adplus-dvertising

Bülent Korkmaz: ‘Hedefimiz Süper Lig’e çıkmak’

Yeni sezonun hazırlıklarını sürdüren Çaykur Rizespor’da Teknik Direktör Bülent Korkmaz, antrenman öncesinde yaptığı açıklamada, “Nihayetinde hedefimiz Süper Lig’e çıkmak. Bu hedefimiz için de doğru kadro yapılanması lazım” şeklinde konuştu.
Takip et
Bülent Korkmaz: ‘Hedefimiz Süper Lig’e çıkmak’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, Erzurum’da girecekleri kamp öncesi Mehmet Cengiz Tesisleri’nde Teknik Direktör Bülent Korkmaz yönetiminde antrenman yaptı. Antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Korkmaz, “Bir haftadır tesislerimizde çalışıyoruz, zaten başlarken 13 kişiydik. 4-5 adet genç oyuncumuz vardı. Bu bir haftalık süreçte oyuncularımız gerçekten çok iyi çalıştı. Fiziksel olarak iyi antrenman yaptılar. Son birkaç gündür fiziksel ve yöntem antrenmanına geçtik. Mevcut oyuncu grubu ile çalışıyoruz, ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar. Biz, 28’inde Erzurum’a gitmeyi düşünüyorduk ama transferler olmayınca 1 Temmuz’a erteledik. O da olmayınca burada antrenmanlar istediğimiz gibi gittiği için havada müsait olduğu için 6 Temmuz’da Erzurum’a gideceğiz. 7 Temmuz’da bir hazırlık maçı yapacağız. 8’inde ise antrenman yapıp 3 günlük izin vereceğiz. Mevcut kadromuz çok iyi çalışıyor.

Tabii ki transferler mühim. Mevcut kadro ile birinci ya da ikinci hatta Play-Off’lara kalmamız bile olanaksız. Transferler koşul. 3-4 değil, alternatifleri ile beraber bayağı bir transfer yapmamız lazım. Dolayısıyla bekliyoruz açıkçası. Süreç yavaş işliyor. Gerçi yöneticilerimiz de transferler için yoğun bir biçimde çalışıyor. Hemen hemen her gün iletişim kuruyoruz. Ama süreç geciktikçe takıma yeni gelen oyuncular için fiziksel, taktiksel ve adaptasyon manasında sıkıntı olacak. Yani süreç geciktikçe lige hazırlanmamız da gecikecek. Ben her zaman söylüyordum. Transferlerin yüzde 80’i hazır olsun. Bizim için mühim diyerek.

Sezon başı kampı çok mühim. Çünkü temeli atıyorsunuz. O temeli doğru atarsanız katları da daha doğru çıkarsınız. Bundan dolayı transferlerin bir an önce bitmesi gerektiğini söyledim. Ama şu anki süreçte bir tek oyuncu getirebildik. İnşallah kısa zaman içerisinde öbür oyuncular da gelir diyerek düşünüyorum. Çünkü nihayetinde sahanın içerisinde patron benim. İsteklerim olacak. O talepler yerine geldiği zaman o sorumluluğu da almak lazım. Ama şu ana kadar bir tek oyuncu transfer edildi” şeklinde konuştu.

“Ben oyuncuları belirlerim geri kalanını yöneticiler yapar”

Spor Toto Süper Lig’e çıkmak için doğru kadro yapılanması gerektiğini belirten Korkmaz, “Planlamayı yapmıştık. Bu planlamada serbest kalan bazı oyuncular başka kulüplere gitti. Buna karşın biz o mevkilere gene oyuncu tespit ettik. Nihayetinde hedefimiz Süper Lig’e çıkmak. Bu hedefimiz için doğru kadro yapılanması lazım. Oynasa da oynamasa da takıma sahip çıkacak oyuncu grubu yaratmamız gerekir. Aile olarak yolumuza devam etmemiz lazım. Yöneticilerimiz çalışıyor. Ben oyuncuları belirlerim geri kalanını yöneticiler yapar. Neden yavaş işlediğini onlar işin içinde olduğu için daha iyi biliyorlar. Ama bu süreç ne kadar uzarsa takım olarak lige hazırlanmamız süre olarak daha da uzar. İsim olarak söylemem doğru değil. Çünkü kontrata imza atmayan bir oyuncu için bir şey söyleyemem. Her an her şey olabiliyor transfer sürecinde. Küçük pürüzler sıkıntı olabiliyor. Dolayısıyla imza atan her oyuncu bizim oyuncumuzdur” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.