adplus-dvertising

Bülent Ersoy’dan Anıtkabir ziyareti sonrası görevden alınan subay hakkında açıklama!

Anıtkabir ziyaretinde üniformalı bir askerin şemsiye tuttuğu Bülent Ersoy, eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti. Anıtkabir komutanı ve takım komutanının görevinden alınmasının sonrasında Ersoy'dan ilk açıklama geldi.
Takip et
Bülent Ersoy’dan Anıtkabir ziyareti sonrası görevden alınan subay hakkında açıklama!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bülent Ersoy, önceki gün Ankara’da vereceği konser öncesi Anıtkabir’i ziyaret etti.

Ziyarete tekerlekli sandalye ile gelen Ersoy’a üniformalı bir subay yağmurdan korunması için şemsiyeyle eşlik etti.

Münakaşa oluşturan o görüntüler sonrası Milli Savunma Bakanlığı, konuyla ilgili inceleme başlattı.

İnceleme kapsamında, Anıtkabir komutanı Albay Hakan Osman Sert ve takım komutanı görevinden alındı. Albay Sert’in Hakkari Yüksekova’ya görevlendirildiği ifade edildi.

İŞTE BÜLENT ERSOY’UN AÇIKLAMASI

Kararın sonrasında Bülent Ersoy sosyal medya hesabından açıklama yaptı:

“Biraz önce almış olduğum bir Haber ile şaşkınlık ve üzüntümü zat-ı alileri sizlerle paylaşmak istedim.

Geçtiğimiz Çarşamba günü Büyük Ata’mızı ziyaret edip, çocuk denecek yaşlarımdan bugünlere değin gelen büyük Ata’ya olan derin sevgi ve engin saygılarımı ifade edebilmek ismine huzurlarına gidip ebedi istirahatgahına kendilerini ve de en büyük silah arkadaşlarından birisi olan Merhum İsmet İnönü Paşa’yı da ziyarete gittim. Her iki rahmetliye de dualarımı ettim, saygılarımı sundum.

Bu arada ziyaretim öncesi ve sırasında da ne Anıtkabir komutanlığı ne de komutanlarından herhangi özel şahsi taleplerim olmamıştır.

Kendime ait olan yürüyen sandalyemi kendi aracımla getirttirip 9 kişilik ekibimle oradaydım.

Tekerlekli sandalyeyi kullanan ise kendi ekibimden birisiydi.

Binaenaleyh naçizane bendenizin arzu ve istekleri doğrultusunda olmamış oldurmazdım da zaten.

Bülent Ersoy’dan Anıtkabir ziyareti sonrası görevden alınan subay hakkında açıklama!

Kaldı ki başımdaki şapkam o ziyaretim sırasında ki hava koşullarının fevkalade kötü oluşuna mani olabilecek bir biçimde ve büyüklükteydi. Örneğin şemsiye tutulması ise, sanırım en büyük komutan Büyük Atatürk’ün zamanında ifade buyurdukları üzere ‘Beyler hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz; hatta Cumhurbaşkanı olabilirsiniz, ancak sanatkâr olamazsınız’ dediği gibi Büyük Ata’nın bu sözlerini baz alarak kendilerince gerek yaşıma, gerekse sanatıma bir saygı sunmak ismine naçizane bendenize yapmış oldukları bir favördü bu görüntülerdeki hal ve tavırlar sanırım.

Bendenizin bu şemsiye ve de şemsiye tutan kıymetli komutanın varlığından bile haberim yoktu, bende herkes gibi bu bahsi geçen olay fotoğrafı fakat basın yayınında gördüm.

O sebeple, bu konuların vebali de bendenize ait değildir.

Benim üzüntüm yalnızca maksadı Büyük Atatürk’ün sözleri doğrusunda hareket eden nazik, centilmen ve saygılı komuta düzeyindeki bu kişilerin bazı prosedürler var ise bunları aşıp ceza almalarından ötürü yaşadıkları bu vaziyetlerdir.

Başta sayın komutan ve emri iradelerindeki konuyla alakalı cezalandırılan her kimler ise o kişilere maddi ve manevi her türlü imkânlarımı da seferber edeceğimi kendilerine Bülent Ersoy sözü ile hazır olduğumu bildiririm. Saygılarımla efendim”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.