmak için binlerce Bulgaristan göçmeni Türk, Türkiye’den Bulgaristan’a akın etmeye devam ediyor. Mensuplarının çoğunluğunu Türk ve Müslümanların yarattığı Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi’nin (HÖH) ilk kez kendi adayıyla cumhurbaşkanlığı yarışına katılması Türkiye’de yaşayan ve çifte vatandaşlığı olan Bulgaristanlı Türkleri seçim seferberliğine yöneltti. HÖH Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı Mustafa Karadayı’yı desteklemek için geldiklerini söyleyen vatandaşlar, Türk partisinin ilk kez kendi adayıyla seçime katılıyor olmasının mühim olduğunu vurguluyor.

Bulgaristan’da Türklerin yoğun olarak yaşadığı yerleşim yerlerine otobüslerle ve kendi özel araçlarıyla gelen Bulgaristanlı Türkler, Türk adaylara oy vereceklerini ifade etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.