Bülent Arınç’tan KHK İtirafı: Görünce Perişan Oluyorum

Bülent Arınç'tan dikkat çeken bir açıklama geldi. Arınç KHK mağdurlarından bahsederek, "KHK mağdurlarını gördükçe perişan oluyorum, acı çekiyorum" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, gazeteci Kemal Öztürk’ün sorularını yanıtladı. KHK ile alakalı önemli açıklamalar yapan Arınç, “KHK bir faciadır, bunu 7-8 televizyon kanalında söyledim. En son dikkat toplamak için biz bir maaş alacaksak bunun yarısını KHK mağdurlarına vereceğim demiştim. Kamudan atılan pazarda limon dahi satamıyor. KHK mağdurlarını gördükçe perişan oluyorum, acı çekiyorum.” dedi.

“BUNLARI GÖRDÜKÇE PERİŞAN OLUYORUM”

KHK mağdurlarını gördükçe perişan olduğunu söyleyen Arınç, “Evime temizlik yapmak için gelen bir daire başkanı kadını gördükçe, eşi polis atılan bir kadını gördükçe ben yerin dibine giriyorum. Kırıkkale’den yumurta getirip kapı kapı satmaya uğraşan bir genel müdür gördüğüm vakit felaket görüyorum. Bir benzinlikte pompa tutan bir Danıştay mensubunu gördükçe acı çekiyorum. Bir lokantada garsonluk yapan bir genel müdür gördüğüm vakit perişan oluyorum. Tüm bunlar oluyor.” sözlerini kullandı.

“PAZARDA LİMON BİLE SATAMIYORLAR”

Kamudan atılanların pazarda limon dahi satamadığını söyleyen Arınç “İçlerinde gerçekten atılmayı hak edenler var mıydı, kesinlikle vardı. Fakat bu büyük bir oranda değil. Büyük bir kısmı kurum kanaati ile atıldı. Bunlara yüklenen aidiyet, iltisak, mensubiyet yalnızca, Bank Asya’da para artışı var mı yok mu, gazete aboneliğine, okullarına yollamış mı yollamamış mı, hangi dershaneye gitmiş bunlara bağlı kaldı. Şimdi deniyor ki devlet şüphe duyduğu kişiyi işten atabilir. Bunun için bazı ülke örneklerini de veriyorlar. Doğu Almanya falan vs. Özel sektörde dahi bir işveren kötü iş yapan bir işçisi varsa, tazminatını fesheder, Haklarını verir. Kamu bu şekilde atınca, hiçbir hakkı olmuyor. Pazarda limon dahi satamıyor.” dedi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı