Bülent Arınç’tan Ahmet Türk Açıklaması

Ahmet Türk açıklaması ile eleştiriler alan Bülent Arınç konu hakkında açıklama yaptı ve “Ben bu konuşmamı Yüksek İstişare Kurulu üyesi sıfatıyla yapmadım. Yüksek İşaret Kurulu’nu bağlayan bir konuşma değildir.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan Bülent Arınç, geçtiğimiz günlerde yerine kayyum atanan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk hakkında yaptığı açıklama sonrası eleştirilerin hedefi haline gelmişti. Açıklamasında Ahmet Türk’ü tanıdığını belirten ve “Terörle alakası yoktur.” ifadelerini kullanan Arınç bu konuşmayı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olarak yapmadığını ifade etti ve “Yüksek İstişare Kurulu’nu bağlayan bir konuşma değildir.” dedi.

“İBRAHİM KALIN’A TEŞEKKÜR EDERİM”

İbrahim Kalın’ın “Sayın Arınç tecrübeli bir siyasetçidir, büyüğümüzdür. Yaptığı bu açıklamalar şahsi fikirleridir. Cumhurbaşkanlığını bağlamaz.” sözlerini örnek olarak gösteren Arınç,”İbrahim Kalın da bunu çok güzel ifade etmiş, kendisine teşekkür ediyorum. Bu konuşmam benim YİK üyesi olarak yaptığım veya YİK’i bağlayan bir konuşma değildir. Bunun tekrar belirtilmiş olmasına da sevindim” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı