Bülent Ersoy, hapis cezası alan orkestra ekibinin suçlamalarını reddeti!

Kıbrıs konseri için yaptırdıkları PCR testleri sahte çıkan Bülent Ersoy’un orkestrası hapis cezası aldı. Dün görülen duruşmada orkestra 1 ay hapse mahkûm edildi. Mahkeme, sahte testleri dağıtan orkestra şefi Onur Özelçağlayan’a ise, 1.5 ay hapis cezası verdi. Mahkeme çıkışı orkestra ekibi, ‘bu kadar aileyi perişan etti, herkesin yaşamıyla oynadı Bülent Ersoy’ sözleriyle meşhur sanatçıya tepki gösterdi. Bülent Ersoy, avukatı aracılığıyla suçlamaları reddetti.
Takip et
Bülent Ersoy, hapis cezası alan orkestra ekibinin suçlamalarını reddeti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bülent Ersoy’un orkestrası 28 Ağustos’ta Lefkoşa’ya geldi. Orkestra mensupları Ercan Havaalanı’nda konser verecekleri otelin temin ettiği sahte PCR testleri ile yakalandı. Bülent Ersoy daha önce Ada’ya gelmesi sebebiyle ekibin içinde yer almadı. Orkestra, havaalanında yapılan testlerinin negatif çıkması ardından polis gözetiminde sahneye, ertesi günü ise hakim karşısına çıktı.

Dün görülen davada, 21 kişilik orkestranın şefi 45 gün hapis cezasına çarptırılırken, orkestra mensuplarına 1 ay hapis cezası verildi.

Mahkeme çıkışı isyan eden müzisyenler Bülent Ersoy’a ‘Hani servetini harcayacaktın? Herkesi işinden gücünden etti, devlet memurluğundan etti’ sözleriyle tepki gösterdi.

BÜLENT ERSOY’DAN AÇIKLAMA

Meydana Gelen gelişmelerin sonrasında suçlamaları kabul etmeyen Bülent Ersoy sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Avukatını vekil atayan Ersoy’un paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

TEKZİP (DÜZELTME) METNİ

Müvekkilem Bülent Ersoy’a günlerdir yapılan haksız, mesnetsiz suçlamalar ve iftiralar hakkında bilgi dezenformasyonunu önlemek ve kamuoyunu doğrularla aydınlatmak maksadıyla bu bildiri yazılmış olup kamuoyunun bilgisine sunulur. Öncelikle belirtmek isteriz ki, 28.08.2021 tarihinde vereceği konser için iki gün önceden yani 26.08.2021 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giden müvekkilem, sıradan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gibi yasal prosedürlere uyarak seyahatini gerçekleştirmiştir. Bu nedenle de KKTC’ye giriş çıkışlarda herhangi bir problem yaşamamıştır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde sahte PCR testinden dolayı yargılanan orkestra ekibi, konser başına ücret alan, bağımsız çalışan ve müvekkilem gibi birçok sanatçıya da ücret karşılığında hizmet veren bir ekiptir. İlgili orkestra ekibinin hangi koşullarda ve ne biçimde KKTC’ye geldiği konusunda müvekkilemin herhangi bir bilgisi bulunmamaktadır. Zira müvekkilem, ne bir organizatör ne bir pasaport görevlisi ne de PCR testi yapan yahut kontrol eden sağlık çalışanıdır. Bu nedenle kamuoyunda müvekkilemi karalamak maksadıyla sahneyi paylaştığı müzisyen arkadaşlarının sahte PCR testi yaptırdığı ya da yaptırıldığı iddiasının muhatabı müvekkilemin kendisi değildir. Fakat bu vaziyeti fırsat bilen bir kısım kötü niyetli kişiler sosyal medyadaki esassız söylemleriyle müvekkilemi münferit olayın sebebi olmakla suçlamaktadırlar. Oysa müvekkilemin bu vaziyetle alakalı hiçbir hukuki bağlantısı bulunmamaktadır.

Müvekkilem sahne arkadaşlarına destek olmak için yalnızca insani duygularla onların hem maddi hem de manevi olarak yanında bulunmuş, özgürlüklerine kavuşmaları için olağanüstü bir çaba sarf etmiştir. Fakat kamuoyunun da takdir edeceği üzere müvekkilem ne bir hâkim ne de yasa koyucunun kendisidir. Müvekilem verilen hapis kararını en az orkestra arkadaşları kadar derin bir üzüntüyle karşılamıştır. İlgili orkestra ekibinin almış olduğu cezayı kullanarak kötü niyetle kamuoyunu yanıltmaya çalışan ve müvekkilemin kişiliğine saldırıda bulunan zihniyetleri şiddetle kınıyor, işin aslını ve esasını bilmeden yorum yapan kötü niyetli kişiler hakkında gerekli suç duyurularında bulunacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Bülent ERSOY Vekili Av. Çağlan TANRIVERDİ

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.