Bülent Arınç Kemal Öztürk’e Konuştu: Kozmik Odayı Başbuğ Açtırdı

Bülent Arınç, gazeteci Kemal Öztürk’ün “Kozmik Odayı siz mi açtırdınız?” sorusuna “Ben değil, İlker Başbuğ açtırdı” cevabını verdi.

Son günlerde gerçekletirmiş olduğu açıklamalarla isminden bahsettiren Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın gündeminde bu defa 2009 senesinde açılan ve günlerce arama gerçekleştirilen Kozmik Oda bulunuyordu.

Gazeteci Kemal Öztürk’ün Youtube kanalına açıklamalar yapan Bülent Arınç, “Kozmik Odayı siz mi açtırdınız” sorusuna cevap verdi. Bu soruya “Hayır, bu tamamen yalandır ve katmerli bir iftiradır” cevabını veren Arınç, Kozmik Odayı kendisinin değil İlker Başbuğ’un açtırdığını söyledi.

İşte Arınç’ın açıklamalarından öne çıkanlar;

“İLKER BAŞBUĞ TALİMAT VERMİŞ”

“O günlerde bana suikast gerçekleştirileceği falan iddia edildi. Bana suikast yapacaklar gibi bir söz ağzımdan hiçbir daim çıkmadı. Ben o günlerde yalnızca bir şey söyledim. Bu bir suikast değil olsa olsa bir gözetlemedir dedim. İlker Başbuğ ve komutanlardan bekledim ki efendim geçmiş olsun bizden hiç kimse böyle bir şey yapmaz. Biz size karşı bir saygısızlık içinde olmayız. Bu komplodur, bu kurmaca bir harekettir demelerini bekledim. Ben ona karşın onları suçlamadım. O olayın ardından benim dışımda bir tartışma meydana gelmiş. Sayın Başbuğ önce olmaz demiş. Sonra Başbakanımızla görüşmüş. O da açarsanız iyi olur, bu kadar kuşku ortadan kalkar deyince Başbuğ arama emri vermiş. Biz bunları uzaktan izledik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı